Máj už zdobí námestie

Nadchádzajúci mesiac nám už klope na dvere. No neoznamuje nám jeho príchod iba teplejší vánok, či hrejivé lúče ale i dávny zvyk stavanie mája. A táto ľudová tradícia má svoje miesto aj v Starej Turej. Máj, ako symbol lásky a zvestovateľ jari, sa staval v predvečer prvomájovej noci. V našom meste ho taktiež tradične staviame v tento predvečer, a teda posledný aprílový deň, ale z dôvodu, že tohto roku vyšiel tridsiaty apríl práve na víkend, za sprievodu Detského folklórneho súboru TURANČEK, sme postavili symbol prebúdzajúcej sa prírody už dnes. Statný košatý strom, ozdobený pestrými stužkami, bude krášli Námestie slobody celý nadchádzajúci mesiac.

Za pomoc ďakujeme Domu kultúry Javorina, Technickým službám mesta Stará Turá, spoločnosti Lesotur, DFS Turanček ako aj spoločnosti Stabilit Nové Mesto nad Váhom a vždy výborne naladenému a ochotnému žeriavnikovi pánovi Romanovi Klbikovi.

Chceme sa však poďakovať aj všetkým ostatným, ktorí akokoľvek pomohli pri tomto podujatí alebo si ho prišli vychutnať spolu s nami.

MsÚ Stará Turá, Publikované: 29.4.2022 | Aktualizácia: 17.5.2022
Nastavenia cookies