Samospráva

Z denníka mestskej polície - september 2020

  • Dňa 1.8.2020 v čase 20:50 hod. pri kontrole v RO Dubník I. hliadka upozornila a vykázala z pláže asi 25 návštevníkov (ktorí tu grilovali a opekali na otvorenom ohni, mali rozložených 5 stanov a hneď vedľa nich parkovalo 6 vozidiel (od pláže pri "kose" až po neresisko rýb), hliadka návštevníkom odporučila, aby sa presunuli do campingu (aj s vozidlami), čo následne všetci aj urobili, hliadka tento problém nemohla ďalej riešiť, nakoľko v súčasnosti neexistuje platné VZN, ktoré by upravovalo riešenie podobných situácií v RO Dubník I.
  • Dňa 4.8.2020 o 15:11 hod. bol prijatý telefonický hovor, že na detskom ihrisku na Ul. Lipovej leží mladá dievčina zrejme pod vplyvom alkoholu. Hliadka prišla na miesto a zistila, že dievča je v bezvedomí a nereaguje. Ihneď bola privolaná záchranná služba, ktorá prišla až po 25 min. Hliadka dovtedy zistila meno dievčiny 12-ročnej N. S. zo Starej Turej a dávala na ňu pozor, aby sa nezadusila zvratkami. Hliadka zistila telefonický kontakt na mamu dievčaťa a oznámila jej čo sa stalo. Táto došla na miesto za svojou dcérou a zotrvala s ňou až do príchodu sanitky. Po príchode sanitky hliadka podala záchranárom základné informácie a odišla z miesta.
  • Dňa 6.8.2020 v čase o 22:25 hod. dorazila hliadka MsP ku kruhovému objazdu, kde zistili, že podnapitý mladík kopal do okoloidúcich vozidiel, ktoré prechádzali cez kruhovú križovatku, načo jeden z vodičov zastavil a "vyskočil" z vozidla NR... KF a začala sa ruvačka a naháňačka, pri ktorej osoba ktorá vybehla z vozidla nešťastne spadla a pri páde si zranila pravý členok. Pri našom príchode už bola na mieste aj hliadka OO PZ, ktorá si celú vec prevzala na doriešenie. V čase o 22:29 hod. na miesto dorazili aj pracovníci RZP, ktorí mladíkovi ošetrili zranený pravý členok a následne ho previezli do nemocnice na Myjavu.
  • Dňa 23.8.2020 o 22:03 hod. bol prijatý telefonický oznam, že v okolí domu opatrovateľskej služby v miestnej časti Papraď sa pohybujú neznáme osoby, pravdepodobne rómskeho pôvodu a opatrovateľky majú strach, pretože sa skúšali dostať do zamknutého objektu. Hliadka oznam preverila, na uvedenom mieste zistila od opatrovateliek, že sa jednalo o ženu (rómku), ktorá sa skúšala dostať do objektu. Keď jej vysvetlili, že tam nemá čo robiť, lebo je veľa hodín a je zamknuté, tak z miesta odišla. Hliadka potom ešte prezrela okolie objektu a Papraď, ale opísanú osobu už nespozorovala.

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 18.10.2020 | Aktualizácia: 18.1.2022
Nastavenia cookies