Životné prostredie

Jarná kampaň za krajšie mesto
28.3.2012

Jarná kampaň za krajšie mesto

Dovoľujeme si Vás požiadať a vyzvať k pomoci pri jarnom čistení mesta v dňoch 16. apríla až 27. apríla 2012. Pracovníci technických služieb budú hrabať trávniky a čistiť verejné priestranstvá, avšak nie je v našich silách, aby sme stihli vyhrabať aj trávniky prislúchajúce k činžiaku.


Dni jesenného zberu odpadu začínajú
21.9.2011

Dni jesenného zberu odpadu začínajú

V rámci jesenného zberu organizujú Technické služby Stará Turá od konca septembra do prvej polovice októbra zber veľkorozmerného odpadu pre rodinné domy a priľahlé časti, zber biologického odpadu pre rodinné domy a zber nebezpečného odpadu pre všetkých obyvateľov Starej Turej a jej miestnych častí.


Čo treba robiť s bioodpadom v rodinných domoch?
21.9.2011

Čo treba robiť s bioodpadom v rodinných domoch?

Neviete čo robiť s biodpadom, ktorý sa vám nahromadí v rodinnom dome? Technické služby mesta Stará Turá Vám prinášajú nie jednu, ale hneď niekoľko možností ako s odpadom naložiť. Zabudnite však na vykladanie bioodpadu na čierne skládky, ktoré znehodnocujú naše životné prostredie a ničia scenériu nášho mesta a jeho okolia.


Máte staré oblečenie, obuv....?
18.2.2011

Máte staré oblečenie, obuv....?

Každý človek podľa štatistiky za rok „vyprodukuje“ cca 10 kg starého šatstva, ktoré skončí v odpade. Takmer všetko toto množstvo končilo v súčasnosti na skládke odpadov ako komunálny odpad, za ktorého uloženie na skládke sa platí 38, 42 € za tonu ( k tomu je potrebné prirátať dopravu a obsluhu smetiarskeho auta + ďalšiu réžiu...).
Od roku 2011 máme zmluvnú spoluprácu so spoločnosťou REVENGE a.s., ktorá nám poskytla zberné kontajnery na tento druh odpadu.


Zeleň pre mesto
21.7.2010

Zeleň pre mesto

Spoločnost Orange Slovensko, a.s. vyhlásila Projekt Zeleň pre mesto, ktorého cieľom je pomôcť skrášliť životné prostredie vo vašom meste.

Nastavenia cookies