Samospráva

Z denníka mestskej polície - september 2018

  • Dňa 27.7.2018 v čase o 01:20 hod. nahlásila pracovníčka MKS, že na parkovisku pred Tescom sú zaparkované dve vozidlá, ktorých osádky sa správajú podozrivo (obzerajú sa, chodia okolo odstavených vozidiel, konzumujú nápoje a jedlá). Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o vozidlá: Š-Rapid z okresu MT vodič Š. V, bytom Smižany a druhé vozidlo VW Jetta z okresu MI. Vodiči aj osádky vozidiel hliadke tvrdili, že iba odpočívajú po dlhej ceste z BA kde boli na pracovnej dvojtýždňovke. Informovali, že po oddychu budú pokračovať v ceste domov.
  • Dňa 1.8.2018  bolo o 10:07 hod. prijaté telefonické oznámenie, že na pláži Dubníka I. kosí pán trávu a to vraj prekáža občanom, ktorí sa tam prišli kúpať a opaľovať. Oznamovateľovi bolo vysvetlené, že pán E. P. vykonáva túto činnosť dobrovoľne a hlavne zdarma. Napriek tomu aj tak hliadka vykonala jazdu na uvedené miesto, kde vykonala pohovor s pánom P. Bolo dohodnuté, že kosenie bude vykonávať v skorých ranných hodinách, alebo večer, keď tam bude minimum ľudí.
  • Dňa 4.8.2018 v čase o 21:20 hod. bolo prijaté telefonické oznámenie od občianky mesta, že na Slnečnej ulici niekto spaľuje odpad a dym zamoruje celú ulicu. Hliadka oznam preverila, na mieste bolo zistené, že za rozostavaným domom, majiteľ spaľuje odpad vo veľkom plechovom sude. Majiteľ M. P. bytom BA-Petržalka bol upozornený, že svojim konaním porušuje VZN č. 17/2012 a tiež, že spaľovanie odpadu je zakázané. Pán M. za prítomnosti hliadky oheň uhasil a prisľúbil, že nabudúce bude likvidáciu odpadu riešiť iným spôsobom.
  • Dňa 15.8.2018 v čase o 23:40 hod. bolo zistené porušenie VZN č. 17/2012 na Lipovej ulici. B. M. zo Starej Turej pri OD Bille z veľkého kontajnera povyťahoval zvyšky jedla a spolu so psom urobili v okolí neporiadok. Osoba bola napomenutá, že porušuje zákon, miesto musel upratať a následne bol z miesta vykázaný.

 

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 25.9.2018
Nastavenia cookies