Samospráva

Z denníka mestskej polície - november 2019

  • Dňa 13.8.2019 o 08:22 hod. bolo telefonicky oznámené, že pri OD Billa na kruhovom objazde stojí staršia pani s palicou a červenou šiltovkou a zastavuje autá mávajúc pri tom dákym preukazom. Na mieste bolo zistené, že opísaná pani práve nastupovala do auta na parkovisku pri Tescu. Išlo o pani L. K. zo Starej Turej. Menovaná chcela ísť niečo vybavovať na MsÚ a keďže je ZŤP tak chcela, aby ju nejaké auto zaviezlo na MsÚ. Pani bolo hliadkou vysvetlené, že takto nemôže ohrozovať premávku a svojvoľne zastavovať autá na kruhovom objazde. Pani povedala, že ani nevie čo robí, ale že druhý krát niečo takéto už nespraví.
  • Dňa 22.8.2019 v čase o 16.59 hod. bolo na MsP telefonicky nahlásené, že na Hurbanovej ulici leží na chodníku muž s krvavou tvárou. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o V. K. zo Starej Turej, ktorý bol značne pod vplyvom alkoholu a nad okom mal veľkú krvavú ranu. Hliadka menovanému privolala RZP a zotrvala na mieste až do jej príchodu. Zdravotníci si následne muža prevzali na ošetrenie.
  • Dňa 24.8.2019 v čase o 23:00 hod. nahlásil pán K., že sa mu nepozdáva chovanie dvoch osôb chodiacich okolo vozidla s prívesom pred Evanjelickou farou. Na mieste bolo zistené, že okolo vozidla Mitsubishi s Trnavským evidenčným číslom s prívesom sa pohybujú dve osoby s baterkami, tzv. „čelovkami“. Po rozhovore s nimi bolo zistené, že vodič vozidla si prišiel prevziať včeliu rodinu a tie sa môžu prevážať len v noci. Z tohto dôvodu ich začali nakladať až keď nastala tma. Tým sa vysvetlilo ich záhadné počínanie.
  • Dňa 1.9.2019 o 14:55 hod. požiadal operačný pracovník hasičského zboru o pomoc z dôvodu možného omeškania príchodu hasičskej hliadky pri otvorení vozidla Audi na Ulici SNP, v ktorom bolo uzamknuté dieťa a matka sa nevedela dostať dnu. Hliadka pomocou kladiva rozbila malé zadné okienko, cez ktoré vzhľadom na veľkosť vzniknutého otvoru do vozidla vliezla matka dieťaťa a otvorila ho diaľkovým ovládaním, ktoré mala v kabelke na prednom sedadle vo vnútri vozidla. Dieťa bolo nezranené, lekárska pomoc nebola potrebná. O vyriešení situácie bol následne spätne telefonický upovedomený operačný pracovník hasičského zboru v Novom Meste nad Váhom.

 

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 14.11.2019 | Aktualizácia: 14.11.2019
Nastavenia cookies