Samospráva

Stretnutie so seniormi

Beseda so seniormi

Stále častejšie sa vynárajú správy o podvodoch. Ak sú spáchané na senioroch, je to o to horšie. Zneužívanie dôvery, dobrého úmyslu, obáv o tých najbližších, sú hlavnými nástrojmi „podnikavých“ indivíduí. Následky  sa len veľmi ťažko objasňujú, nehovoriac o tom, že náhrada spôsobenej straty, je len zbožným prianím poškodených.

Dobrou správou je, že sa snažíme predchádzať podobnému konaniu. Seniorom pripomíname aké nástrahy na nich číhajú a ako sa im najlepšie vyvarovať.

Začiatkom februára sa Štefan Tanglamayer a Dušan Redaj stretli v dennom centre pre seniorov (klub dôchodcov) približne s tridsiatkou občanov nášho mesta.  V diskusii rezonovali témy , ako sú napríklad „falošní policajti“, podvodné nočné telefonáty „rodinných príslušníkov“ v núdzi, alebo srdcervúce príbehy „náhodných“ nešťastníkov postihnutých nehodou, či inými nepríjemnosťami. V rozhovoroch odznelo mnoho nápadov na zlepšenie našej práce. Tiež sme si spoločne zopakovali čo treba robiť ak sa staneme terčom podvodníkov.

Nakoniec sme seniorom odovzdali letáky so všetkými potrebnými informáciami na danú tému. Ďakujeme za milé privítanie a možnosť poučiť sa životnými skúsenosťami našich spoluobčanov. 

K stiahnutiu

Nastavenia cookies