Jarmok je opäť za nami

jarmok Foto:LB

Ani sme sa nenazdali a jarmočná atmosféra, ktorá ovládala naše mesto počas 22. a 23. júna je zase na rok preč. Veríme, že ste si tento víkend užili a že ste sa na Staroturianskom jarmoku zabavili.  Tohtoročný termín jarmoku sme posúvali o týždeň neskôr, najmä pre kríženie dátumov s myjavskými Folklórnymi slávnosťami. Neskorší termín nám však odobral množstvo predajcov, ktorí práve v tento víkend navštívili iné jarmoky, ktoré sa na Slovensku uskutočnili. Preto už teraz diskutujeme o navrátení termínu jarmoku opäť na druhý júnový víkend.

Aj keď bolo menej predajných stánkov, ako sme boli zvyknutí, myslíme, že na atmosfére to nič neubralo. Ľudia mali stále možnosť nakúpiť rôznorodý tovar, obšťastniť nejakou maličkosťou nielen seba, ale aj svojich blízkych. Aj tento rok sa niesla vôňa rôznorodých jarmočných dobrôt najmä z mestskej tržnice. Vo večerných hodinách sa toto miesto stalo strediskom stretávania sa priateľov a známych, kde si pri dobrom jedle a pití mohli podebatovať.

Našich najmenších občiankov určite potešili rôzne detské atrakcie a kolotoče. Okrem adrenalínových dobrodružstiev na kolotočoch si mohli vyskúšať aj chodenie po vode vo veľkej nafukovacej bubline alebo si mohli zajazdiť na koníkoch. V rámci kultúrneho programu na Námestí slobody bolo pre nich pripravené divadelné predstavenie Rozprávkového šťastíčko v podaní divadielka Dunajka.

Tohtoročný program bol stavaný na mieru pre všetky vekové kategórie. Otvorili ho deti zo Základnej umeleckej školy zo Starej Turej, ktoré zaspievali a zatancovali pod vedením pani učiteliek Michalcovej, Petrovičovej a Rakúsovej. Mladších divákov neskôr zabávala najmä hudobná skupina Metropolis či pop-rocková skupina Lukas Band, country kapely Druhá šanca a Dostavník. Pre tých skôr narodených boli pripravené folklórne skupiny Kýčer z Turej Lúky a Modrovanky Krojovanky z Modrovej či dychová hudba Lieskované a Veľký dychový orchester Domu kultúry Javorina. K najzábavnejším číslam patrilo vystúpenie hudobnej skupiny Eminent. Sprievodným podujatím jarmoku bola výstava „50 rokov poľovníctva v Starej Turej“, ktorú zorganizovali miestni poľovníci v Dome kultúry Javorina. Výstava bola veľmi úspešná a počas jarmoku, ale aj deň pred ním ju navštívilo množstvo návštevníkov.

Na záver je potrebné poďakovať všetkým, ktorí sa zaslúžili o zdarný priebeh 21. Staroturianskeho jarmoku. Za výbornú organizáciu ďakujeme prípravnému výboru jarmoku, technickým službám mesta, ktoré zvládli celú technickú prípravu jarmoku a v rekordnom čase vyčistili aj ulice mesta a Domu kultúry Javorina za skvelý kultúrny program. Dôležité je poďakovať aj mestskej polícií a OO PZ SR, pretože zaisťovali bezpečnosť návštevníkov  a poriadok v meste počas celého jarmoku. Najmä za našich najmenších jarmočníkov ďakujeme obchodným domom BILLA a TESCO, ktoré uvoľnili priestor svojich parkovísk pre detské atrakcie. V neposlednom rade chceme poďakovať počasiu, že sa tento rok nad nami zľutovalo a zariadilo, že okrem asi jednej hodinky sme mali jarmok bez dažďa. Dúfame, že nám zostanú všetci návštevníci naďalej verní a stretneme sa spolu opäť na budúcoročnom 22. Staroturianskom jarmoku.


Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 2.7.2012
Nastavenia cookies