Samospráva

Po námestí na kolieskach

201910222151080.20190922-141309

Presne po mesiaci prinášame informácie z akcie „Po námestí na kolieskach“ ,ktorej organizátorom bolo Centrum voľného času v Starej Turej v spolupráci s Mestom Stará Turá.

Môže sa zdať, že s informáciami prichádzame neskoro. Téma bezpečnosti na našich komunikáciách,  je však aktuálna v akomkoľvek čase.

Práve v duchu prevencie pred zraneniami na cestách oslovili naši mestskí policajti tú najzraniteľnejšiu skupinu. Deti, ktoré sa stretli na Námestí slobody v rámci vyššie spomenutej aktivity, boli pozornými poslucháčmi.

Dozvedeli sa niečo o tom, ako bezpečne a v zmysle zákona používať kolieskové korčule, kolobežky, alebo bicykle. Ako sa správať na chodníku v roli chodca, alebo pri prechádzaní cez vozovku. Čo robiť ak sa stanú svedkami nehody, zranenia kamaráta, alebo inej osoby.

Členovia hliadky MsP, sa na mieste rozprávali aj s rodičmi o tom ako dozerať na bezpečnosť ich ratolestí. V závere akcie, rozdali deťom aj dospelým niekoľko desiatok reflexných pásikov s potlačou telefónneho čísla mestskej polície.

Celá udalosť bola súčasťou premiéry nášho mesta v rámci projektu Európskeho týždňa mobility 2019 (ETM 2019).

 

MsP, Publikované: 22.10.2019
Nastavenia cookies