Cezhraničná spolupráca

Slávnostné otvorenie novootvorených priestorov DK Javorina
18.8.2011

Slávnostné otvorenie novootvorených priestorov DK Javorina

12. augusta boli slávnostne otvorené novovzniknuté priestory domu kultúry, v ktorých bude sídliť Stredisko cezhraničnej spolupráce a tvorivé dielne. Priestory vznikli v rámci projektu Zlepšenie služieb cestovného ruchu Slovensko-moravského pomedzia.


Daždivá, ale priateľská Javorina
3.8.2011

Daždivá, ale priateľská Javorina

Počasie je jediná vec, ktorú pri podujatí pod holým nebom nemôžete zorganizovať. A v tomto duchu sa niesli aj tohtoročné Slávnosti bratstva Čechov a Slovákov na Javorine. Už od rána bol najvyšší vrch Bielych Karpát zahalený v hmle a dážď a vietor znemožnili pokračovať v akomkoľvek programe vonku.


Príďte na Javorinu!
19.7.2011

Príďte na Javorinu!

Príďte poslednú júlovú nedeľu - 31. 7. 2011 - na Javorinu! Od 9. 45 do asi 15. 30 na vás čaká pestrá ponuka programov, pobyt v nádhernej prírode na vrchole najvyššej hory Bielych Karpát - Veľkej Javorine na podujatí, ktoré symbolizuje spoločnú minulosť dvoch dnes už samostatných štátov a nadštandardné spolunažívanie vo zväzku štátov EU.


Vernisáž výstavy „Památník Českého a Slovenského odboje 1939-1945"
31.5.2011

Vernisáž výstavy „Památník Českého a Slovenského odboje 1939-1945"

Prostredníctvom cezhraničnej spolupráce slovenských a českých historikov bola vytvorená putovná výstava dvadsiatich panelov, ktoré mapujú slovenský a český odboj v rokoch 1939-1945. Výstava je v týchto dňoch prístupná verejnosti v kaviarni Domu kultúry Javorina. Pre návštevníkov je otvorená do 2. júna.


Slavnostní otevření Slovácké búdy a vinného sklípku
8.11.2010

Slavnostní otevření Slovácké búdy a vinného sklípku

V rámci operačního programu Program cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013 spolupracují Kunovice se slovenských městem Stará Turá na projektu nazvaném Zlepšenie služieb cestovného ruchu Slovensko – moravského pomedzia.


24.8.2010

Dotazník pre spracovanie analýzy spolupráce partnerských miest Starej Turej a Kunovíc

Venujte nám prosím 10 minut vyplnením dotazníku. Dotazník slúži k vytvoreniu analýzy spolupráce mezi partnerskými mestami Stará Turá a Kunovice, ktoré sa spoločne podieľajú na cezhraničnom projekte.

Nastavenia cookies