PRIESTOR NA MIEROVEJ ODDYCHOVOU ZÓNOU

Zelená plocha na Ul. Mierovej bola využitá skromne. Najčastejšie sme tam mohli stretnúť majiteľov domácich miláčikov pri venčení, občas sa tu pripravilo malé kultúrne podujatie i menšie športové aktivity. V súčasnosti je tento priestor vo fáze implementácie. 

Zhruba 1/3 zelenej plochy sa mesto rozhodlo ponechať ako tzv. divokú lúku na rozvoj biodiverzity. Poskytneme tak priestor priamo v centre mesta pre život včiel a iných opeľovačov, bez ktorých by život na zemi nebol možný. Mesto i týmto symbolickým krokom chce robiť osvetu o nevyhnutnosti vytvárania podobných miest i priamo v zaľudnených oblastiach.

Necháme prírodu pracovať a sami sme zvedaví, aké kvietka a rastlinky sa nám po čase objavia na danej ploche, ktorá bude kosená 2-krát ročne. 

Zostávajúca pravidelne kosená trávnatá časť je momentálne navrhnutá pre trávenie voľno-časových aktivít našich občanov. Piknik, deka, zábava, šantenie s našimi najmenšími i priateľmi si tu odteraz môžete užívať. Veríme, že priestor hlavne v letných mesiacoch bude pre Vás lákadlom a využívať ho budú najmä rodiny s deťmi. 

!! A preto i keď sme vždy tolerantní voči domácim miláčikom, prosíme majiteľov, aby tento priestor nevyužívali na ich venčenie !!

Už 10.6.2023 bude priestor plný smiechu a detskej radosti, keďže tu prebehne podujatie Deň detí – deťom bez rozdielu.

Tešíme sa, že si priestor užijete každý deň.

MsÚ Stará Turá, Publikované: 12.5.2023 | Aktualizácia: 12.5.2023
Nastavenia cookies