V STAREJ TUREJ SME DNES ZAOČKOVALI 351 ĽUDÍ

Očkovanie v Starej Turej, 11.12.2021 Foto:MsÚ Stará Turá

Mesto Stará Turá v spolupráci s výjazdovým očkovacím tímom NsP Myjava dnes uskutočnilo dobrovoľné očkovanie pre záujemcov z nášho mesta i okolia.

I naše mesto vníma ako jeden z dôležitých ochranných prostriedkov proti ochoreniu COVID-19 možnosť očkovania občanov. Je na každého slobodnom rozhodnutí, či sa zaočkovať dá alebo nie. Našou snahou bolo sprístupniť očkovanie pre občanov a tým zvýšiť nielen percentuálnu mieru zaočkovaných v našom meste, ale i v celom okrese. Preto sme prvotne uprednostňovali záujemcov o prvú dávku vakcíny a tiež občanov nad 50 rokov. Postupne sa však od 15. novembra až do 9. decembra evidovali do nášho registračného systému záujemcovia aj o druhú, či tretiu dávku.

Samotné očkovanie sa začalo dnes 11.12.2021 už od 7:30 hod., kedy sa poskytli prvé vakcíny klientom nášho Zariadenia opatrovateľskej služby a pokračovalo v priestoroch Domu kultúry Javorina pre väčšinu záujemcov, ktorí sa mohli dostaviť osobne. Občanom, ktorí potrebovali sprievod, sme zabezpečili dopravu automobilom. Niektorí prihlásení záujemcovia sa nakoniec aj tak nedostavili a boli k dispozícii náhradníci. Po skončení vakcinácie v tomto priestore sa následne očkovací tím spolu so zamestnankyňou MsÚ Stará Turá presunul k imobilným záujemcom a poskytol im očkovanie priamo v domácom prostredí.

Celkovo sme teda počas dnešného dňa zaočkovali vakcínou Comirnaty od spoločnosti Pfizer/BioNTech 351 záujemcov.

Na záver by sme chceli vysloviť veľké poďakovanie za dnešné očkovanie pani Markovej ako aj ostatným členkám očkovacieho tímu z NsP Myjava. Ďakujeme aj našim kolegom a kolegyniam z Kancelárie primátora, oddelenia školstva a sociálnych vecí a oddelenia ekonomiky a majetku mesta, tiež príslušníkom mestskej polície, dobrovoľným hasičom, ktorí počas dňa zabezpečovali registráciu občanov, administratívnu činnosť, realizáciu očkovania a odvoz i dovoz záujemcov. Vďaka tejto výbornej spolupráci, organizácií činností a profesionalite, prebehlo očkovanie bezproblémovo.

Ďakujeme aj Vám všetkým, ktorí ste dnes využili túto možnosť a zaočkovali sa.

Veríme, že aspoň takto sme pomohli v boji proti tomuto zákernému ochoreniu.

MsÚ Stará Turá, Publikované: 11.12.2021 | Aktualizácia: 11.12.2021
Nastavenia cookies