Menu

TSK zo svojho rozpočtu tento rok v okrese Nové Mesto nad Váhom opraví cesty za viac ako milión eur

V minulom roku župa v okrese Nové Mesto nad Váhom (NM) opravila 3-kilometrový úsek cesty Horná Streda – Pobedim – Podolie. Tento rok za odhadované náklady viac ako 1 mil. € župa opraví až 7 úsekov ciest na území okresu, a to NM – Čachtice, Čachtice  - Čatkovce, Stará Turá – Papraď, Vaďovce – Kostolné, Lúka – Modrovka, Cetuna – Bzince pod Javorinou a Hrušové – Lubina.

Novú, zrekonštruovanú podobu by mohol dostať aj úsek cesty č. II/581 NM – Myjava. „Celková investícia sa zrejme vyšplhá na 30 mil. €, pričom tento rok by sme chceli zrealizovať opravu najhoršieho úseku cesty medzi Palčekovým vrchom a Myjavou za odhadovaných 5 mil. €,“ informoval župan počas stretnutia s novomestským primátorom Jozefom Trstenským na Mestskom úrade v NM. Cesta na úseku NM – Myjava by mala byť zrekonštruovaná v celkovej dĺžke až 27 km s tým, že tento rok sa začne opravovať spomínaný najkritickejší úsek cesty, s ďalšími úsekmi sa bude pokračovať postupne v priebehu ďalších rokov. Projekt by mal byť financovaný v rámci Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program (IROP).

Na úseku dopravy prešli v okrese NM minulý rok úpravou aj priechody pre chodcov. Na území mesta sa bezpečnostné prvky osadili na celkovo 6 priechodoch, jeden priechod bol upravený v Starej Turej a jeden v obci Častkovce. „Tento rok sa po príprave projektovej dokumentácie budú realizovať úpravy priechodov pre chodcov, ktoré sú najviac zaťažené, vrátane ich nasvietenia,“ komentoval ďalej župan to, ako TSK pokračuje vo zvyšovaní bezpečnosti na cestách II. a III. triedy.