Menu

Krádeže bicyklov

Foto:http://www.bikemht.com/bike-theft/

Bicykle patria medzi veci, ktoré sú často odcudzené, pretože zlodeji sa s nimi môžu nenápadne premiestňovať. Nemajú evidenčné čísla, ako vozidlá a človek na bicykli nevzbudzuje podozrenie.  Predaj bicykla je relatívne jednoduchou záležitosťou. Často bývajú uzamknuté v spoločných priestoroch s prístupom viacerých osôb.

Tu je niekoľko odporúčaní:

  1. Pri kupovaní bicykla dbajte na uschovanie dokladov o kúpe. Fotografia bicykla nie je na škodu. Rovnako považujeme za vhodné označiť bicykel drobným detailom (existujú neviditeľné značkovače) o ktorom viete iba vy. Inštalácia GPS čipu alebo poplašného zariadenia je dnes relatívne dostupná, túto možnosť dávame tiež na zváženie.
  2. Odporúčame zamykať bicykel aj pri krátkodobom opustení. Snažte sa bicykel pripútať k pevnému bodu (stĺp, zábradlie, stojan) tak, aby bol spojený rám bicykla, zadné i predné koleso..
  3. Ak si odkladáte bicykel v spoločných priestoroch v dome kde bývate, dbajte na stále uzamknutie týchto priestorov a aj v nich bicykel uzamknite, taktiež na balkóne (v prízemných bytoch), v pivnici a pod..
  4. Ak vidíte osobu, ktorá sa vám zdá podozrivá, zapamätajte si ako vyzerá, čo má oblečené a čo vám pri pohľade na ňu ako prvé „udrelo" do očí. Potom uedené skutočnosti pokojne nahláste na MsP:  0907 772 868, alebo  032 776 00 77.
  5. Cenné veci a vybavenie bicykla si vždy zoberte zo sebou (napr. cyklocomputer, mobilný telefón, navigáciu a pod.)
  6. Ak vám napriek všetkým bezpečnostným opatreniam bicykel odcudzia, odporúčame vec oznámiť na MsP:  0907 772 868, alebo  032 776 00 77.
  7. Vyvarujte sa kúpe bicykla z neovereného zdroja a za príliš lákavú cenu. V prípade ak sa zistí, že bicykel bol ukradnutý a majiteľ ho identifikuje, bude vám odňatý v zmysle zákona.  

 

Publikované: 28.6.2017 | Aktualizácia: 29.6.2017