Menu

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.

Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
Odpovede mesta Stará Turá, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas mestu Stará Turá na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Stará Turá si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.


Pred zadaním otázky si pozorne prečítajte 
Pravidlá služby Otázky a odpovede .

 

Zoznam otázok

Otázka od: Miroslav - 23. jún 2016
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na chátrajúce objekty na Dubníku I. , konkrétne Sanus a nedostastavanú budovu nad Milošovou chatou, či sa niečo s týmito objekty bude diať. Pri Sanuse som v zime videl na bráne tabulku " Dražba ". Viete niečo o týchto objektoch ktoré špatia rekreačné stredisko niečo nové o ich dalsom osude???

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o súkromné objekty, ktoré nie sú mestským majetkom a nie sú ani pozemkoch patriacich mestu. Bližšie informácie je možné získať jedine u majiteľov objektov.
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: Zlatica - 20. jún 2016
Dobry den.prosim vas,chcem sa opytat na byty,ktore sa stavaju pri policajtoch.budu tam aj 3 izbove byty?a kedy asi budete rozhodovat komu bude byt prideleny?ako to potom prebieha?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk. V bytovom dome budú aj 3-izbové byty.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Ondrej - 16. jún 2016
Dobry den mohli by sme poprosit technicke sluzby aby skosili privysoku travu medzi garazami na Hurbanovej ulici? Trava je vysoka, a vyjazd z nasich garazii je velmi neprahladny, autom musime vojst az do "krizovatky" co nie je bezpecne. Dakujeme

Odpoveď: Dobrý deň,
Vašu požiadavku budú pracovníci technických služieb riešiť, v čo možno najkratšom čase a trávu vykosia.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 13. jún 2016
Dobry den kedze sa neda reagovat na odpoved, chcela by som sa informovat o nazore komisie z dna 6.6. 2016 ohladne Pivarne s terasou, ake je odporucanie komisie msz. Lebo mat pod oknami bytov v strede mesta "pivaren" a navyse s terasou, nie je zrovna najlepsie riesenie pre tu byvajucich obyvatelov. Dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
zápisnica z komisie aj so stanoviskom komisie je zverejnená na stránke mesta a prístupná k nahliadnutiu. Link: http://www.staratura.sk/resources/File/zapisnica-z-komisie-vyst-06-fin.pdf
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Tono - 9. jún 2016
Nefunguje kamerový systém na námestí. Viete o tom? Kedy bude funkčný? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
na Námestí slobody sú v súčasnosti osadené dve kamery. Jedna je plne funkčná, druhá funguje iba čiastočne a v súčasnosti sa pracuje na jej oprave.
Ing. Ľubomír Málek, náčelník MsP

Otázka od: Miso - 7. jún 2016
Dobry den.prosim vas,mam zaujem o informacie ohladom bytovky,ktora je prave vo vystavbe.zaujima ma,kedy bude dokoncena,a kedy sa budu byty pridelovat.je nejake specialne kriterium,ak by sme chceli ziadat o 3 izbovy byt,alebo podla coho sa budu byty pridelovat?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Vlado Kolník - 7. jún 2016
Na plote mestského úradu je zavesený pútač z či reklama..nik z úradu to prosím Vás nečital ? ..ale nechám sa rad poučiť odkedy sa spotreba elektrickej energie udáva v GJ??

Odpoveď: Dobrý deň,
energia sa môže udávať aj v GJ. GJ je skratka pre gigajoul. Joul (J) je jednotka práce a energie. Nejde o žiadny reklamný pútač, ale o informačnú tabuľu k projektu Rekonštrukcie verejného osvetlenia II. etapa. Je to údaj z projektu Rekonštrukcie VO napočítaný projektantom verejného osvetlenia. Rovnaký údaj je udaný i v projekte, ktorý je podaný na Ministerstve hospodárstva SR. Bližšie k projektu nájdete na: http://www.staratura.sk/item/projekt-rekonstrukcia-a-modernizacia-verejneho-osvetlenia-mesta-stara-tura-ii-etapa/
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Anna - 7. jún 2016
Dobrý deň, nedá si nevšimnúť čulý stavebný ruch na budove telekomunikačnej rozvodne pri Mierovej ulici. Budova sa chystá na demoláciu, alebo aký je s ňou vlastne zámer? Ako je to aj s garážami, ktoré mali byť odstránené? Ďakujem za info, Anna

Odpoveď: Dobrý deň,
na danej budove mesto nepovoľovalo žiadne stavebné úpravy či už formou oznámenia k ohláseniu, alebo stavebným povolením. Na mesto bola doručená žiadosť od spol. GROISE, s. r. o., IČO:45695881, so sídlom v Ilave, Pivovarská č. 721, zo dňa 26.05.2016 (evid.č.11073/2016) o vyjadrenie sa k projektu pre investičný zámer zmeny dokončenej stavby „Prestavba STÚ č. súp. 78 na Piváreň s kaviarenskou terasou“ , umiestnenej na pozemkoch parc. č. 46 a 47 v k. ú. Stará Turá v Starej Turej, Nám. slobody č.78, podľa priloženej arch. štúdie, ktorá bola prejednávaná na Komisii MsZ pre výstavbu, ÚP a dopravu, ktorá sa konala včera t. j. 06. 06. 2016. Celý materiál bude predložený na rokovanie najbližšieho júnového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Ing. Jana Mináriková
Vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Ján - 6. jún 2016
Dobrý den,prečo sa nekosí okolo cesty smerom do Topoleckej,tráva má 2 metre,pre vodičov i pre chodcov nebezpečné.Okolo poľnohospodárského družstva niečo otrasné.Na hanbu sveta.Cesta na Paprad je vykosená zatiaľ aj 2x.Ak aj cesta nepatrí medzi obecné,bolo by potrebné,aby zástupcovia mesta urgovali toho, kto má uvedený úsek v správe.Tento problém sa opakuje každoročne.

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o štátnu cestu. Pracovníci Slovenskej správy ciest nám telefonicky prisľúbili, že v tomto týždni vykosia aj úsek do miestnej časti Topolecká a Súš. Žiaľ, technické služby nedokážu suplovať aj úpravu štátnych ciest, nakoľko majú množstvo práce s vlastnou úpravou viac ako 80 kilometrov miestnych komunikácii.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Tomáš - 6. jún 2016
Dobrý deň Znovu prosím kompetentných aby urobilo poriadok s vodičmi technických služieb, ich nebezpečná jazda ohrozuje všetkých občanov tohto mesta. Neviem čo sa musí stať, možno až keď nejaké dieťa vbehne pod kolesá tak sa kompetentný spamätajú. Ako príklad dávam prejazd smetiarskeho auta 30.5.2016 čas približne okolo 12.30 ulica Lúčna - rýchlosť auta čo to dá, retardér ani náznak pribrzdenia, totálne bezočivá pirátska jazda. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
s pracovníkmi sme hovorili. Pozerali sme sa na prierez jazdy cez webdispečink z uvedeného dňa a rýchlosť nebola prekročená. Je však pravda, že autá sú veľké a hrkocú a vtedy sa môže zdať rýchlosť áut vyššia ako v skutočnosti je.
Pracovníci pri práci na sídliskách majú na aute spustený aj obmedzovať rýchlosti, pre bezpečnosť obsluhy na stupačkách.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Martin Kandrik - 30. máj 2016
Dobrý deň. Prosím Vás, bude zverejnená zápisnica z Mimoriadnej komisie pre výstavbu, ÚP a dopravu z 18.5.2016 aj na webe staratura.sk? Z osobných dôvodov som sa nemohol zúčastniť a preyo by som sa rad oboznámil s výsledkom aspoň takýmto spôsobom. Ďakujem veľmi pekne. S pozdravom Kandrik.

Odpoveď: Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za zdržanie. Zápisnica je už v súčasnosti prístupná na: http://www.staratura.sk/resources/File/zapisnica-z-mimoriadnej-komisie-vyst-05-cistopis.pdf
Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Jan - 30. máj 2016
Chcel by som sa spýtať a poprosiť, či by technické služby nemohli stararať tak o detské ihriská, aby aspom raz za rok spraviť na nich "generálku". Videl som iba doplnenie chýbajúcej štiepky. Mnohým prvkom na ihriskách chýba už náter, podoťahovať skrutky, natrieť v okolí lavičky, prístupové chodníky vyčistiť od buriny, prípadne opraviť poškodené prvky, ihriská ohradené drevennými trámami sú tiež niekde poškodené a treba ich tiež natrieť,.... Je pekné, že sa budujú nové ihriská, ale pokiaľ sa nebudú udržiavať tak sa naše deti nebudú mať kde hrávať. Ďakujem za rodičov.

Odpoveď: Dobrý deň,
ihriská pravidelne obchádzame a postupne odstraňujeme vady. Je dobré ak občania priamo upozornia pracovníkov TSST, kde sa jednotlivé závady nachádzajú, pretože pracovníci TSST môžu rôzne poškodenia ľahko prehliadnuť. Ak nám občania priamo dajú vedieť, kde a aká je závada, urýchli sa tým aj jej odstránenie.
Žiaľ, nie je v našich kapacitných a najmä finančných možnostiach opraviť úplne všetko a naraz. Aj vandalizmus a tiež aj zub času je už na niektorých ihriskách viditeľný.
Ďakujeme za pochopenie.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Iveta - 27. máj 2016
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či môžeme počas leta pustiť malý ohnostroj - teda neaké dve, tri krabičky pyrotechniky v oblasti Starej Turej pri príležitosti narodenín detí, alebo treba povolenie a povolenie kde treba podať. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
podmienky používania zábavnej pyrotechniky v meste Stará Turá rieši VZN č. 4/212 - Nar. o používaní zábavnej pyrotechniky.
Bez obmedzenia je možné používať pyrotechniku iba v noci z 31.12 na 1.1 kalendárneho roka, a to iba mimo miest, na ktorých je to zakázané.
Na území mesta Stará Turá je zakázané používať zábavnú pyrotechniku:
a) na sídliskách a v ostatných obytných zónach, kde nadmerným hlukom,
dymom resp. oslnivými svetelnými výbojmi sú obťažovaní občania, alebo
ohrozované ich zdravie a majetok,
b) na celom území mesta Stará Turá, kde sa nachádzajú nezúčastnené osoby
/napr. svadobné a pohrebné sprievody, verejné zhromaždenia občanov, zábavy,
veselice, stanové a kempingové tábory, športové a zábavné podujatia atď.),
c) v okolí Polikliniky Stará Turá, Zariadenia opatrovateľskej služby, kostolov,
služobní Policajného zboru SR, Mestskej polície Stará Turá, pohrebísk, železničného, autobusového nádražia a čerpacích staníc pohonných hmôt, najmenej vo vzdialenosti 150 metrov,
d) v čase nočného kľudu od 22.00 hod. do 6.00 hodiny na celom území mesta.

Z toho vyplýva, že zábavnú pyrotechniku môžete použiť počas roka do 22.00 hodiny na miestach mimo zakázu z daného VZN.

Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Zlatica - 25. máj 2016
Dobry den,mame zaujem si podat ziadost na pridelenie mestskeho bytu,ale chcem sa opytat,ako mame zdokladovat manzelov prijem,ked do aprila pracoval v jednej firme,a od maja uz pracuje v inej.myslim,ze treba zdokladovat prijem za minuly rok.dakujem za info

Odpoveď: Dobrý deň,
je potrebné, aby ste zdokladovali príjem za minulý rok. Ak pracoval v minulom roku u dvoch zamestnávateľov, je potrebné zdokladovať príjem od oboch zamestnávateľov. Jeden vystaví Vášmu manželovi doklad o príjme za minulý kalendárny rok od januára do apríla a druhý zamestnávateľ doklad o príjme za odpracované mesiace od mája do decembra. Tohtoročná zmena zamestnania by sa týkala až žiadosti o pridelenie bytu v r. 2017.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Iveta - 23. máj 2016
Nemohli by ste vybudovať chodník okolo detského ihriska z Mierovej ulice k Hurbanovej? ľudia chodia cez trávnik a chodník by bol určite využitý ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
je to dosť široký pojem...Z Mierovej ul. k Hurbanovej ul. V súčasnosti jeden takýto spojovací chodník realizujeme, ale či je to ten, ktorý máte na mysli i vy, to neviem.
Dnes už je jasne vidieť, kde ho budujeme, takže sa prípadne skúste ísť pozrieť na dané miesto. Je to pri detskom ihrisku na Mierovej ul. V prípade, ak myslíte nejakú inú časť týchto ulíc, skúste technické služby kontaktovať telefonicky.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Monika - 20. máj 2016
Chcela by som upozorniť na neskoré zapínanie verejného osvetlenia v meste Stará Turá. V mesiaci máj sa zapína cca o 21 hodine a pokiaľ nie je jasná obloha, tak už toho svetla moc nie je. Skúste to prestaviť na neskoršie zapínanie. Ide o bezpečnosť obyvateľov mesta. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
verejné osvetlenie je stále v štádiu nastavovania. Monitorujeme osvetlenie na hlavných a vedľajších uliciach. V súčasnosti sa osvetlenie na hlavných uliciach zapína skôr, na vedľajších neskôr. Nastavenie osvetlenia je však stále vo fáze dolaďovania. Pri nastavovaní nie je celkom možné kopírovať zamračené a jasné noci. Rôzne sú tiež podnety a názory občanov. Mali sme už podnet, že osvetlenie zapíname veľmi skoro, takže sme dokonca osvetlenie časovo ubrali. Ako pri všetkom, aj tu platí, že sto ľudí, sto chutí a nemôžeme vyhovieť všetkým. Osvetlenie však naďalej monitorujeme a dolaďujeme a postupne ho nastavíme (dúfame) k spokojnosti väčšiny obyvateľmi.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Robert - 19. máj 2016
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, kedy sa bude rekonštruovať cesta smer Stará Turá - Hrušové ("Palčekové"). Uvedená cesta síce spadá pod VÚC Trenčín, ale tieto informácie by mesto malo mať. Ak mám správne informácie, tak sa o tom hovorí roky a vlastne sa deje to, že sa znížila rýchlosť na 70 km/h a už dávnejšie opravili niektorý výtlky. Ďakujem.

Odpoveď: O odpoveď na Vašu otázku sme požiadali Trenčiansky samosprávny kraj:

Dobrý deň,
cesta II/581 z Nového mesta nad Váhom – Stará Turá - Myjava (27,5 km) je zaradená do Zásobníka projektových zámerov Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), kde je plánovaná celková rekonštrukcia cesty financovaná zo zdrojov TSK a Integrovaného regionálneho operačného programu.
V súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na zhotoviteľa projektovej dokumentácie na rekonštrukciu predmetnej cesty.
Zároveň kraj dodávateľsky realizuje súvislé opravy úsekov ciest schválené Zastupiteľstvom TSK iba z vlastných zdrojov prostredníctvom Správy ciest TSK. Celkovo je schválených 17 vybratých úsekov v rámci celého kraja v celkovej dĺžke 34,11 km v sume 3, 56 mil. eur a sú tam aj cesty v okrese Nové mesto nad Váhom. Zoznam plánovaných opráv nájdete na tejto linke: https://www.tsk.sk/dokumenty/materialy-zastupitelstva-tsk/materialy-na-xv.-zasadnutie-zastupitelstva-tsk/04-navrh-planu-oprav-ciest-ii-a-iii-triedy-tsk-dodavatelskym-sposobom-na-rok-2016/04-tabulka-poc-2016.html?page_id=267017

Trenčiansky samosprávny kraj

Otázka od: Erika - 17. máj 2016
Dobrý den, chcela by som sa opytat na kosenie travy a cistenia kanalov popri ceste na Cernochovom vrchu. vsetko sa cisti len po drgonovu dolinu a Cernochov vrch vobec nie. kam sa obratit so staznostou, dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
kosenie krajníc vykonávajú technické služby pozdĺž celých takmer 90 km ciest (niekde v zástavbe to nie možné). Vo Vašej lokalite sa kosia krajnice až po Čubanákov (dokonca sa vykáša až za hranicu nášho katastrálneho úradu - kúsok smer Rudník).
Čo sa týka prehlbovania cestných rigolov, tieto sa vykonávajú len pár km ročne. V tomto roku sme vykonávali tieto aktivity v Drgoňovej doline naozaj len po Černochov vrch. Neviem presne, na ktorú časť sa pýtate vy, ale medzi domami nie je zvykom čistiť rigol. Čistiť na celých 90 km priekopy nie je finančne ani fyzicky reálne. Vás konkrétny prípad môžeme posúdiť, ale bolo by potrebné stretnúť sa na mieste, ktoré ste mali na mysli.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Tomáš - 17. máj 2016
Dobrý deň Chcem upozorniť na zlý stav chodníku poliklinika - chirana ktorý je počas dažďa kvôli nerovnému povrchu samá hlboká mláka. Po chodníku sa takmer nedá kráčať, miestami sa mláky obchádzajú po trávniku. Chodí tadeto denne množstvo pracujúcich ľudí ako aj lúdia prichádzajúci do mesta z autobusovej a železničnej stanice. Prosím a riešenie situácie a nie o odpoveď tipu "o probléme vieme, monitorujeme ale neplánujeme s tím tento rok nič robiť". Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
musím skutočne skonštatovať, že na tento rok je už vybraný chodník, ktorý sa bude rekonštruovať, a to je chodník okolo Základnej umeleckej školy (bývalá meštianka) a keď všetko dobre pôjde, tak priestor pred poliklinikou, kde sa bude dobudovávať chodník, tak aby sa chodci nemuseli "pretláčať" s autami na parkovisku.
Žiaľ, v tomto roku už nebude finančný priestor na rekonštrukciu chodníka, na ktorého zlý stav poukazujete.
Musím Vám dať za pravdu, že nie je v dobrom stave, ale asi by som určite vymenovala ďalšie tri- štyri chodníky, ktoré sa využívajú tiež vo zvýšenej miere oproti ostatným chodníkom a ktoré sa tento rok tiež nedostanú do rozpočtu. Pod hlavičkou komisie výstavby bola vytvorená tzv."chodníková komisia", ktorá robila akýsi zásobník poradia rekonštruovaných chodníkov. Budeme sa snažiť, aby bol spomínaný chodník zaradený medzi prvé do rekonštrukcie v najbližšom období.
Ing. J. Vráblová, TSST

Otázka od: pavol - 17. máj 2016
Dobry den.Vedla cesty od slovenskej sporitelne byvali okrasne kose naplnene kamenom.Kose sa odstanili,ale ostali tam v zemi trciace zelezne koliky.Vsimol som si,ze uz par chodcov zakoplo a nasledovala nadavka.Nedali by sa tie nebezpecne koliky odbrusit?

Odpoveď: Dobrý deň,
naozaj v zemi zostali ešte dva kusy asi 5 cm šróbov po poslednej okrasnej guli naplnenej kameňom. Asi sa v zápale boja sa ne zabudlo a keďže nie sú až tak veľmi viditeľné, tak sme na to neprišli.
Je síce fakt, že si to tadiaľ ľudia skracujú a chodia krížom povedzme do Tesca a vtedy mohli ísť práve cez tieto zabudnuté dva šróby.
V skutočnosti bolo 10 kusov týchto okrasných gúľ, ktoré mali svojim umiestnením práve naviesť chodca, aby cez ulicu SNP nechodil krížom, ale aby použil najbližší priechod pre chodcov a súčasne mali plniť aj okrasnú funkciu. Je nám skutočne ľúto, že tam už nie je žiadna. Jednu po druhej ich "zlikvidovali" neopatrní vodiči, ktorí pri cúvaní do nich "zavadili". Boli osadené už na pešej časti premostenia a preto pri pomyslení, že miesto gúľ by šofér nevidel malé dieťa (ktoré by mohlo výškou zodpovedať výške gule), by to malo fatálne následky. Našťastie si to odniesli len tie gule. Pri všetkých guliach sme šróby urezali a pri tej poslednej sme nedotiahli prácu dokonca, za čo sa ospravedlňujeme a ešte raz ďakujeme za upozornenie.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Martin - 16. máj 2016
Dobry den bude sa na Starej Turej stavat LIDL???dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto v súčasnosti hľadá vhodný priestor, v rámci ktorého by bola možnosť výstavby niektorého zo supermarketov. Priestor bude potom ponúknutý jednotlivým obchodným reťazcom. Či pribudne v meste nový supermarket je však potom už iba na jednotlivých obchodných reťazcoch. Pri výbere lokality pre nový supermarket skúmajú kúpnu silu obyvateľstva a mapujú situáciu na trhu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 12. máj 2016
Po chodníkoch /najmä smerom na Dubník/ chodia na bicykloch, čím obmedzujú chodcov. Zakričia "s dovolením" a chodci sa im musia vyhýbať, ak nechcú byť zrazení. Je to veľmi nepríjemné. Nemali by sa dať značky, aby cyklisti vedeli, že chodníky sú pre chodcov a ony patria na cestu? Ak si to na cestu netrúfnu, nech chodia peši. Možno by to niekto mohol kontrolovať - mestská polícia?

Odpoveď: Dobrý deň,
bicyklovanie na chodníku upravuje zákon 8/2009 O cestnej premávke, kde sa v § 55 hovorí, že po chodníku smú na bicykli jazdiť iba osoby mladšie ako 10 rokov. V § 52, ods.2 citovaného zákona sa uvádza, že iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím. V zóne s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a v zóne s plateným alebo regulovaným státím je však na chodníku povolené zastavenie alebo státie bicykla a motocykla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m.
Mestská polícia v zmysle zákona 564/1991 O obecnej polícii, §3, pís. f, prejednáva v blokovom konaní priestupky ustanovené osobitným predpisom a priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spáchané neuposlúchnutím pokynu vyplývajúceho:
1. z dopravnej značky zákaz zastavenia, zákaz státia, zákaz vjazdu, zákaz odbočovania, zákaz otáčania, prikázaný smer jazdy, prikázaný smer obchádzania, vyhradené parkovisko, obytná zóna, pešia zóna, školská zóna, zóna s dopravným obmedzením a parkovisko,
2. zo všeobecnej úpravy cestnej premávky, ktorou sa zakazuje zastavenie, státie a vjazd vozidiel.
Z uvedeného vyplýva, že mestská polícia nie je vecne príslušná riešiť cyklistu pohybujúceho sa na bicykli po chodníku, pokiaľ nie je chodník označený príslušnou dopravnou značkou. Ak zistíme porušenie cyklistom, kde takáto značka nie je, môžeme ho len upozorniť, aby zosadol, prípadne priestupok oznámiť na doriešenie dopravnému inšpektorátu.
Ing. Ľubomír Málek, náčelník MsP

Otázka od: Vrablova Elena - 12. máj 2016
Dobrý den . Pravidelne v piatok a v sobotu v nočných hodinách pri OD Billa na parkovisku a pri hoteli Lipa sa zdržuje Pán s veľkým bielym psom .Pes nemá náhubok a je uviazaný na špagate a podla toho ako ťahá Pána za sebou, je neovládateľný,reve na celú ulicu a rozbieha sa po okoloidúcich a pán sa na tom veľmi zabáva. Myslím že by sa to malo riešiť aby sme neboli ohrozovaný neovládateľným psom a jeho neukázneným pánom. .Dakujem .

Odpoveď: Dobrý deň,
Na Vašu otázku odpoviem v dvoch častiach. Čo sa týka vodenia psa bez náhubku, VZN 16/2012 upravuje túto vec v §1, odsek 2, pís. d, kde sa pod pojmom "vodenie psa" (vrát. odvodených slovesných tvarov ako "vodiť", "viesť" a pod.) rozumie činnosť, pri ktorej je pes vedený na vôdzke. Teda nie s náhubkom.
V zmysle citovaného VZN sa rieši aj vodenie psa s náhubkom, ale len v takom prípade, kedy je pes evidovaný ako nebezpečný. Nebezpečným psom je každý pes, ktorý pohrýzol alebo poranil človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi. Mestská polícia neeviduje záznam, že by uvedený pes niekoho napadol a teda bol evidovaný ako nebezpečný. Teda pes sa musí pohybovať na vôdzke, ale nemusí mať náhubok.
Čo sa týka zodpovednosti za psa, to tiež upravuje VZN 16/2012 v §3, kde sa uvádza: Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa, alebo osoba, ktorá psa vedie, alebo nad psom vykonáva dohľad. Ďalej sa v citovanom § uvádza, že vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov, môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ovládať ho v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť. Vo Vašej správe neuvádzate, kedy presne došlo k uvedenej udalosti. Chceme vec riešiť, budeme radi ak nám uvediete konkrétnejšie skutočnosti, ktoré by napomohli k objasneniu priestupku. Pána o ktorom píšete sme na polícii riešili viackrát a aj za nerešpektovanie podmienok pre vodenie psa.
Ing. Ľubomír Málek, náčelník MsP

Otázka od: obcan Starej Turej - 11. máj 2016
dobry den mozete mi vysvetlit kde prisiel p.Redaj na to ,ze sa moze zastavit na krizovatke ? tu je zakon : (1) Vodič nesmie zastaviť a stáť d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru "T" na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty, je mi jasne ,ze pri tescu pokial ide smerom od billy k namestiu zastavit moze ,ale pri potoku na opacnej strane urcite nie ....

Odpoveď: Vážený pán občan, keď si znova pozornejšie prečítate odpoveď p. Redaja, bude vám zrejmé, že je tam presne to, čo ste citovali zo zákona. Státie v križovatke nebudeme riešiť v križovatke v tvare „T“ na náprotivnej strane – teda pri zmrzline - na to bol pôvodný dotaz. A tak isto zastavenie pri potoku pri zábradlí, 5 m od tejto križovatky smerom ku kruhovému objazdu – je tam jazdný pruh široký najmenej 3 m - § 23, Zákona o cestnej premávke.
Ing. Ľubomír Málek
náčelník MsP

Otázka od: Karol M. - 10. máj 2016
Začala sa predávať zmrzlina na ulici SNP. Keďže mnohí vodiči nevedia odparkovať auto, keď idú na zmrzlinu napr. na parkovisku pri Tescu alebo pri sporitelni, tak bud zastavia priamo pred zmrzlinou (možno by bolo najlepšie prísť k okienku až autom) alebo auto odparkujú podľa mňa na križivatke - moste z ulice SNP k sporitelni. Čo robia naši príslušníci a prečo sa tento problém nerieši ?! Trvá to roky. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň Karol.
Na vami uvedenom mieste (pred prevádzkou zmrzlina, smerom od OD Billa k námestiu) smie vodič zastaviť vozidlo tak, že musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy. Čo v tomto mieste spĺňa každý vodič, ktorý zastaví v smere, ktorý som uviedol v zátvorke. Ak zastaví vozidlo v opačnom smere (teda pri zábradlí, pri potoku, v smere od námestia ku kruhovému objazdu), platí to isté.
Nesmie tam zostať stáť. Ak tam s vozidlom stojí (nie zastaví) a hliadka MsP zistí takýto priestupok, potom je vodič vyriešený v zmysle zákona.
Ak vodič zastaví, alebo stojí s vozidlom na moste, alebo v križovatke a hliadka MsP zistí takýto priestupok, potom je vodič vyriešený v zmysle zákona.
S úctou Dušan Redaj

Otázka od: Igor Kmeto - 9. máj 2016
Dobry den, vedeli by ste mi priblizne povedat spad (vysku priepustov) a prietok vody (1kubik za sekundu) na vodnych nadrziach Dubnik 1 a Dubnik 2? Patria tieto nadrze mestu? Dakujem za odpoved. S pozdravom Igor.

Odpoveď: Dobrý deň,
takýmito informáciami žiaľ mestský úrad nedisponuje. Informácie by Vám skôr vedeli podať pracovníci Slovenského vodohospodárskeho podniku, pobočka Piešťany. Táto spoločnosť má vodné nádrže v majetku.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Khadzimurat Zoloev - 9. máj 2016
Dobrý deń prajem, chcem sa spýtať, ako mesto pokročilo s plánovaním výstavby workout ihriska. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
v súčasnosti máme dokončenú projektovú dokumentáciu k ihrisku a v tomto mesiaci sa pokúsime uchádzať o grant z Nadácie Slovenskej sporiteľne prostredníctvom vypracovaného projektu. Ak budeme pri grantovej výzve úspešní a náš projekt nadácia vyberie, čo najskôr by sme začali s realizáciou projektu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav Pollák - 3. máj 2016
Dobrý deň prajem. Viem, že budova bývalej SPŠE nie je majetkom mesta, ale i tak sa chcem spýtať, či sa neuvažuje s týmto chátrajúcim objektom niečo robiť. Myslím, že objekt je v tak dezolátnom stave, že je vhodný asi len na demoláciu. Verím, že sa nečaká na to, až sa tam niečo nepríjemné nestane. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto v súčasnosti pripravuje výmenu objektov bývalej strednej priemyselnej školy za kruhovú križovatku a pozemky pod cestami, ktoré patria pod správu TSK, ale v súčasnosti sú ešte v majetku mesta. Trenčiansky samosprávny kraj sa viackrát pokúšal objekty ponúkať vo verejnej obchodnej súťaží, no bezúspešne. Sme radi, že s takouto výmenou nakoniec vedenie TSK a poslanci súhlasili. O ďalšom osude objektov sa bude rozhodovať, až keď budú definitívne v majetku mesta.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Petra - 2. máj 2016
Dobry den,chcela by som vediet ci sa bude robit detske ihrisko v zedku nakolko je tu kopec malych deti a ihrisko ziadne. Urcite by to onecilo viac mamiciek. Dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
ihrisko v tejto lokalite sa zatiaľ neplánuje. V blízkosti činžiaku "Zetko" je ihrisko medzi činžiakmi na Ul. Mierovej alebo ihrisko v medzibytovkom priestore medzi Ul. Komenského a Ul. SNP. Prioritami sú v súčasnosti časti mesta, kde nie sú ihriská dostupné vôbec. Napríklad v mestských častiach Trávniky, Súš, Papraď, nová Kórea či Družstevná ulica.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Gabi - 29. apríl 2016
Dobrý deň, chcem dať mestu pripomienku na zváženie: píšem v mene viacerých mamičiek, boli by sme veľmi vďačné, keby sa na námestí opatrili fontány nejakým vkusným zábradlím, napr. nerezovými vodorovnými tyčami. Naše deti sa tam veľmi radi nakláňajú aj napriek rodičovským zákazom, a ak ich náhodou neustriehneme, môže sa stať nešťastie. ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
s osadením zábran či zábradlia pri fontáne sa neuvažuje. Väčšina fontán na Slovensku, ale i v zahraničí nemá takéto ochranné bariéry, pretože by to znehodnocovalo estetickú hodnotu týchto diel. Vstup do fontán je na Námestí slobody zakázaný a fontány sú pod neustálym dohľadom kamerového systému. Dospelých návštevníkov námestia by to malo odradiť od pokusov "zaplávať" si vo fontánach. Mamičkám alebo iným rodinným príslušníkom odporúčame, aby pri trávení voľného času na námestí, dbali sami na dostatočnú bezpečnosť zverených detí, poprípade, aby sa s nimi zdržovali v dostatočnej vzdialenosti od fontán.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Steve - 29. apríl 2016
Dobrý den chcem sa spítat niekoho kompetentného na cestu Hlavina-Nová Lhota ako je to z cezhraničnou spoluprácou kde sa otvorily hranice a stále počuvam od ludí že su tam zakazové značky .Pred pár rokmy tu boly dokonca velké sluby a plány cestu dokončit až na Paprad.

Odpoveď: Dobrý deň,
cesta z Hlaviny do Novej Lhoty nebola nikdy skolaudovaná a nespĺňa parametre verejnej komunikácie, je na Slovenskej strane vedená ako lesná cesta, t. j. komunikácia na lesných pozemkoch slúžiaca lesnému hospodárstvu (zákon č.326/2005 Z.z. o lesoch). Zákazové značky B3 sú schválené dopravným inšpektorátom. Cesta je vhodná, taktiež veľmi využívaná na cyklistiku a v zime na bežecké lyžovanie. Bohužiaľ mnohí vodiči porušujúci zákaz vjazdu na lesné pozemky, jazdia veľmi rýchlo a ohrozujú cyklistov i pracovníkov lesnej prevádzky. Ak by mala cesta slúžiť motoristickej verejnosti, potom by bolo treba vyňať pozemky pod cestou z lesného pôdneho fondu a dokončiť stavbu.
Ing. Ivan Durec, riaditeľ Lesotur, s. r. o., Stará Turá

Dobrý deň,
názor vlastníka a obhospodarovateľa predmetných lesných pozemkov je taký, že v žiadnom prípade nemá záujem na sprístupnení tzv. "vojenskej cesty" pre širokú motoristickú verejnosť. Niekoľko konfliktov v minulosti a v tejto dobe pretrvávajúcich ďalej s nedisciplinovanými vodičmi a lesníckou prevádzkou a bežnými turistami presvedčilo vlastníka lesov, aby osadil na základe povolení a rozhodnutí všetkých relevantných OŠS na tomto úseku zákazové značky a doplnkové značky. Pričom začíname byť presvedčený, že jediným riešením ako zabrániť ohrozovaniu lesníckej prevádzky, peších turistov, cykloturistov a bežkárov v zimnom období je úplné uzavretie predmetnej cesty a všetkých vstupov na lesné pozemky rampami. Cesta je využívaná malým množstvom nedisciplinovaných motoristov EU, pričom ohrozujú plné využívanie majetku obce a zároveň ohrozujú bežných návštevníkov lesa. Toto ich jednanie je nezlučiteľné s predstavami vlastníka lesných pozemkov a všeobecným záujmom občanov s priamym účelom využívania lesných pozemkov.
OBECNÉ LESY, s. r. o., Stará Myjava

Otázka od: Evžen - 25. apríl 2016
Dobrý večer. Dnes 24.4.2016 som videl v jednej komerčnej televízii príspevok ohľadne kosenia v meste Prešov a Košice. Jednalo sa o to, že pri kosení blízko áut sú autá zašpinené odletujúcou trávou a prípadne aj kamienkami. Pucovanie auta je potom na vodičoch, buď ručne alebo autoumyváreň, Keď si auto neočistíte, znehodnotí sa lak na ute. V Starej Turej to robia ako v Prešove. V Košiaciach sú ohladuplnejší voči cudziemu majetku a vyriešili to tak, že dvaja pracovníci asi ich technických služieb, držia zvisle pred daným vozidlom plachtu, aby zabránili jeho zašpineniu. Myslím, že by to bolo možne praktizovať aj u nás. Poprosím o kladnú odpoveď a bez nejakých výhovoriek, že nemáme na to ľudí.... Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
reportáž sme pozerali a skúsime to aplikovať i u nás v rámci práce technických služieb.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: jan - 18. apríl 2016
Prosim vas,dokedy sa mozu podavat ziadosti o pridelenie bytu v bytovke,ktora je prave rozostavana?kolko je momentalne uchadzacov o byvanie v nasom meste?mali by sme s rodinou zaujem o 3 izbovy byt,su nejake zvlastne kriteria na splnenie podmienok?viete nejake priblizny termin,kedy by sa mohli byty pridelovat?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať. Ku dnešnému dňu je posledná žiadosť vedená pod poradovým číslom 70.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Tomáš Maro - 18. apríl 2016
Dobrý večer, neplánuje mesto Stará Turá aspoň cez internet online prenos - zasadnutí mesta a pod?

Odpoveď: Dobrý deň,
takúto formu internetového vysielania MsZ mesto neplánuje realizovať. Boli by finančné prostriedky navyše, z ktorými mesto v rozpočte nepočíta. Zastupiteľstvá sú verejné, pozvánky na každé zasadnutie zverejňujeme na internetovej stránke mesta, na úradnej tabuli mesta i cez mestský rozhlas. Každý občan sa môže zastupiteľstva zúčastniť. Po každom zasadnutí je k dispozícii na stránke mesta v sekcii Samospráva - Dokumenty podrobná zápisnica zo zasadnutia. Zápisnice sú k dispozícii i na správnom oddelení mestského úradu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 13. apríl 2016
Dobry den, chcela by som upozornit na dost zavazny problem. Pri vychádzaní zo záhradkárskej osady Chrásnatá chýba zrkadlo, ktoré uľahčuje nam vodicom vyjazd na hlavnu cestu. Este minuly tyzden tam bolo no vcera som si vsimla ze uz tam nie je a chvilu na to som mala "vdaka" tomu skoro autonehodu. Prosím, je mi jasne ze nie je toto lacna zalezitost ale ide tam o bezpecnost. Dakujem za nas záhradkárov

Odpoveď: Dobrý deň,
zrkadlo bolo poškodené, takže ho technické služby dočasne odstránili. V súčasnosti ho opravujú a čoskoro ho osadia späť.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Iveta - 12. apríl 2016
Kedy je jarmok?

Odpoveď: Dobrý deň,
Staroturiansky jarmok sa uskutoční v dňoch 10. a 11.6.2016.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: bert - 11. apríl 2016
Dobrý večer.Chcem sa spýtat ci mesto plánuje,resp ak to už nie je neskoro vzhladom na ročné vegetačné obdobie,výrez resp.preriezku polámaných stromov nad cestou zo Starej Turej pred a za železničným viaduktom.Pred viaduktom su dva suché stromy a je len otázkou času kedy padnu na cestu a sposobia neštastie.A takisto po pravej strane za žel. mostom na svahu sa nacházaju stromy ktoré su polámané podla mna su rovanko priamým ohrozením najme pre vodičov..ale aj ludí ktorý chodia po chodniku naproti.Viem že na naprotivnom svahu vykonával preriezku stromov technotur,tak som sa chcel spýtat či sa nepalnuje niečo podobné aj na druhej strane svahu nad cestou...Určite by to prispelo k skrášleniu vstupu do Starej Turej....dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
prerezávku ľavého svahu realizovali Technické služby. Svah oproti nie je na mestských pozemkoch, ale rokovali sme so Slovenskou správou ciest, ktorej údržba svahu patrí (cca 5 m od cesty).
Slovenská správa ciest nám odpovedala, že sú si vedomí situácie na svahu, ale nemajú finančné ani personálne kapacity na prerezávku svahu. S takouto odpoveďou nás však neuspokojili a naše rokovania budú pokračovať. Cieľom je, aby sa svah upravil tak ako pri Husitskej veži. V súčasnosti Vám však nevieme sľúbiť ako bude Slovenská správa ciest ďalej reagovať na naše pripomienky.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Ibn Ibrisi - 11. apríl 2016
Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako pokračuje plánovanie výstavby worokout ihriska na Starej Turej. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
čakáme na grantové výzvy, do ktorých by sa mesto mohlo zapojiť. Táto investičná akcia je totiž podmienená získaním finančných prostriedkov z cudzích zdrojov. V súčanosti už spracovávame projekt na podanie žiadosti o dotáciu v grantovom systéme Slovenskej sporiteľne.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 8. apríl 2016
Dobrý deň, chcem sa opýtať kto má teraz na starosti čistotu ihriska pri základnej škole na Hurbanovej ulici .Na betónovej tribúne sú už od silvestra asi zvyšky pyrotechniky a teraz pred chvíľou zamestnanci technoturu čo vyberajú koše okolo tribúny prefrčali na multikáre, myslím že závozníkovy by minútku trvalo aspoň tie najväčšie kusy nahodiť do multikáry. Ďalšou kapitolou je čistota na samom ihrisku. Keď tam chodíme hrávať snažíme sa aspoň po deckách vyzbierať plastové flaše, ktorých tam býva požehnane. Ale je tam aj plno drobných nečistôt , a hlavne plno špakov z cigariet. nedalo by sa napríklad raz za čas tam poslať trebárs nezamestnaných v rámci verejnoprospešných prác, tam pozbierať neporiadok. Dík za odpoveď

Odpoveď: O ihrisko pri základnej škole sa stará škola. Vrámci výchovy chodia zberať a upratovať priestory ako tribúny tak aj všetkých priestorov, ale je to skutočne práca sizyfovská. Takisto škola dala zrekonštruovať dosky na sedenie a tie sú tiež už opálené. Po každom víkende sa nachádzajú injekčné striekačky, fľaše, sklo....
Pani riaditeľka chce vrámci Dňa zeme vykonávať komplexnejšie upratovanie celého okolia. Avšak niektoré činnosti vrámci bezpečnosti nie je možné vykonávať.

Technické služby Stará Turá

Otázka od: Richard - 7. apríl 2016
Kedy začne mestský úrad zverejnovať materiály na rokovanie mestského zastupiteľstva na svojom webe? V čom je problém v našom meste, kedže veľa iných miest to robi ? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
Mesto Stará Turá zverejňuje v zmysle § 5 ods. 2 a 8 zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov všetky zákonom uložené informácie týkajúce sa činnosti Mestského zastupiteľstva: viď link http://www.staratura.sk/mestske-zastupitelstvo/
- Termíny zasadnutí
- Zápisnice
- Návrhy predložených Všeobecne záväzných nariadení
- Schválené Všeobecne záväzné nariadenia http://www.staratura.sk/vseobecne-zavaene-nariadenia-platne/
- Údaje o dochádzke poslancov
- Výpisy o hlasovaní poslancov.
Mesto ďalej zverejňuje zápisnice zo zasadnutí Komisií mestského zastupiteľstva, kde sa prerokúvajú materiály predkladané na rokovanie Mestského zastupiteľstva viď link http://www.staratura.sk/zapisnice-komisii-mestskeho-zastupitelstva/ Pokiaľ sú predmetom rokovania mestského zastupiteľstva majetkové záležitosti týkajúce sa predaja a prenájmu majetku mesta, zverejňuje mesto v zmysle zák. č. 138/1991 Zb. o majetku obcí zámer ich predaja či prenájmu na úradnej tabuli http://www.staratura.sk/uradna-tabula-sk/
Materiály týkajúce sa programového rozpočtu mesta a jeho zmien zverejňuje mesto v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v nadväznosti na zák. č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy viď link http://www.staratura.sk/rozpocet/
Materiály týkajúce sa verejného obstarávania sú zverejnené http://www.staratura.sk/profil-verejneho-obstaravatela/
Pokiaľ sú predmetom rokovania mestského zastupiteľstva informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov, tieto nie sú zverejňované v žiadnej vyššie zmienenej sekcii webovej stránky mesta napr. v zmysle zák. č. 563/2009 Z. z. o správe daní, 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov.
Z toho vyplýva, že všetky údaje, ktoré je mesto povinné zverejňovať v súvislosti s platnou legislatívou sú zverejnené na jeho webovom sídle.

Mgr. Ľubica Klimáčková, správne oddelenie MsÚ

«  | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  »