Menu

Nočné havrany

Už viac ako dvanásť dlhých rokov funguje v našom meste projekt Nočné havrany. Ide o to, že rodičia nesedia doma s obavami, čo sa deje s ich deťmi, ale vychádzajú do ulíc. Nie preto, aby moralizovali. Skôr preto, aby boli na blízku, ak to bude niekto potrebovať. Dávajú najavo, že toto je naše mesto, naša komunita. Deklarujú to záujmom o bezpečnosť nášho mesta.

 

Nechcem, aby tento text zapadol v šedom priemere nejakých ďakovných, alebo bilancujúcich viet. Nezaslúžia si to ľudia, ktorí majú odvahu skúšať niečo nové. Majú odvahu vystúpiť z radu a niečo urobiť. Majú odvahu nahradiť prázdne krčmové reči skutočnými činmi. Môže sa zdať, že o nič nejde. Natiahnuť si reflexnú vestu, prejsť sa po ulici, prehodiť pár slov s mladými ľuďmi, alebo poskytnúť pomocnú ruku, tomu kto to potrebuje, nemôže byť predsa nič náročné. Dokonca si viem predstaviť, že pre niekoho sa to môže javiť ako zbytočné. Veď aj tak sa tým nič nezmení. Moja vlastná skúsenosť je iná. Zmeny sa dejú potichu a pomaličky. Hlasitejšie prejavy sú len signálom, že zmena sa uskutočnila.

Takže ja som presvedčený, že projekt Nočné havrany má význam.

Priatelia, ďakujem vám všetkým, ktorí ste prispeli k projektu Nočné havrany. Teším sa na ďalšie roky vzájomnej spolupráce!

 

Publikované: 2.12.2017 | Aktualizácia: 3.12.2017