Staroturiansky jarmok je opäť tu!

jarmok Foto:LB

Po roku pre Vás opäť v júni pripravujeme jedno z hlavných mestských podujatí – Staroturiansky jarmok. Tento rok ide už o 22. ročník podujatia a termín sa opäť presúva na druhý júnový víkend – 14. a 15. júna - tak ako sme boli zvyknutí predošlé roky. 

Jarmočný výbor sa aj tento rok snažil uspokojiť čo najviac predajcov, preto sme pripravili predajné miesta na Ulici SNP od kruhového objazdu smerom k budove základnej umeleckej školy a na druhej strane potoka od bývalej pergoly k „zetku“. Keďže bude Ulica SNP plná stánkov, nebudú môcť cez ňu prechádzať autá ani autobusy. Doprava bude v centre mesta obmedzená a zastávka SAD od obchodného domu bude presťahovaná k Domu kultúry Javorina. Taktiež prosíme občanov o trpezlivosť najmä pri parkovaní svojich vozidiel.

Prihlášky na predaj nám už pomaly chodia a postupne sa ukazuje, že bude tovar v predajných stánkoch rôznorodý a každý návštevník si tu vyberie nejakú drobnosť, ktorá ho poteší. V stánkoch nebude chýbať textil, obuv, hračky, spotrebný tovar, ale aj rôzne ľudové a umelecké výrobky, pomôcky do domácnosti, záhrady či iný tovar.

Aj tento rok sme vyhradili samostatný priestor pre remeselníkov, ktorí budú situovaní samostatne oproti rímsko-katolíckemu kostolu. Veríme, že tento rok sa nám ich prihlási toľko, aby bol priestor zaplnený a návštevníci si budú môcť zblízka obzrieť prácu šikovných remeselných rúk.

Naše chuťové poháriky nás každoročne zavedú najmä na tržnicu, ktorá sa stala epicentrum jarmočných pochúťok. Tu sa počas oboch dní stretávame v kruhu svojich známych a rodiny a pri dobrom nápoji či jedle sa pozhovárame a oddýchneme si od každodenných starostí.

Ani tento rok sme nezabudli na našich najmenších. Pre deti budú počas jarmoku pripravené rôzne atrakcie a kolotoče pri parkoviskách OD Tesco a OD Billa, na Námestí slobody aj na Jiráskovej ulici.

Počas oboch dní budú na Námestí slobody otvorené verejné toalety. K dispozícii budú aj mobilné toalety, a to konkrétne na tržnici, pri Dome služieb a na parkovisku pri Rímsko-katolíckom kostole.

Opäť upozorňujeme všetkých návštevníkov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci. Mestská polícia počas jarmoku často rieši prípady vreckových krádeží, ktoré sú pre zlodejov v dave ľudí veľkým lákadlom. Počas nazerania do predajných stánkov dávajte pozor aj na svoje ratolesti, nakoľko sa z času na čas nejaké dieťa rodičom stratí. V takýchto prípadoch kontaktujte mestskú políciu na pevnej linke 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.

Organizátori tohtoročného 22. ročníka Staroturianskeho jarmoku sa snažili pre našich občanov, ale aj ostatných návštevníkov pripraviť aj vyvážený kultúrny program. Na Námestí slobody vystúpi počas oboch dní hneď niekoľko popových skupín, folklórnych a dychových súborov a iných hudobných zoskupení. Svoje vystúpenie ponúknu divákom aj deti zo Základnej umeleckej školy v Starej Turej. Veríme, že v programe sa nájde niečo pre každú generáciu.

V súčasnosti dolaďujeme posledné organizačné záležitosti a spolu s Vami sa tešíme ma 14. a 15. júna, kedy jarmok otvorí svoje brány. 

Želajme si ešte spoločne, aby nám prialo aj počasie, pretože pri akciách ako je táto je počasie jediná vec, ktorá sa nedá nijako zorganizovať ani zaplatiť.

 

Kultúrny program 22. ročníka Staroturianskeho jarmoku 14. – 15. 6. 2013

Piatok

14.00 hod. – súbory ZUŠ  Stará Turá

16.00 hod. – dychová hudba Lieskované

17.00 hod. – jarmočné divadlo Teater Komika

18.00 hod. – country skupina Neznámi

19.00 hod. – hudobno-zábavná skupina Ščamba

20.30 hod. – rocková skupina Borra

 

Sobota

11.00 hod. – folklórny súbor Poľun

12.30 hod. – dychová hudba Bodovanka

14.00 hod. – skupina orientálneho tanca Amirah

15.00 hod. – folklórny súbor Krajňanec

16.30 hod.  – rock-popová skupina Lukas Band zo ZUŠ Stará Turá

18.00 hod. – rocková skupina Rockovanka

 
Sprievodné akcie:

Vodné bubliny na Námestí slobody, Nafukovací hrad zapožičaný od firmy Prevak, s. r. o. na Námestí slobody

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 31.5.2013
Nastavenia cookies