Samospráva

Z denníka mestskej polície - január 2018

  • Dňa 1.12.2017 v čase o 21:55 hod. počas obchôdzky hliadka MsP na Ulici Hurbanovej zistila odomknuté vozidlo, na ktorom boli pootvorené predné dvere na vodičovej strane. Hliadka sa pokúsila vozidlo uzatvoriť, ale zámok nefungoval, pravdepodobne bol pokazený. Žiadne poškodenie na dverách, zámke ani spínacej skrinke nebolo zistené. Dvere hliadka aspoň privrela, aby nebolo pootvorenie také viditeľné.
  • Dňa 2.12.2017 sa v čase 10:00 hod. dostavil na MsP J. B. bytom Brezová pod Bradlom  a informoval sa, či nebol nájdený modrý batoh, ktorého vlastníkom bol jeho syn. Syn nezvládol pod vplyvom alkoholu cestu domov po stužkovej slávnosti. V batohu  mal všetky osobné veci, doklady a pomôcky pre diabetikov inzulín a glukomer, ktorý súrne potrebuje k použitiu. Batoh mal stratiť niekde pri hlavnej ceste smerom na Myjavu. Menovaný bol aspoň poučený ako postupovať pri strate osobných dokladov a zanechal na seba telefonický kontakt. V poobedných hodinách sa na MsP dostavil občan nášho mesta pán M. Ten uviedol, že na plote pri pekárni našiel zavesený modrý batoh, ktorý prišiel odovzdať na MsP. Nakoľko sa jednalo o stratený batoh pána J. B. z Brezovej pod Bradlom, ten bol telefonicky o veci informovaný a v priebehu dňa si ho prišiel vyzdvihnúť.
  • Dňa 7.12.2017 v čase o 15:33 hod. telefonicky oznámila pani V. že sa pri OD Tesco a Billa pohybuje miestny muž bez práce J. S. a pýta od ľudí otravným spôsobom peniaze. Oznam bol  preverený, na uvedenom mieste pri Bille sa naozaj nachádzal J. S. zastavoval okoloidúcich a pýtal drobné. Nakoľko je muž bez príjmu a nemohla mu byť uložená bloková pokuta, hliadka s ním vykonala rázny dohovor a z miesta ho vykázala.
     
Mestská polícia Stará Turá, Publikované: 16.4.2018 | Aktualizácia: 16.4.2018