Samospráva

Z denníka mestskej polície - október 2018

  • Dňa 18.8.2018 v čase o 11:30 h bolo na MsP telefonicky oznámené, že na Papradi pod Lipovcom odčerpáva neznáma osoba vodu z potoka i napriek vydanému zákazu pre nízku hladinu vody v potoku. Hliadka vykonala kontrolu uvedenej lokality a zistila, že pán D. B. má pri dome natiahnutú hadicu a polieva svoju ďatelinu. Menovaný po upozornení hliadky čerpadlo vypol a prisľúbil, že už túto činnosť nebude vykonávať.
  • Dňa 24.8.2018 v čase o 22:45 h nahlásila pracovníčka MKS, že na ulici SNP pri SLSP vidí na lavičke dvoch mladíkov, ktorí pravdepodobne popíjajú alkohol. Hliadka oznam preverila, mladíkov podľa uvedeného popisu našla za cukrárňou. Išlo o mladých mužov vo veku 25 rokov anglicky hovoriacich. Požívanie alkoholu nebolo preukázané.
  • Dňa 29.8.2018 o 13:18 hod. požiadal hliadku MsP o spoluprácu príslušník OO PZ. Jednalo sa o zákrok v Drgoňovej doline, kde sa mal agresívne správať podnapitý muž k manželke. Po príchode na miesto bol už agresor zadržaný hliadkou OO PZ z Myjavy. Tento bol následne prevezený na odd. OO PZ v Starej Turej, kde si vec prevzali k doriešeniu.
  • Dňa 9.9.2018 sa v dopoludňajších hodinách dostavila na MsP D. K. z Topoleckej. Pani sa informovala o možnosti zverenia svojich dvoch vnúčat do jej starostlivosti, nakoľko má podozrenie, že deti sú podvyživené a  nie je o ne dobre postarané. Deti žijú iba s matkou, z dôvodu rozvodu rodičov. Menovanej bolo vysvetlené, že MsP nemá v tejto veci kompetencie a na vyriešenie takejto situácie jej bolo doporučené, aby vec oznámila  na sociálnom oddelení, ktoré je kompetentné takéto oznamy preverovať a následne riešiť.

 

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 22.10.2018
Nastavenia cookies