Samospráva

Z denníka mestskej polície - jún 2020

  • Dňa 2.5.2020 v čase 09:25 hod. hliadka zistila, že v podniku Vikárka sa predáva alkohol z vnútra terasy, ktorá bola otvorená. Na terase sa nachádzalo celkovo 6 hostí. Všetci mali rúška a postávali v predpísanej vzdialenosti jeden od druhého. Hliadka vykonala pohovor s personálom, že terasa mala byť uzatvorená, alkohol by nemali hostia konzumovať priamo na terase podniku. Upozornili ho, že v prípade ak by už bol niekto z hostí v podnapitom stave,  aby mu nebol podávaný ďalší alkohol.
  • Dňa 4.5.2020 v čase o 19:00 hod. bol na MsP prijatý telefonický oznam, že na Štefánikovej ulici pred starým internátom niekto stanuje. Oznam bol preverený, na mieste sa nachádzal M. B. so svojim psom a ukazoval bezdomovcovi I.T., aký stan sa mu podarilo kúpiť za 10 €. Obaja boli upozornení na povinné prekrytie tváre, stan museli zložiť a miesto opustiť.
  • Dňa 10.5.2020 v čase o 13:30 hod. telefonicky oznámil  správca vodnej nádrže Dubník II., že na druhej strane jazera "na výbežku", ako bol prístrešok zanechala mládež obrovský neporiadok a jeden mladík tam ešte spí. Hliadka oznam preverila a na mieste zistila, že sa tam nachádza muž v podnapitom stave. Po chvíli sa hliadke podarilo s mladíkom nadviazať komunikáciu, bolo zistené, že tam v noci prebiehala oslava narodenín. Jednalo sa o D. M. zo Starej Turej. Menovanému bolo dohovorené, aby oznámil svojim kamarátom, že miesto treba poupratovať a neporiadok odviesť preč. Telefonicky kontaktoval kamaráta a prisľúbil, že do hodiny neporiadok odvezú. Následne mu bolo oznámené, že hliadka miesto ešte skontroluje. Po dvoch hodinách bolo miesto v pôvodnom stave.
  • Dňa 15.5.2020 v čase 03:33 hod. hliadka prijala telefonický oznam, že na Lipovej ulici č. 6, už asi hodinu prebieha bujará oslava s hlasitou hudbou, spevom a vykrikovaním. Hliadka na mieste zistila, že mladíci oslavujú "maturitu" a sa im to asi trocha "vymklo spod kontroly". Všetci boli pod vplyvom alkoholu, takže ich správanie bolo doriešené na MsP v pondelok 18.5.2020 v čase 19:30 hod. A.F., S.U., L.T., a A.O. zaplatili za rušenie nočného pokoja každý 10 € pokutu.

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 8.7.2020 | Aktualizácia: 18.1.2022
Nastavenia cookies