Menu

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.

Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
Odpovede mesta Stará Turá, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas mestu Stará Turá na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Stará Turá si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.


Pred zadaním otázky si pozorne prečítajte 
Pravidlá služby Otázky a odpovede .

 

Zoznam otázok

Otázka od: miro - 1. august 2016
Dobry den.mam otazku ohladom najomnych bytov.s rodinou mame zaujem o najomny byt,mame podanu ziadost.chcem sa opytat,ak som mal prijem nizsi,ten bol aj na potvrdeni o prijme,ktory som odovzdal spolu so ziadostou,no od juna som nastupil do novej prace kde mam cca o 100 eur vyssi prijem,podla ktoreho prijmu sa bude posudzovat na aky velky byt mame narok?samozrejme ak by k tomu prislo,ze budeme vybrany s pomedzi uchadzacov?a este ma zaujima,aky by mal byt prijem,v pripade 4 clennej rodiny,ak by sme chceli 3 izb.byt?pretoze som cital podmienky na pridelenie bytu,ale pravdupovediac som nepochopil.dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
pri prideľovaní bytu sa v zmysle platných právnych predpisov posudzuje priemerný čistý mesačný príjem za predchádzajúci kalendárny rok, teda v prípade pridelenia bytu napr. v roku 2016 sa posudzuje príjem za kalendárny rok 2015. Veľkosť bytu sa neurčuje podľa výšky príjmu.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Branislav Molec - 28. júl 2016
Dobrý deň.Takze som to správne pochopil,že mesto mrha verejnymi peniazmi starostlivostou o cudzie pozemky?Pretože okrem majitelov bufetov(zahadne platia dane mestu),sa o kosenie a udrzbu stará len naše mesto.Preplaca to mestu majiteľ pozemkov?

Odpoveď: Dobrý deň,
pláž na Dubníku slúži rekreantom, či už sú to občania nášho mesta (asi v najväčšej miere) alebo len náhodní turisti z iných miest a krajín. Sme radi, že Dubník aj keď už nie je rekreačnou oblasťou, ako tak stále žije. Je to aj vďaka viacerým subjektom, ktoré častokrát nezištne prikladajú spoločne "ruku k dielu", aby táto krásna lokalita nebola hanbou nášho mesta (aj keď pozemky na Dubníku sú vo veľkej miere vo vlastníctve okolitých obcí a súkromníkov, vždy sa priraďuje Dubník k Starej Turej), ale aby naďalej slúžila ako miesto, kde môžu ľudia prísť tráviť svoj voľný čas na oddych či šport. Povedzme si však na rovinu, že časy, kedy bol Dubník a pláž na Dubníku obsypaná dovolenkármi, sú nenávratne preč.
Režim údržby zelene na pláži na Dubníku je nasledovný: pred sezónou (tradične pred rybárskymi pretekmi) pokosia pláž prvýkrát Technické služby Stará Turá. Robíme to pre všetkých občanov nášho mesta, ktorí Dubník navštevujú a nefakturujeme to nikomu. Počas sezóny sa však o priestory pláže (kosenie i zber odpadu) na základe gentlemanskej dohody starala spoločnosť Dubník Club, ktorá prevádzkovala Bufet Pláž. Tí počas letnej sezóny prevádzkovali aj toalety, ktoré využívali všetci návštevníci pláže. V minulom roku sa však po sťažnostiach na hluk v zariadení Bufet Pláž a po nákladných meraniach hluku rozhodli, že už bufet prevádzkovať nebudú. Bez diskoték je to pre nich neekonomické. Preto boli v tomto roku toalety už zatvorené. Sú však aj ďalší, ktorých nebudem osobne menovať, ktorí sa starajú o pláž na Dubníku, zatrávňujú ho, robia drobné opravy. Všetci to robia na cudzích pozemkov - ktoré sú vo vlastníctve Slovenského vodohospodárskeho podniku.
Mrzí ma však, že tí, ktorých som spomínala a ktorí sa nezištne snažia pre Dubník niečo urobiť, sa nerešpektujú medzi sebou a hádžu si častokrát polená pod nohy. Tadiaľto však určite cesta nevedie. Vedie len k postupnému skončeniu aj tých málo aktivít, ktoré sa na Dubníku dejú.
Všetky vzťahy sú o kompromisoch. Aj tie susedské, podnikateľské či osobné. Na jednej strane sú tu spokojní návštevníci Tanca Slnka (ktorých je aj zo Starej Turej naozaj veľa) a strane druhej tí, ktorí také podujatia nenavštevujú a chcú mať na Dubníku pokoj a kľud. Veríme, že dokážete prekusnúť tých pár dní, kedy Dubník obsadia organizátori a návštevníci Tanca Slnka a potom si opäť budete užívať oddych a pokoj tohto krásneho prostredia.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST


Otázka od: Tomeš - 28. júl 2016
Pri" Salaši" nám zase rastie skládka odpadu. Mám pocit, že to akosi nikomu nevadí. Ani tým čo chodia na pivo, ani tým čo tam majú garáže ani koscom, čo to tam vykášajú.Nie je na to pekný pohľad.

Odpoveď: Dobrý deň,
naozaj máte správny postreh, že nám skládka pri Salaši vyrástla "zasa". Občania majú možnosť svoj odpad priviezť do zberného dvora technických služieb (všetky druhy od bioodpadu, cez nebezpečný, veľkorozmerný...). Ak si takýto odpad nemajú ako priviezť, môžu si objednať odvoz z technických služieb. Sú však aj takí, ktorí si službu ani neobjednajú, odpad "tichúčko" niekam odvlečú a čakajú, čo sa bude diať. Keď sa takáto skládka vytvorí, v prvom rade sa snažíme zistiť, kto ju vytvoril. Vždy je najlepšie ak to zistíme, ak nie, tak ju nakoniec musíme odstrániť my. Preto, ak by ste mali informácie o osobách, ktoré túto skládku vytvorili, neváhajte a dajte nám vedieť na t. č.: 0905 889 324 alebo na emaile: tsst@tsst.sk.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Branislav Molec - 27. júl 2016
Zdravim. Dnes som sa chcel ist okupat na plaz na vodnej nadrzi Dubnik 1. 3/4 plaze sa ohradzuju kvoli Tancu Slnka. Takze takto to bude byvat? Nestaci kemp, ale Turanci budu mavat aj ohradenu plaz? Robotnici mi na mieste povedali, ze tam bude dalsie podium. Konecne sa tam uchytila trava, uz vidim, ako to bude po akcii vyzerat. Nechapem, ako moze mesto daco take povolit. Navstevnici zrazu mali v minulosti na plaz volny vstup. Teraz to vyzera, ze naopak obyvatelia mesta sa na plaz nedostanu, ak nebudu navstevnikmi zrazu.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto Stará Turá nie je vlastníkom pozemkov na pláži na Dubníku a ani nemá kompetenciu povoľovať verejné kultúrne podujatia, ktoré sa konajú mimo mestských pozemkov. Organizátor má zo zákona iba povinnosť mestu oznámiť, že takéto podujatie v katastri mesta organizuje. Organizátor si riadne splnil povinnosť oznámiť mestu konanie verejného kultúrneho podujatia minimálne 7 dní pred konaním podujatia, tak ako mu plynie povinnosť zo zákona č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v znení neskorších predpisov. Organizátori majú povolenie na zabratie pláže od majiteľa pozemkov. Mestu i majiteľovi pozemkov bolo prisľúbené, že predmetná lokalita bude po skončení podujatia riadne vyčistená a daná do pôvodného stavu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Marek - 27. júl 2016
Dobry den, ako sa hovori, cistota, pol zivota. Viem, ze je to chyba hlavne obcanov a navstevnikov, ale vsima si niekto to mnozstvo odpadkov, ktore sa povaluju po meste? Ci su to detske ihriska, zelene plochy, chodniky, parkoviska, odpadky a spina su skratka vsade. Tento jav je trvaly a mozno sa aj zhorsuje. Co s tym mesto robi? Alebo bude robit? Najviac ma hnevaju vsadepritomne spaky a nezaujem kompetentnych. Dakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
žiaľ, tak ako píšete, je to vizitka ľudí, ktorí odpadky vyhadzujú v našom meste všade, len nie tam, kde patria - do smetných nádob. Technické služby sa snažia čistiť ulice mesta, ale nemajú také kapacity, aby takéto čistenie robili každodenne. Zber odpadkov sa robí približne jedenkrát týždenne po oboch stranách potoka od autobusovej stanice až po mestský úrad. Čistenie sídlisk sa robí na jar, no na častejšie čistenie nemajú dostatok ľudí. Robia aspoň to, čo je v ich silách. V niektorých činžiakoch sa stretávame i s výborným prístupom nájomníkov, ktorí si sami čistia priestranstvá pred svojimi činžiakmi.
Technické služby tiež pravidelne vydávajú rôzne propagačné materiály, kde občanov informujú o možnostiach nakladania s odpadmi, o možnostiach separácie a o možnostiach využívania zberného dvora. Nie každého však tieto propagačné materiály asi oslovia. V meste je osadených dostatok smetných nádob, dá sa povedať, že ich naozaj nájdete na každom kroku. Donútiť však človeka, aby smeti vyhodil do týchto nádob, už nedokážeme.
Jediné, čo môžeme v tejto veci urobiť, je viacej dbať na enviromentálnu výchovu už u malých detí aby nám vyrástli občania, ktorí si budú viac vážiť svoje životné prostredie.
Lívia Boorová, MsÚOtázka od: mino - 20. júl 2016
Dobry den.dnes som sa prechadzal po ceste od irishu az po koniec ulice a zastavil som sa pri objekte medzi byvalou strednou skolou a clubom 3,myslim,ze to bol niekedy internat.chcem sa opytat,ci mesto neplanuje s objektom nieco robit,pretoze za roky ktore som tadial nesiel,velmi schatral.podla mna by sa to dalo velmi dobre vyriesit,keby mesto ziskalo nejaku dotaciu od statu a objekt by sa prerobil na najomne byty,kedze viem,ze je urcite aj v nasom meste vela rodin,ktore si nemozu dovolit vlastne byvanie.dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
celý areál bývalej priemyslovky (internát, telocvičňa a rozostavaná budova priemyslovky) je v súčasnosti stále vo vlastníctve Trenčianskeho samosprávneho kraja. Mesto v súčasti rokuje s TSK o zámene týchto objektov za iné objekty a pozemky v meste.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového oddelenia MsÚ

Otázka od: Miroslav - 19. júl 2016
Dobry den . Rad by sa spital načo sa kosia travniky ktore su spalene od slnka alebo trava je vysoka sotva 7cm?!!! Mesto je asi dost bohate ked si dovoli vyhadzovat takto peniaze! Podotikam naše peniaze z našich dani!! A po druhe bolo by fajn keby začali kosit travu po 9h rano ! Su ludia ktory pracovali poobede alebo po nočnej! Dakujem za odpoved!

Odpoveď: Dobrý deň,
tento rok nebolo možné použiť pri kosení metódu rozfukovania len zberania. Práve od minulého týždňa začala tráva síce schnúť, ale vždy je v trávniku aj druh trávy (tenká, ktorá rastie aj keď je sucho), ktorý treba kosiť, pretože v konečnom dôsledku by trávnik pri nekosení zostal škaredý. Trávniky treba upravovať aj v období sucha.
Pracovná doba Technických služieb Stará Turá začína ráno o 6.00 hodine. Pre ľudí, ktorí spia, je to určite veľmi skoro, ale práve preto sa snažíme kosiť vždy ráno na inom mieste a "rušiť" pri iných bytových domoch. Ak by sme počas horúcich dní začali kosiť až o 9.00 hodine, tak počas obeda by bolo pre pracovníkov takéto kosenie na nevydržanie a nebolo by možné takúto prácu vykonávať.
Vždy žiadame občanov o trpezlivosť a pochopenie.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Marek - 19. júl 2016
Prosim vas,zaujima ma jedna vec.byvam v najomnom byte v tzv.lentilkach od zaciatku,a chcem sa opytat,ci nieje mozne,alebo v buducnosti nebude mozne odkupit byt do osobneho vlastnictva,kedze viem,ze v okolitych obciach a mestach to tak funguje,ze po niekolkych rokoch uzivania sa byty daju odkupit.dakujem za zverejnenie

Odpoveď: Dobrý deň,
vzhľadom k tomu, že na výstavbu bytového domu boli použité finančné prostriedky z dotácie a úveru, minimálne 30 rokov nie je možné bytový dom odpredať. Nevieme, či po tejto dobe odpredaj bude možný, závisí to od platnej legislatívy.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Peter - 18. júl 2016
Dobrý deň. Týmto chcem upozorniť kompetentných na časté porušovanie dopravnej značky Zákaz vjazdu umiestnenej pred poštou. Na "parkovisku" pred bytovým domom 364 denne parkujú a aj sa otáčajú aj nákladné autá. Zároveň upozorňujem na havarijný stav panelov na tomto tzv."parkovisku", keďže panely na ktorých sa tieto autá otáčajú a parkujú, sú pravdepodobne podmyté vodou z trativodu, ktorý je v ich strede, čo je evidentné už na prvý pohľad. Počas dažďa sa voda v tomto trativode strácala postupne, dnes až prirýchlo, takmer okamžite. Dotknuté panely sú zlomené a prepadnuté oproti pôvodnému stavu asi o 15 cm a stav sa stále zhoršuje. Evidentne držia iba silou vôle. Denne spomenutým miestom prechádza množstvo ľudí, matky s kočíkmi...a tie autá. Dúfam, že kompetentní situáciu preveria a zabezpečia nápravu skôr ako sa stane nejaké nešťastie.

Odpoveď: Dobrý deň,
oprava spevnenej plochy (vybudovanie parkoviska) v uvedenom priestore bola na písomný podnet občana prerokovaná dňa 02.02.2015 na Komisii MsZ pre výstavbu, ÚP a dopravu (ďalej len KVÚPaD).
KVÚPaD neodporučila vybudovanie parkoviska vzhľadom na existujúcu dopravnú situáciu a odporučila preveriť Technickým službám m.p.o. odtok z existujúcej vpuste, prípadne jej prečistenie. Mesto Stará Turá sa stotožnilo so stanoviskom KVÚPaD, nakoľko v roku 2004 bolo v tejto lokalite vybudované verejné parkovisko s dostatočnou kapacitou.
Čo sa týka častého porušovania zákazu vjazdu umiestneného pred poštou, na podnet mestskej polície sa touto problematikou (prípadnou zmenou dodatkovej tabuľky k zákazovej dopravnej značke) bude zoberať KVÚPaD na svojom najbližšom zasadnutí, ktoré sa uskutoční dňa 8.8. 2016.
Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP, MsÚ

Otázka od: František - 18. júl 2016
Už dlhší čas nefunguje jedna kamera na námestí. Nedala by sa tá fungujúca nasmerovať na cestu tak, ako bola predtým tá nefunkčná? Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
námestie sníma pre mestský úrad iba jedna kamera, ostatné kamery patria do kamerového systému mestskej polície. Našu mestskú kameru sme nastavili na 4 zóny a pridali sme aj pohľad na sochu Vodulky s kaskádou.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Daniel P. - 14. júl 2016
Dobry den.Uvazovalo mesto nad tym, ci by v dohladnej dobe pristupilo k vycisteniu koryta potoka v Starej Turej?Je zjavne ze v celej dlzke okolo cesty od uradu az po kruhovu krizovatku je zaneseny naplavovym sedimentom,z ktoreho uz rastie trava a pracovnici TS ju musia kosit- a to nie je zadarmo.Okrem ineho su tam dreviny,kamene atd.ktore so sebou priniesla vecsia voda.Nielenze kazia vzhlad tohto koryta ale aj v pripade nahlych zaplav su rizikom.Okrem toho zanesene koryto je potencialnym miestom pre vyskyt hlodavcov a inych skodcov.Viem ze obce ci mesta bezne taketo cistiace prace robia.Dakujem za odpoved.Pekny den.

Odpoveď: Dobrý deň,
potok Tŕstie patrí pod správu Slovenského vodohospodárskeho podniku - povodie Váhu. Pracovníci technických služieb kosia iba okolie potoka za zábradlím, kosenie potoka i jeho čistenie má v kompetencii SVP. O stanovisko k Vašej otázke sme požiadali priamo spoločnosť SVP. Nájdete ho nižšie dolu.
Lívia Boorová, MsÚ

Dobrý deň,
ide o časť úpravy koryta Tŕstie ( tiež Topolecký) v správe našej organizácie (SVP, š.p.).
Úprava je charakteristická kamennými múrmi, resp. opevneným lichobežníkovým profilom s kapacitou Q100 = 30m³/s. Registrujeme čiastočná prítomnosť nánosu na pätách úpravy, dosahujúcich výšku do 10-15cm, na ktorých rastie tráva. Ide však o nánosy skôr lokálneho charakteru, ktoré nemajú výraznejší vplyv na celkovú prietočnosť koryta a netvoria bezprostrednú hrozbu vybreženia vody v meste. Jestvujúce premostenia a krytý profil obmedzujú prietočnosť v oveľa vyššej miere ako súčasný stav nánosov ( prepočítaný bol most Turecká, jeho kapacita je na úrovni cca Q50 = 20m³/s). V prospech bezpečnosti tejto časti toku okrem iného hovorí aj priaznivý pozdĺžny profil koryta , vybudovaný polder na bočnom prítoku Tŕstia ( Brezovský potok), či absencia úpravy toku Tŕstie nad intravilánom mesta.
Stav nánosu budeme naďalej monitorovať a v prípade potreby bude čistenie toku či už lokálne, alebo komplexné zaradené do plánu opráv a údržby. V tomto smere sa javí ako žiaduca avizovaná aktivita mesta spojená so zámerom revitalizácie časti toku a jeho sprístupnenie občanom mesta formou terás, čo by pri vhodnom návrhu umožnilo prístup mechanizmov správcu toku potrebných pre údržbu. Tá je v súčasnosti vďaka frekventovaným komunikáciám, sklonu opevnenia a obojstrannému zábradliu problematická.
Čo sa týka spomínanej kosby, tú vykonávajú na tomto úseku naši zamestnanci ručne, v priebehu tohto roku bol potok kosený dvakrát.
S pozdravom
Mgr. Pavel Machava
Hovorca
Slovenský vodohospodársky podnik, š. p.

Otázka od: Pavol - 11. júl 2016
Dobry den.Chcel by som sa informovat,aka je situacia s materskymi skolkami,urcite to bude zaujimat aj rodicov.Mam taky dojem,ze sa rodi dost deti,snad mate neaku evidenciu.Preto by ma zaujimalo,aka je obsadenost v skolkach,ci sa ujde miesto na kazdu ziadost o prijatie,popripade ak je zvysena porodnost,ci bude v buducnosti dostatok miesta pre kazde dieta. Dakujem za odpoved,urcite bude zaujimat rodicov Pavol

Odpoveď: Dobrý deň,
na tohtoročný zápis detí do MŠ bolo prijatých 87 žiadostí od rodičov/zákonných zástupcov a všetky boli vybavené kladne. Mesto má v súčasnosti k dispozícii dostatok voľných miest pre deti v materskej škole, nakoľko v roku 2013 bol dokončený nový pavilón pre MŠ, ktorý vznikol rekonštrukciou starého pavilónu na ZŠ Komenského. Zvýšený počet narodených detí v meste v súčasnosti neevidujeme.
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: jozef - 11. júl 2016
Prosim vas,chcem sa opytat na byty,ktore sa stavaju.viem,ze mesto by ich malo ziskat az v roku 2017 do vlastnictva,ale zaujima ma,kedy sa budu vyberat najomnici a ake vysoke budu preddavky napr za 3 izbovy byt,a ake priblizne mesacne naklady.dakujem,Jozef.

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov až v tomto období zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať. V súčasnosti Vám nevieme odpovedať na otázky ohľadom výšky predavkových platieb či mesačných nákladov v byte.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk. V bytovom dome budú aj 3-izbové byty.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Petrík - 7. júl 2016
Dobrý večer. Prečo technické služby rok čo rok dávajú opravovať cesty a ešte aj chodníky ("super" nápad dávať to aj na chodníky) tou strašnou metódou, myslím že tryskovaním? Robí to vôbec ešte nejaké mesto na Slovensku takto? Určite sú lepšia i keď drahšie metódy (napr. Silikot). Nebolo by lepšie opravovať vybrané havarijné kúsky ciest podľa dôležitosti kvalitnou metódou? A chodníky nezasypávať šutrom, ale postupne nahrádzať podľa dôležitosti zámkovou dlažbou? Naše mesto si nemôže finančne dovoliť opravovať cesty kvalitnou metódou? ... a cena tryskovanim - 22.500 €, objednávka z 9.5.2016 na webe www.tsst.sk - tá suma je reálna alebo žart ?

Odpoveď: Dobrý deň,
z dôvodu, že technické služby majú v správe približne 80 km ciest (z toho je väčšia polovica v stave trvale neudržateľnom), je jediná prístupná metóda na vysprávku týchto ciest práve trysková metóda. Každý rok je vyčlenených približne 25 000 € práve do vysprávok týchto ciest - nie je to len to čo vidí občan priamo v meste, ale hlavne na cestách v miestnych častiach. Každoročne sa približne 100 tis. € vyčlení z rozpočtu mesta na celkovú rekonštrukciu ciest (výmena asfaltu v celej šírke - cca 300 m v miestnych častiach a cca 300 m v meste) a vždy sa vyberie jeden chodník, ktorý sa rekonštruuje zámkovou dlažbou.
Zdieľam tiež názor, že trysková metóda nie je najvhodnejšou metódou na vysprávku chodníkov, ale vždy nás niekto z občanov "uhovorí", keď vidia opravovať cesty poblíž.
Nakoľko výmena chodníkov za zámkovú dlažbu (každý rok je vybraný jeden chodník) je veľmi pomalý posun a jám je veľmi veľmi veľa, tak nás ľudia vlastne presvedčia, aby sa to zastriekalo tryskovou metódou aspoň dočasne. Je však pravda, že na ceste sa kamienky oveľa rýchlejšie zžijú s asfaltom, kým na chodníku je to oveľa pomalší proces (niekedy trvá aj mesiac, kým sa to spolu spojí). Tento rok sa práve pre zníženie lepivosti povrchu pridávalo pri vysprávkach viac suchého kameňa, takže je množstvo kamienkov trošku viac výrazné. Keď sa povrch zžije s chodníkov, začneme so zametaním. Teraz za čerstva by však pozametanie nebolo vhodné, lebo by sa obnažila práve lepivá časť povrchu.
Na miestach, kde sme robili vysprávky tryskovou metódou v predchádzajúcich obdobiach je to v súčasnosti dobré a povrch drží. Vždy teda bojujeme s myšlienkou, či radšej nechať na chodníkoch jamy alebo chvíľu strpieť kamienky. A práve preto sme povolili i tento rok. Občanov žiadame približne ešte mesiac, aby vydržali, kým sa povrch utlačí.
Vďaka za pochopenie
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Milan - 7. júl 2016
Dobry vecer.Chcem sa spytat ako je to s dodrziavanim zakona o cestnej premavke v nasom meste.Otazka skor smeruje k respektovaniu prikazovych znaciek a to konkretne tabule vyznacujucej zakaz vjazdu na stary most cez potok oproti mestanke.Ked chodim okolo vsimol som si ze tam pravidelne stavaju osobne auta..najme suv bmw...priamo prednou castou auta az za tabulou..teda niekto nerespektuje tuto dopravnu znacku..a neverim ze si to policia este nevsimla...!...myslim ze zakon plati pre vsetkych bez vynimky...

Odpoveď: Dobrý deň,
ďakujeme za upozornenie, MsP sa viacej zameria na kontroly dodržiavania vami menovanej dopravnej značky.
Ing. Ľubomír Málek, náčelník MsP

Otázka od: Ivan - 6. júl 2016
Dobrý deň.Osvetlenie v chodníku na ul.SNP od trafiky po Jednotu svieti do očí a okien.Je to nepríjemné a v zime po jeho zasnežení aj nebezpečné.Nie je vidieť pod nohy a na parkovisko.Bolo by lepšie svietenie z vrchu.Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
zemné svietidlá na Ul. SNP boli súčasťou celého projektu Rekonštrukcie centrálnej mestskej zóny v Starej Turej financovaného z Európskej únie. Do projektov financovaných z EÚ sa nemôže po dobu minimálne 5 rokov zasahovať.
Dôvod osadenia takýchto zemných svietidiel bol hlavne dizajnový, projektantovi išlo o nasvietenie korún stromov. V mesiaci august 2016 budeme (podľa počasia) opravovať všetky nesvietiace aj svietiace svietidlá a môžeme ich skúsiť ešte viac natočiť smerom do koruny stromov.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Miloš - 1. júl 2016
Dobrý deň, chcel som sa spýtať, či mesto má informácie o pripájaní ďalších ulíc k optickej sieti ? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o informácie komerčného charakteru, ktoré by Vám vedeli poskytnúť pracovníci jednotlivých firiem, ktoré poskytujú tieto služby. Skúste osloviť spoločnosť UPC alebo ICS, ktoré v tejto oblasti pôsobia a v Starej Turej ťahali optickú sieť.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Ivan - 29. jún 2016
Dobrý deň prajem. Chcel by som sa spýtať z akého dôvodu nám nejaká asi telekomunikačná firma rozkopáva námestie - zelené plochy ? Dajú to do pôvodného stavu ? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
výkopové práce firma mestu riadne oznámila. Išlo o opravu poruchy pre Slovak Telekom a po skončení nevyhnutných prác sa firma zaviazala, že dá priestor do pôvodného stavu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Karol M. - 29. jún 2016
Dňa 25.4.2016 bola zverejnený príspevok od Evžena ohľadne ohľaduplnejšieho kosenia mestekej zelene a prekrývania áut plachtou pri blízkom kosení, aby nedochdádzalo k ich špineniu. V Košiciach sa to dá realizovať. Robia to už naše technické služby? Ja osobne som si to nevšimol. Pri kosení taktiež trpia prízemné byty, ktoré mávajú parapety a prípadne aj sklá na oknách taktiež "zaviate" trávou. Nedá sa kosiť ohladuplnejšie voči cudziemu majetku ? Ďakujem za občanov mesta.

Odpoveď: Dobrý deň,
plachtu na prekrytie áut počas kosenia už pracovníci technických služieb používajú. Čo sa týka Vašich ostatných podnetov, budeme sa snažiť byť pri kosení ohľaduplnejší.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: pavol - 27. jún 2016
Dobry den.Chcem sa opytat,ci sa planuje polievat ulice a tym trocha ochladit okolity vzduch,alebo je to financne likvidacna polozka.V inych mestach to vykonavaju a zmiernuju to asfaltove peklo horucav. Dakujem,pekny den,Pavol

Odpoveď: Dobrý deň,
v prípade, že bude dlhodobejšie pretrvávať extrémne teplé počasie, Technické služby Stará Turá v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi budú polievať aj ulice mesta. Túto činnosť vykonávali podľa potreby i v minulom roku. Počas uplynulého víkendu sa polievalo ostrekovačmi Námestie slobody, kde sa konal festival Divné veci. Takéto polievanie však asfalt ochladí iba na malú chvíľu a horúčavy sa tým v konečnom dôsledku nijako nezmiernia.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Sylvia Záhorová - 23. jún 2016
Dobrý deň, oboznámila som sa so zápisnicou zo sociálnej komisie zo dňa 15.6.2016. V bode 4 sa uvádza: "P. Mockovčiaková preverila možnosti obmedziť chov zvierat v nájomných bytoch. Podľa vyjadrenia právnika je možné deklarovať zákaz chovu zvierat v bytoch v zmluve o podnájme. S ohľadom najmä na zdravotné, hygienické a ekonomické riziká, ktoré chov zvierat v bytoch prináša, prítomné členky jednomyseľne schválili ukotviť tento zákaz vo všetkých nových nájomných zmluvách, zmluvách o predĺžení nájomného alebo výmene bytov uzatváraných od nasledujúceho dňa po zasadnutí komisie t. j. od 16.6.2016. Odporúča Technoturu ako správcovi bytov, aby do 30.6.2016 všetkých súčasných podnájomníkov písomne upovedomili na túto zmenu v podmienkach pri budúcom uzatváraní zmluvy o predĺžení podnájmu alebo výmene bytu". Prepáčte, ale to ja mám teraz po 10-ich rokoch vyhodiť psa von, na ulicu alebo dať ho utratiť???? A to len preto, že zopár konfliktných susedov nemá nič iné na práci, len ako chodiť na MsÚ a sťažovať sa?? To sa asi spoločnosť na ochranu psov a mačiek poteší...Prepáčte, ale vaše rozhodnutie je ako pre mňa, tak pre iných /ktorí sa určite vyjadria k veci/ nepochopiteľné a neľudské. S pozdravom Záhorová

Odpoveď: Dobrý deň,
podľa vyjadrenia vedúcej majetkového oddelenia MsÚ išlo zatiaľ iba o návrh členov Komisie MsZ pre sociálne veci a bývanie, ale nič nie je rozhodnuté. O znení nájomných zmlúv sa ešte bude rokovať a je možné, že bude len obmedzená veľkosť alebo plemeno psa, ktorý môže byť chovaný v nájomnom byte.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 23. jún 2016
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na chátrajúce objekty na Dubníku I. , konkrétne Sanus a nedostastavanú budovu nad Milošovou chatou, či sa niečo s týmito objekty bude diať. Pri Sanuse som v zime videl na bráne tabulku " Dražba ". Viete niečo o týchto objektoch ktoré špatia rekreačné stredisko niečo nové o ich dalsom osude???

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o súkromné objekty, ktoré nie sú mestským majetkom a nie sú ani pozemkoch patriacich mestu. Bližšie informácie je možné získať jedine u majiteľov objektov.
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: Zlatica - 20. jún 2016
Dobry den.prosim vas,chcem sa opytat na byty,ktore sa stavaju pri policajtoch.budu tam aj 3 izbove byty?a kedy asi budete rozhodovat komu bude byt prideleny?ako to potom prebieha?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk. V bytovom dome budú aj 3-izbové byty.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Ondrej - 16. jún 2016
Dobry den mohli by sme poprosit technicke sluzby aby skosili privysoku travu medzi garazami na Hurbanovej ulici? Trava je vysoka, a vyjazd z nasich garazii je velmi neprahladny, autom musime vojst az do "krizovatky" co nie je bezpecne. Dakujeme

Odpoveď: Dobrý deň,
Vašu požiadavku budú pracovníci technických služieb riešiť, v čo možno najkratšom čase a trávu vykosia.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 13. jún 2016
Dobry den kedze sa neda reagovat na odpoved, chcela by som sa informovat o nazore komisie z dna 6.6. 2016 ohladne Pivarne s terasou, ake je odporucanie komisie msz. Lebo mat pod oknami bytov v strede mesta "pivaren" a navyse s terasou, nie je zrovna najlepsie riesenie pre tu byvajucich obyvatelov. Dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
zápisnica z komisie aj so stanoviskom komisie je zverejnená na stránke mesta a prístupná k nahliadnutiu. Link: http://www.staratura.sk/resources/File/zapisnica-z-komisie-vyst-06-fin.pdf
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Tono - 9. jún 2016
Nefunguje kamerový systém na námestí. Viete o tom? Kedy bude funkčný? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
na Námestí slobody sú v súčasnosti osadené dve kamery. Jedna je plne funkčná, druhá funguje iba čiastočne a v súčasnosti sa pracuje na jej oprave.
Ing. Ľubomír Málek, náčelník MsP

Otázka od: Miso - 7. jún 2016
Dobry den.prosim vas,mam zaujem o informacie ohladom bytovky,ktora je prave vo vystavbe.zaujima ma,kedy bude dokoncena,a kedy sa budu byty pridelovat.je nejake specialne kriterium,ak by sme chceli ziadat o 3 izbovy byt,alebo podla coho sa budu byty pridelovat?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Vlado Kolník - 7. jún 2016
Na plote mestského úradu je zavesený pútač z či reklama..nik z úradu to prosím Vás nečital ? ..ale nechám sa rad poučiť odkedy sa spotreba elektrickej energie udáva v GJ??

Odpoveď: Dobrý deň,
energia sa môže udávať aj v GJ. GJ je skratka pre gigajoul. Joul (J) je jednotka práce a energie. Nejde o žiadny reklamný pútač, ale o informačnú tabuľu k projektu Rekonštrukcie verejného osvetlenia II. etapa. Je to údaj z projektu Rekonštrukcie VO napočítaný projektantom verejného osvetlenia. Rovnaký údaj je udaný i v projekte, ktorý je podaný na Ministerstve hospodárstva SR. Bližšie k projektu nájdete na: http://www.staratura.sk/item/projekt-rekonstrukcia-a-modernizacia-verejneho-osvetlenia-mesta-stara-tura-ii-etapa/
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Anna - 7. jún 2016
Dobrý deň, nedá si nevšimnúť čulý stavebný ruch na budove telekomunikačnej rozvodne pri Mierovej ulici. Budova sa chystá na demoláciu, alebo aký je s ňou vlastne zámer? Ako je to aj s garážami, ktoré mali byť odstránené? Ďakujem za info, Anna

Odpoveď: Dobrý deň,
na danej budove mesto nepovoľovalo žiadne stavebné úpravy či už formou oznámenia k ohláseniu, alebo stavebným povolením. Na mesto bola doručená žiadosť od spol. GROISE, s. r. o., IČO:45695881, so sídlom v Ilave, Pivovarská č. 721, zo dňa 26.05.2016 (evid.č.11073/2016) o vyjadrenie sa k projektu pre investičný zámer zmeny dokončenej stavby „Prestavba STÚ č. súp. 78 na Piváreň s kaviarenskou terasou“ , umiestnenej na pozemkoch parc. č. 46 a 47 v k. ú. Stará Turá v Starej Turej, Nám. slobody č.78, podľa priloženej arch. štúdie, ktorá bola prejednávaná na Komisii MsZ pre výstavbu, ÚP a dopravu, ktorá sa konala včera t. j. 06. 06. 2016. Celý materiál bude predložený na rokovanie najbližšieho júnového zasadnutia mestského zastupiteľstva.

Ing. Jana Mináriková
Vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Ján - 6. jún 2016
Dobrý den,prečo sa nekosí okolo cesty smerom do Topoleckej,tráva má 2 metre,pre vodičov i pre chodcov nebezpečné.Okolo poľnohospodárského družstva niečo otrasné.Na hanbu sveta.Cesta na Paprad je vykosená zatiaľ aj 2x.Ak aj cesta nepatrí medzi obecné,bolo by potrebné,aby zástupcovia mesta urgovali toho, kto má uvedený úsek v správe.Tento problém sa opakuje každoročne.

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o štátnu cestu. Pracovníci Slovenskej správy ciest nám telefonicky prisľúbili, že v tomto týždni vykosia aj úsek do miestnej časti Topolecká a Súš. Žiaľ, technické služby nedokážu suplovať aj úpravu štátnych ciest, nakoľko majú množstvo práce s vlastnou úpravou viac ako 80 kilometrov miestnych komunikácii.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Tomáš - 6. jún 2016
Dobrý deň Znovu prosím kompetentných aby urobilo poriadok s vodičmi technických služieb, ich nebezpečná jazda ohrozuje všetkých občanov tohto mesta. Neviem čo sa musí stať, možno až keď nejaké dieťa vbehne pod kolesá tak sa kompetentný spamätajú. Ako príklad dávam prejazd smetiarskeho auta 30.5.2016 čas približne okolo 12.30 ulica Lúčna - rýchlosť auta čo to dá, retardér ani náznak pribrzdenia, totálne bezočivá pirátska jazda. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
s pracovníkmi sme hovorili. Pozerali sme sa na prierez jazdy cez webdispečink z uvedeného dňa a rýchlosť nebola prekročená. Je však pravda, že autá sú veľké a hrkocú a vtedy sa môže zdať rýchlosť áut vyššia ako v skutočnosti je.
Pracovníci pri práci na sídliskách majú na aute spustený aj obmedzovať rýchlosti, pre bezpečnosť obsluhy na stupačkách.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Martin Kandrik - 30. máj 2016
Dobrý deň. Prosím Vás, bude zverejnená zápisnica z Mimoriadnej komisie pre výstavbu, ÚP a dopravu z 18.5.2016 aj na webe staratura.sk? Z osobných dôvodov som sa nemohol zúčastniť a preyo by som sa rad oboznámil s výsledkom aspoň takýmto spôsobom. Ďakujem veľmi pekne. S pozdravom Kandrik.

Odpoveď: Dobrý deň,
ospravedlňujeme sa za zdržanie. Zápisnica je už v súčasnosti prístupná na: http://www.staratura.sk/resources/File/zapisnica-z-mimoriadnej-komisie-vyst-05-cistopis.pdf
Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Jan - 30. máj 2016
Chcel by som sa spýtať a poprosiť, či by technické služby nemohli stararať tak o detské ihriská, aby aspom raz za rok spraviť na nich "generálku". Videl som iba doplnenie chýbajúcej štiepky. Mnohým prvkom na ihriskách chýba už náter, podoťahovať skrutky, natrieť v okolí lavičky, prístupové chodníky vyčistiť od buriny, prípadne opraviť poškodené prvky, ihriská ohradené drevennými trámami sú tiež niekde poškodené a treba ich tiež natrieť,.... Je pekné, že sa budujú nové ihriská, ale pokiaľ sa nebudú udržiavať tak sa naše deti nebudú mať kde hrávať. Ďakujem za rodičov.

Odpoveď: Dobrý deň,
ihriská pravidelne obchádzame a postupne odstraňujeme vady. Je dobré ak občania priamo upozornia pracovníkov TSST, kde sa jednotlivé závady nachádzajú, pretože pracovníci TSST môžu rôzne poškodenia ľahko prehliadnuť. Ak nám občania priamo dajú vedieť, kde a aká je závada, urýchli sa tým aj jej odstránenie.
Žiaľ, nie je v našich kapacitných a najmä finančných možnostiach opraviť úplne všetko a naraz. Aj vandalizmus a tiež aj zub času je už na niektorých ihriskách viditeľný.
Ďakujeme za pochopenie.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Iveta - 27. máj 2016
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či môžeme počas leta pustiť malý ohnostroj - teda neaké dve, tri krabičky pyrotechniky v oblasti Starej Turej pri príležitosti narodenín detí, alebo treba povolenie a povolenie kde treba podať. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
podmienky používania zábavnej pyrotechniky v meste Stará Turá rieši VZN č. 4/212 - Nar. o používaní zábavnej pyrotechniky.
Bez obmedzenia je možné používať pyrotechniku iba v noci z 31.12 na 1.1 kalendárneho roka, a to iba mimo miest, na ktorých je to zakázané.
Na území mesta Stará Turá je zakázané používať zábavnú pyrotechniku:
a) na sídliskách a v ostatných obytných zónach, kde nadmerným hlukom,
dymom resp. oslnivými svetelnými výbojmi sú obťažovaní občania, alebo
ohrozované ich zdravie a majetok,
b) na celom území mesta Stará Turá, kde sa nachádzajú nezúčastnené osoby
/napr. svadobné a pohrebné sprievody, verejné zhromaždenia občanov, zábavy,
veselice, stanové a kempingové tábory, športové a zábavné podujatia atď.),
c) v okolí Polikliniky Stará Turá, Zariadenia opatrovateľskej služby, kostolov,
služobní Policajného zboru SR, Mestskej polície Stará Turá, pohrebísk, železničného, autobusového nádražia a čerpacích staníc pohonných hmôt, najmenej vo vzdialenosti 150 metrov,
d) v čase nočného kľudu od 22.00 hod. do 6.00 hodiny na celom území mesta.

Z toho vyplýva, že zábavnú pyrotechniku môžete použiť počas roka do 22.00 hodiny na miestach mimo zakázu z daného VZN.

Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Zlatica - 25. máj 2016
Dobry den,mame zaujem si podat ziadost na pridelenie mestskeho bytu,ale chcem sa opytat,ako mame zdokladovat manzelov prijem,ked do aprila pracoval v jednej firme,a od maja uz pracuje v inej.myslim,ze treba zdokladovat prijem za minuly rok.dakujem za info

Odpoveď: Dobrý deň,
je potrebné, aby ste zdokladovali príjem za minulý rok. Ak pracoval v minulom roku u dvoch zamestnávateľov, je potrebné zdokladovať príjem od oboch zamestnávateľov. Jeden vystaví Vášmu manželovi doklad o príjme za minulý kalendárny rok od januára do apríla a druhý zamestnávateľ doklad o príjme za odpracované mesiace od mája do decembra. Tohtoročná zmena zamestnania by sa týkala až žiadosti o pridelenie bytu v r. 2017.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Iveta - 23. máj 2016
Nemohli by ste vybudovať chodník okolo detského ihriska z Mierovej ulice k Hurbanovej? ľudia chodia cez trávnik a chodník by bol určite využitý ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
je to dosť široký pojem...Z Mierovej ul. k Hurbanovej ul. V súčasnosti jeden takýto spojovací chodník realizujeme, ale či je to ten, ktorý máte na mysli i vy, to neviem.
Dnes už je jasne vidieť, kde ho budujeme, takže sa prípadne skúste ísť pozrieť na dané miesto. Je to pri detskom ihrisku na Mierovej ul. V prípade, ak myslíte nejakú inú časť týchto ulíc, skúste technické služby kontaktovať telefonicky.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Monika - 20. máj 2016
Chcela by som upozorniť na neskoré zapínanie verejného osvetlenia v meste Stará Turá. V mesiaci máj sa zapína cca o 21 hodine a pokiaľ nie je jasná obloha, tak už toho svetla moc nie je. Skúste to prestaviť na neskoršie zapínanie. Ide o bezpečnosť obyvateľov mesta. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
verejné osvetlenie je stále v štádiu nastavovania. Monitorujeme osvetlenie na hlavných a vedľajších uliciach. V súčasnosti sa osvetlenie na hlavných uliciach zapína skôr, na vedľajších neskôr. Nastavenie osvetlenia je však stále vo fáze dolaďovania. Pri nastavovaní nie je celkom možné kopírovať zamračené a jasné noci. Rôzne sú tiež podnety a názory občanov. Mali sme už podnet, že osvetlenie zapíname veľmi skoro, takže sme dokonca osvetlenie časovo ubrali. Ako pri všetkom, aj tu platí, že sto ľudí, sto chutí a nemôžeme vyhovieť všetkým. Osvetlenie však naďalej monitorujeme a dolaďujeme a postupne ho nastavíme (dúfame) k spokojnosti väčšiny obyvateľmi.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Robert - 19. máj 2016
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, kedy sa bude rekonštruovať cesta smer Stará Turá - Hrušové ("Palčekové"). Uvedená cesta síce spadá pod VÚC Trenčín, ale tieto informácie by mesto malo mať. Ak mám správne informácie, tak sa o tom hovorí roky a vlastne sa deje to, že sa znížila rýchlosť na 70 km/h a už dávnejšie opravili niektorý výtlky. Ďakujem.

Odpoveď: O odpoveď na Vašu otázku sme požiadali Trenčiansky samosprávny kraj:

Dobrý deň,
cesta II/581 z Nového mesta nad Váhom – Stará Turá - Myjava (27,5 km) je zaradená do Zásobníka projektových zámerov Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), kde je plánovaná celková rekonštrukcia cesty financovaná zo zdrojov TSK a Integrovaného regionálneho operačného programu.
V súčasnosti prebieha proces verejného obstarávania na zhotoviteľa projektovej dokumentácie na rekonštrukciu predmetnej cesty.
Zároveň kraj dodávateľsky realizuje súvislé opravy úsekov ciest schválené Zastupiteľstvom TSK iba z vlastných zdrojov prostredníctvom Správy ciest TSK. Celkovo je schválených 17 vybratých úsekov v rámci celého kraja v celkovej dĺžke 34,11 km v sume 3, 56 mil. eur a sú tam aj cesty v okrese Nové mesto nad Váhom. Zoznam plánovaných opráv nájdete na tejto linke: https://www.tsk.sk/dokumenty/materialy-zastupitelstva-tsk/materialy-na-xv.-zasadnutie-zastupitelstva-tsk/04-navrh-planu-oprav-ciest-ii-a-iii-triedy-tsk-dodavatelskym-sposobom-na-rok-2016/04-tabulka-poc-2016.html?page_id=267017

Trenčiansky samosprávny kraj

Otázka od: Erika - 17. máj 2016
Dobrý den, chcela by som sa opytat na kosenie travy a cistenia kanalov popri ceste na Cernochovom vrchu. vsetko sa cisti len po drgonovu dolinu a Cernochov vrch vobec nie. kam sa obratit so staznostou, dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
kosenie krajníc vykonávajú technické služby pozdĺž celých takmer 90 km ciest (niekde v zástavbe to nie možné). Vo Vašej lokalite sa kosia krajnice až po Čubanákov (dokonca sa vykáša až za hranicu nášho katastrálneho úradu - kúsok smer Rudník).
Čo sa týka prehlbovania cestných rigolov, tieto sa vykonávajú len pár km ročne. V tomto roku sme vykonávali tieto aktivity v Drgoňovej doline naozaj len po Černochov vrch. Neviem presne, na ktorú časť sa pýtate vy, ale medzi domami nie je zvykom čistiť rigol. Čistiť na celých 90 km priekopy nie je finančne ani fyzicky reálne. Vás konkrétny prípad môžeme posúdiť, ale bolo by potrebné stretnúť sa na mieste, ktoré ste mali na mysli.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Tomáš - 17. máj 2016
Dobrý deň Chcem upozorniť na zlý stav chodníku poliklinika - chirana ktorý je počas dažďa kvôli nerovnému povrchu samá hlboká mláka. Po chodníku sa takmer nedá kráčať, miestami sa mláky obchádzajú po trávniku. Chodí tadeto denne množstvo pracujúcich ľudí ako aj lúdia prichádzajúci do mesta z autobusovej a železničnej stanice. Prosím a riešenie situácie a nie o odpoveď tipu "o probléme vieme, monitorujeme ale neplánujeme s tím tento rok nič robiť". Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
musím skutočne skonštatovať, že na tento rok je už vybraný chodník, ktorý sa bude rekonštruovať, a to je chodník okolo Základnej umeleckej školy (bývalá meštianka) a keď všetko dobre pôjde, tak priestor pred poliklinikou, kde sa bude dobudovávať chodník, tak aby sa chodci nemuseli "pretláčať" s autami na parkovisku.
Žiaľ, v tomto roku už nebude finančný priestor na rekonštrukciu chodníka, na ktorého zlý stav poukazujete.
Musím Vám dať za pravdu, že nie je v dobrom stave, ale asi by som určite vymenovala ďalšie tri- štyri chodníky, ktoré sa využívajú tiež vo zvýšenej miere oproti ostatným chodníkom a ktoré sa tento rok tiež nedostanú do rozpočtu. Pod hlavičkou komisie výstavby bola vytvorená tzv."chodníková komisia", ktorá robila akýsi zásobník poradia rekonštruovaných chodníkov. Budeme sa snažiť, aby bol spomínaný chodník zaradený medzi prvé do rekonštrukcie v najbližšom období.
Ing. J. Vráblová, TSST

«  | 4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 |  11 |  12 |  13 |  »