Menu

Termín jarmoku sa blíži!

20. Staroturiansky jarmok

20. Staroturiansky jarmok Foto:Mgr. Lívia Boorová

Opäť ubehol rok a pred nami je ďalší ročník Staroturianskeho jarmoku. Termín tohtoročného 21. jarmoku sme sa rozhodli posunúť o týždeň neskôr, nakoľko sa mnohí návštevníci sťažovali, že sa jeho termín každoročne kríži s folklórnymi slávnosťami na Myjave. Až čas ukáže či to bol správny krok a či termín 22. a 23. jún bude vyhovovať lepšie.

Minuloročné problémy s revitalizáciou centrálnej mestskej zóny sú už za nami. Dnes už sa na zóne robia len práce, ktoré majú prispieť ku skrášľovaniu tejto časti mesta. Veríme, že novovysadené stromčeky a kríky nebudú podávať ruky žiadnym vandalom a jarmok bez ujmy prežijú.

Stánky budú tak ako každý rok umiestnené na Ulici SNP od kruhového objazdu smerom k ZUŠke a na druhej strane potoka od bývalej pergoly k „zetku“. Tento rok sme sa rozhodli samostatne situovať remeselníkov, ktorí budú predvádzať svoje šikovné ruky oproti rímsko-katolíckemu kostolu. Naši najmenší si môžu užiť kolotoče a iné atrakcie pri pracoviskách OD Tesco a OD Billa. Počas jarmoku bude opäť presťahovaná zastávka SAD od obchodného centra k Domu kultúry Javorina. Nielen autobusová doprava, ale aj tá osobná bude mierne obmedzená. Prosíme všetkých občanov o trpezlivosť najmä pri parkovaní svojich vozidiel.

Počas oboch dní budú na Námestí slobody otvorené verejné toalety. K dispozícii budú aj mobilné toalety, a to konkrétne na tržnici, pri Dome služieb a pri bývalom Pivobare.

Predajné stánky budú aj tento rok nabité rôznorodým tovarom. Návštevníci si budú môcť zakúpiť textil, obuv, hračky, ale aj rôzne ľudové výrobky, pomôcky do domácnosti, nástroje do záhrady či iný tovar. Pri rímsko-katolíckom kostole by sme chceli sústrediť remeselníkov, ktorí budú priamo na jarmoku predvádzať svoje remeslá. Epicentrom dobrého jedla a pitia sa každoročne stáva mestská tržnica. Ponuka  jarmočných dobrôt bude aj tento rok zaujímavá a veríme, že si v kruhu priateľov a známych určite pochutíte.

Mestská polícia upozorňuje návštevníkov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci. Počas jarmoku sa vo veľkom dave ľudí môžete ľahko stať obeťou vreckára. Samostatnou kapitolou sa bohužiaľ stávajú stratené deti. Snažte sa preto malých zvedavcov udržať pri sebe. Ak sa dieťa predsa len stratí z Vášho dohľadu, kontaktuje mestskú políciu na pevnej linke 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.

Dôležitou súčasťou  jarmoku jej aj kultúrny program na Námestí slobody. V tohtoročnom programe sa opäť nájde niečo pre tých skôr narodených, ale aj niečo pre mladšie ročníky. Väčšia časť jarmoku je teda už pripravená. Želajme si ešte spoločne, aby nám prialo aj počasie, pretože pri akciách ako je táto je počasie jediná vec, ktorá sa nedá nijako zorganizovať ani zaplatiť. Tešíme sa na Vás!

Kultúrny program Staroturianskeho jarmoku – 22.- 23. júna 2012

Piatok – 22. júna 2012

14.30 hod. – súbory ZUŠ Stará Turá
16.30 hod. -  Rozprávkové šťastíčko – program pre deti
17.30 hod. -  Veľký dychový orchester DK Javorina
18.30 hod. – folklórna skupina Kýčer z Turej Lúky
19.30 hod. – country kapela Druhá šanca
21.00 hod. – hudobná skupina Metropolis

Sobota – 23. júna 2012

11.00 hod. – hudobná skupina Eminent
12.30 hod. – dychová hudba Lieskované
14.00 hod. – rock-popová kapela Lukas Band zo ZUŠ Stará Turá
15.00 hod. – detský folklórny súbor Kunovjánek z Kunovíc
16.00 hod. – country kapela Dostavník
17.30 hod. – Hip-hopová skupina The originals


Sprievodné podujatie
:

Výstava „50 rokov poľovníctva v Starej Turej“ v DK Javorina

 

Diskusia k článku

Počet reakcií: 2

Najnovšie príspevky:

11.6.2012 7:26:51 - Tombolu sme z programu jarmoku vypustili už v minulom roku, takže nebude ani...
9.6.2012 21:30:17 - "" Kultúrny program Staroturianskeho jarmoku – 22.- 23. júna...
organizačný výbor jarmoku, Publikované: 6.6.2012