Samospráva

Z denníka mestskej polície - júl 2020

  • Dňa 2.6.2020 v čase o 22:59 hod. bolo na MsP telefonicky nahlásené, že na Štefánikovej ulici niekto vykrikuje a oplzlo nadáva. Na mieste bolo zistené, že sa jedná o osobu J. P., bytom Stará Turá. Menovaný bol značne pod vplyvom alkoholu, sedel na schodoch do vchodu a vykrikoval. Napriek jeho agresivite a neochote spolupracovať sa hliadke podarilo menovaného dostať do bytu a nariadiť, aby si šiel ľahnúť.
  • Dňa 9.6.2020 v čase 01:06 hod. bolo telefonicky oznámené, že po Štefánikovej ulici kráča mladší pár, pričom žena je strašne hlučná (smeje sa a vykrikuje) a muž práve poškodil smetnú nádobu pri Námestí slobody. Hliadke sa v čase 01:08 hod. podarilo dvojicu nájsť pri bývalom Dome odevov. Jednalo sa o K. Z., bytom Prešov a K. O., bytom Lehota pod Vtáčnikom. Obaja smerovali do prenajatého bytu na Štefínikovej č. 20. Hliadka slečnu upozornila na jej hlasitý prejav, ktorým ruší nočný kľud a pán K. sa priznal k poškodeniu smetiaku, za čo mu bola na mieste uložená bloková pokuta vo výške 15 €. Obaja si potom zavolali taxík a nechali sa odviezť.
  • Dňa 15.6.2020 o 13:40 hod. sa na MsP dostavil J. F., bytom Stará Turá. Menovaný oznámil, že mu neznáma osoba poškodila náhrobný kameň tým, že vymenila časť venca na ktorom je položený kameň. Udalosť sa mala stať niekedy v priebehu posledných týždňov. Bolo zistené, že skutok mohla spáchať súkromná firma, ktorá už dlhšiu dobu realizuje rekonštrukčné práce na hroboch na mestskom cintoríne. Hliadka bude kontaktovať pracovníčku Domu smútku, ktorej by sa mali nahlasovať všetky práce na hrobových miestach. Po zistení situácie preverí potrebné povolenia a činnosť súkromnej firmy, ktorá práce na mestskom cintoríne realizuje. O výsledku bude oznamovateľ spätne informovaný.
  • Dňa 26.6.2020 v čase 04:07 hod. bolo telefonicky oznámené, že práve okolo kvetinárstva prešla 4 členná skupina mládežníkov, všetci v podnapitom stave (stále popíjajúci fľaškové pivo) a jeden z nich 3x kopol do zeleného plastového smetiaka. Nakoľko sa podobná situácia odohrala aj včera ráno v podobnom čase, kedy mu bol zničený jeho smetiak, ktorý mu následne osoba hodila aj do potoka, chcel požiadať hliadku o kontrolu totožnosti osôb, a oznamovateľ si chcel tiež uplatniť náhradu škody za zničený smetiak. Ďalej hliadke uviedol, že oba incidenty má nahraté na kamerovom zázname a počas dňa zistí, či sa náhodou osoby nezhodujú. Hliadka na mieste v čase 04:09 hod. zistila totožnosť mladíkov: I. B., H. J., O. J. a O. J., všetci bytom Stará Turá. Šetrením bolo zistené, že do smetiaku 3x kopol posledný menovaný. K činu sa priznal a uhradil pokutu vo výške 10 €.

Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 21.8.2020 | Aktualizácia: 18.1.2022
Nastavenia cookies