Samospráva

Z denníka mestskej polície - september 2019

  • Dňa 29.6.2019 v čase o 22:31 hod. telefonicky požiadala hliadka OO PZ hliadku MsP o dočasnú súčinnosť pri vozidle RZP, ktoré sa nachádzalo na poliklinike. Na uvedenom mieste sa nachádzala RZP zo Starej Turej a v nej mali pacienta M. P., momentálne bytom Hrachovište. Na menovaného doľahli psychické problémy a rodičia ho viezli vlastným vozidlom do nemocnice v Trenčíne. Syn sa však vo vozidle na Starej Turej začal správať agresívne, preto požiadali RZP o prevoz sanitkou. Záchranári potrebovali súčinnosť pri prevoze pacienta do Trenčína. Hliadka OO PZ, ale nemohla poskytnúť súčinnosť, pretože mali na oddelení neodkladnú záležitosť (vypočúvanie osoby). Preto bola na miesto privolaná voľná hliadka OO PZ až z Brezovej pod Bradlom. Ošetrovateľka však nechcela dlho čakať, tak bol pacient pripútaný na lôžko v sanitke a súčinnosť im poskytol otec pacienta, ktorého čiastočne počúval a upokojoval ho. Následne na to sanitka odišla do nemocnice v Trenčíne.
  • Dňa 3.7.2019 sa o 13:45 hod. na MsP dostavili miestni bezdomovci I. T. a M. T. Priniesli príručnú kabelku, v ktorej sa nachádzal OP a ZP na meno V. N., bytom Nové Mesto nad Váhom. Tiež tam bol mobilný telefón a rôzne bankomatové karty. Hliadke sa podarilo z uvedeného telefónu zistiť kontakt na syna, ktorý otcovi odkázal, že sa jeho veci nachádzajú na MsP v Starej Turej.
  • Dňa 7.7.2019 bolo v čase o 21:35 hod. telefonicky oznámené, že na Dubníku 2 pred chatovou oblasťou v smere od hlavnej cesty č. 581, cca asi v úseku 200 m od križovatky je v húštine osobné motorové vozidlo, ktoré malo pravdepodobne dopravnú nehodu. Hliadka oznam ihneď preverila a na mieste zistila, že vozidlo Hyundai z okresu NM malo naozaj nehodu. Hliadka vykonala obhliadku vozidla a taktiež okolia. Výsledkom kontroly bolo zistené, že vo vozidle sa nenachádza žiadna osoba, oba airbagy boli vystrelené. Vodič pravdepodobne opustil vozidlo a z miesta nehody ušiel. Na to  bolo miesto skontrolované, či z vozidla neunikajú nebezpečné kvapaliny a celá vec bola nahlásená na č. 158. Za krátku chvíľu sa k nehode dostavila hliadka OO PZ, ktorá lustráciou vozidla zistila komu vozidlo patrí. Jednalo sa o J. S., bytom Drgoňova Dolina. Hliadka OO PZ odišla z miesta nehody upovedomiť majiteľa vozidla o danej skutočnosti. Následne sa na miesto dostavil pracovník dopravnej polície, ktorý dopravnú nehodu zadokumentoval. Ďalej informoval hliadku MsP, že vozidlo príde odtiahnuť odťahová služba a dovtedy bude vozidlo strážiť hliadka OO PZ.
Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 26.9.2019 | Aktualizácia: 14.11.2019
Nastavenia cookies