Samospráva

Z denníka mestskej polície - jún 2019

  • Dňa 8.4.2019 v čase 02:58 hod. prijala hliadka telefonické oznámenie, že po ulici SNP idú dvaja mladíci a sú veľmi hluční. Hliadka oznam ihneď preverila, mladíkov našli pri pobočke SLSP, pričom jeden stál na schodíkoch do potoka a druhý na neho pokrikoval z premostenia, jednalo sa o Srbských občanov, konkrétne M. A., bytom Niš a P. M. bytom Niš. S oboma mladíkmi vykonala hliadka pohovor, aby sa stíšili a svojim správaním nerušili nočný kľud a následne boli obaja z miesta vykázaní.
  • Dňa 8.4.2019 v čase o 12:30 hod. telefonicky oznámil pán L. zo Starej Turej, že na Holubyho ulici nad bývalou ZUŠ sa pohybujú asi 4 neznámi muži, v oranžových vestách a menovaný má obavu, aby tam nedošlo k "vykrádačke". Hliadka oznam ihneď preverila, na mieste ani v okolí sa takéto osoby už nenachádzali. Ďalším šetrením bolo zistené, že títo muži boli pracovníci stavebnej firmy, ktorá na uvedenej ulici opravovala kanalizáciu.
  • Dňa 13.4.2019 v čase 9:05 hod. bolo oznámené na MsP, že v Topoleckej sa pohybuje podozrivé vozidlo s občanmi "tmavšej pleti". Hliadka následne vykonala kontrolu uvedenej lokality a zistila, že sa tam nachádza vozidlo biely Opel s maďarským EČV, ktorého vodič I. L., bytom Budapešť, ponúkal na predaj paplóny. Z dôvodu, že vodič hovoril len po maďarsky, hliadka požiadala telefonicky bývalého colníka pána V. o tlmočenie, ktorý pánovi L. vysvetlil, že podomový predaj je zakázaný a následne bol vykázaný mimo Starej Turej.
Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 20.6.2019 | Aktualizácia: 14.11.2019
Nastavenia cookies