Menu

27. ročník Staroturianskeho jarmoku už klope na dvere

Tak, ako je tomu každý rok, už od piatku 8.6. až do soboty 9.6. bude prebiehať v meste Stará Turá 27. ročník Staroturianskeho jarmoku.    

Veríme, že i tento ročník jarmoku prinesie nezabudnuteľné okamihy, príjemné stretnutia, ako i množstvo zážitkov na ktoré budete spomínať aj po mnohých rokoch.

V súčasnosti už evidujeme celkom veľké množstvo predajcov, ktoré však nemôžeme obmedziť a preto bude k dispozícií rôzny sortiment tovaru. Prihlásili sa nám predajcovia z blízka i ďaleka. Tradične budú stánky rozmiestnené na Ul. SNP od kruhového objazdu smerom k budove základnej umeleckej školy a na druhej strane potoka od obchodného domu „Kocka“ k činžiaku „Zetko“. Stánky s občerstvením budú situované v priestoroch mestskej tržnice.

Mysleli sme i na našich najmenších, pre ktorých budú pripravené detské atrakcie. Na Námestí slobody budú mať k dispozícií elektrické autíčka, nafukovaciu závodnú dráhu, vodné bubliny, maľovanie na tvár a šašo bude rozdávať balóniky. Kolotoče budú tento rok umiestnené na parkoviskách pri OD Tesco, OD Billa a taktiež na voľnom priestranstve pri katolíckom kostole.

Nezabudli sme ani na kultúrny program a počas oboch jarmočných dní vystúpia na pódiu Námestia slobody rôzny interpreti. Návštevníci si budú môcť vychutnať okrem domácich účinkujúcich zo Základnej umeleckej školy Stará Turá i hudobné skupiny AT band, Rockarea a Takt. Záver piatkového večera obstará známy spevák Peter Cmorík so svojou kapelou Peter Cmorík Band. Pre skôr narodených občanov sme do programu zakomponovali Heligonkárov z Prietrže, domácu ľudovú hudbu Polun, folklórny súbor Otava a taktiež dychovú hudbu Lieskované. Určite je z čoho vyberať a každý si nájde ten svoj žáner.

Počas jarmoku sa nevyhneme obmedzeniam

Takéto veľké podujatie v meste Stará Turá sa nezaobíde bez dopravných obmedzení, ktoré sú nevyhnutné. Uzavretá bude hlavná cesta na Ul. SNP od kruhového objazdu, pretože v tejto časti mesta budú už spomínané predajné stánky. Rovnako bude uzatvorené i parkovisko pri činžiaku „Zetko“ zo strany smerom od potoka a z bočnej strany od Ul. Mierovej a parkoviská pri OD Billa a Tesco. Vodičov preto vyzývame a žiadame o trpezlivosť, zhovievavosť pri parkovaní a hlavne o dodržiavanie dopravného značenia. Obmedzenie dopravy si vyžiada i presunutie zastávky autobusov SAD od OD Tesco k Domu kultúry Javorina. Bližšie informácie nájdete na priloženom plagáte nižšie.

I tento rok dôrazne upozorňujeme občanov, aby nepodceňovali šikovnosť zlodejov a strážili si svoje osobné veci. Zvýšenú pozornosť prosím tiež venujte svojim deťom, aby sa Vám v dave ľudí nestratili. V prípade, že by nastali takéto situácie, kontaktujte MsP Stará Turá na pevnej linke 032 / 776 00 77 alebo na mobilnom telefóne 0907 772 868.
 
Ako sme už na začiatku spomenuli, veríme, že si každý návštevník nájde na jarmoku tie svoje nezabudnuteľné okamihy a vychutnáte si ho podľa svojich predstáv.

Teší sa na Vás organizačný tím Staroturianskeho jarmoku.

Kultúrny program Staroturianskeho jarmoku 8. - 9. 6. 2018:

Piatok – 8. júna 2018
15.00 hod. - súbory ZUŠ Stará Turá
16.30 hod. – Pouličná show Veľká rodina
17.00 hod. – HELIGONKÁRI z Prietrže
19.00 hod. – Ľudová hudba POLUN a folklórny súbor OTAVA
20.30 hod. – Peter Cmorík BAND

Sobota 9. júna 2018
11.00 hod. – športovci WUSHU centrum Stará Turá
11.30 hod. – hudobná skupina AT BAND
13.00 hod. – hudobná skupina ROCKAREA
14.30 hod. – hudobná skupina TAKT
16.30 hod. – dychová hudba LIESKOVANÉ


 

organizačný výbor jarmoku, Publikované: 7.6.2018 | Aktualizácia: 18.6.2018