Menu

Žiačky tanečného odboru ZUŠ Stará Turá vicemajsterkami sveta!!!

Na začiatku to bol len sen, túžba..., tanečný sen žiakov a pani učiteľky zo ZUŠ, zúčastniť sa, čo sa týka tanca niečoho naozaj veľkého.

Majstrovstvá sveta Dance Star World Finals 2018, ktoré sa konali v Chorvátsku od 23. - 27. mája 2018 bola skvelá príležitosť. Dlhá cesta, na ktorej sme sa museli prebojovať cez kvalifikačné kolo v Nitre, ktoré prebiehalo v marci, až do krásneho mestečka Poreč v Chorvátsku. Obetovali sme nášmu cieľu veľa energie, veľa potu, driny a naozaj veľa času.

Po príchode do Poreču sme však vedeli, že to stálo za to a nasledujúce dni to len potvrdili. 7000 tanečníkov z 24 krajín sveta ako napríklad tanečníci z južnej Afriky, Filipín, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Bulharska, Rumunska, Slovinska, Chorvátska, Poľska .... a medzi nimi my - FREE-ZEE DANCE, deti a mládež zo ZUŠ v Starej Turej. V Poreči sme reprezentovali s tromi choreografiami. Juniori s tancom Turn it up a seniorky s tancom Back to 80´s a s tancom Lemon Vibes. Naše očakávania boli zmiešané, túžili sme vyhrať, no držali sme sa i pri zemi, že ak vo veľkej konkurencii nevyhráme aj tak to bude jeden z najkrajších zážitkov aký sme spolu zažili. Podarilo sa a odniesli sme si výborné výsledky. Choreografia Back to 80´s získala 2. miesto z pomedzi 17-tich konkurenčných tancov – žiačky (Valéria Bajcarová, Ema Kuhajdová, Petra Dovičinová, Soňa Novomestská, Aneta ViskupováNatália Drobná) sa tak stali vicemajsterkami sveta v seniorskej open kategórii.

Juniori získali krásne 4. miesto s hip-hop choreografiou Turn it up. Seniorky s Lemon Vibes 4. miesto. Organizácia súťaže bola naozaj na vysokej úrovni. Veľmi nás teší, že sme vo veľkej konkurencii uspeli a páčili sme sa zahraničnej porote.

Žiaci sa popri súťažení zúčastnili tiež workshopov, kde sa veľa naučili. Workshopy pod vedením známych tanečníkov ako Marty Kudelka – choreograf Justina Timberlake-a alebo Dylan Mayoral sú nezabudnuteľné. Zúčastnili sme sa tiež Dance Star Gala Night, kde sa predviedlo dvadsať najlepších choreografii z celého sveta. Bezchybné tanečné čísla v nás zanechali krásne emócie. Našli sme si nových tanečných kamarátov a veľa sme sa aj vďaka nim inšpirovali. Počuť od našich žiakov slová ako, bol to jeden z najkrajších zážitkov v živote boli veľmi dojemné. Veď vidieť Vás milí žiaci šťastných a úspešných, je ten najkrajší pocit čo sa našej práce týka.

Veľmi pekne by sme sa chceli poďakovať sponzorom ,ktorí nás podporili, aby bola naša tanečná cesta vôbec reálna. Ďakujeme pani Alexandre Kovácsovej, pánovi Richardovi Bajcarovi za sprostredkovanie a firme SUPTel, s. r. o., spoločnosti Sensus Slovensko, a. s., Nadácii ŽIVOT, Rodičovskej rade pri ZUŠ, Základnej umeleckej škole v Starej Turej a v neposlednom rade všetkým rodičom, vďaka patrí tiež IZOTECH Group, s. r. o., Nové Mesto nad Váhom, ktorí pre žiakov zabezpečili reprezentačné tričká.  

ĎAKUJEME, stálo to skutočne za to!

 

Katarína Rzavská, ZUŠ Stará Turá, Publikované: 12.6.2018 | Aktualizácia: 12.6.2018