Samospráva

Spolupráca záchranných zložiek

Riešenie niektorých zdanlivo jednoduchých situácii sa môže skomplikovať. Napríklad takou všednou malichernosťou, akou je čas.

Siedmy deň v týždni je dňom, kedy väčšina z nás oddychuje.  Keď sa k tomu pridá neskorá nočná hodina, asi 10 minút pred polnocou, už len málokto myslí na prácu, resp. pracuje. Prvá februárová nedeľa nebola ničím výnimočná, dokonca ani vtedy, keď hliadke mestskej polície skomplikoval jazdu spadnutý strom uprostred vozovky.  

Situácia ničím výnimočná. Spravidla ju vyrieši jeden telefonát na technické služby nášho mesta. V uvedenom čase by sa však táto aktivita minula účinku. Spadnutý strom nebezpečne ohrozoval premávku na komunikácii. Za viaduktom ho nebolo dobre vidieť a pre vodičov odbočujúcich z Dibrovovej smerom na Nové Mesto nad Váhom, to mohlo  byť skutočne nepríjemné prekvapenie.

Preto naši mestský policajti privolali hasičov a zima, nezima, regulovali dopravu na mieste, kým hasiči prekážku z cesty neodstránili. Vďaka spolupráci a rýchlemu jednaniu oboch zložiek už o pár desiatok minút nikto ani len netušil, že sa niečo stalo.  

 

Mgr. Dušan Redaj, MsP Stará Turá, Publikované: 8.2.2019 | Aktualizácia: 8.2.2019
Nastavenia cookies