MESTO PRIPRAVUJE ĎALŠIE OČKOVANIE V STAREJ TUREJ

SPOLU TO ZVLÁDNEME !!! 

Drahí spoluobčania, priatelia,

všetci tí, ktorí ešte stále váhate, či sa dať zaočkovať proti COVID-19. 

Doba, v ktorej sa momentálne nachádzame, je mimoriadne náročná pre každého, pre niekoho neúnosná, pre niekoho smutná a tragická. Covid-19 sa nás všetkých dotkol nejakým spôsobom, niekoho menej, niekoho viac. Situácia sa naďalej zhoršuje a neumožňuje nám viesť bežný život so všetkým,  na čo sme boli zvyknutí.

I náš okres sa opäť ocitol v čiernej farbe, kedy sú obmedzenia veľmi reštriktívne, čo sa odzrkadľuje nielen na duševnom zdraví občanov, ale i na ekonomických, sociálnych aspektoch občanov, prevádzok, firiem,...

Očkovanie nie je politická otázka, je to medicínska otázka.

V súčasnosti je potrebné v rámci okresu preočkovať ešte minimálne 1 100 občanov starších ako 50 rokov, aby sme mohli zmeniť „našu farbu“ na bordovú a neprehlbovať dôsledky reštriktívnych opatrení. Preto Vás i takouto formou žiadame, prosíme: 

„Dajte sa zaočkovať proti COVID – 19, neváhajte!“

Prečo sa dať zaočkovať?

  • aby ste sa ochránili pred ťažkým priebehom ochorenia s následnou hospitalizáciou, pred prípadnými zdravotnými následkami po prekonaní choroby, v najhoršom prípade aj úmrtím,
  • aby sme neohrozili svojich najbližších a ostatnú verejnosť,
  • aby sme sa mohli vrátiť k normálnemu životu (deti v školách, kultúrne a športové vyžitie, ostatné spoločenské aktivity a neobmedzené cestovanie),
  • účinnosť a bezpečnosť všetkých očkovacích látok (vakcín) dostupných v SR je overená Európskou liekovou agentúrou.

Mesto Stará Turá má eminentný záujem na zlepšení nepriaznivej epidemickej situácie. V prípade Vášho záujmu budú v priestoroch Domu kultúry vytvorené podmienky pre očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer/BioNTech.

Pre občanov, ktorí sú imobilní, resp. prejavia požiadavku na dopravu, bude k dispozícii mobilný očkovací tím s možnosťou prepravy za účelom očkovania, resp. očkovania vo Vašej domácnosti. Očkovanie bude prednostne pre neočkovaných, ale taktiež pre tých, ktorí sú zaočkovaní prvou, resp. druhou dávkou vakcíny proti Covid-19. Taktiež bude možné očkovanie detí starších ako 12 rokov, keďže bude prítomná i pediatrička.

Ak ešte nie ste očkovaní a uvažujete nad očkovaním, neváhajte a kontaktujte nás najneskôr do 23.11.2021 na telefónnych číslach, kde Vám poskytneme bližšie informácie:

0918 627 392, 0915 984 306, 0905 446 984                     

 

Ďakujeme a veríme, že SPOLU TO ZVLÁDNEME

K stiahnutiu

MsÚ Stará Turá, Publikované: 15.11.2021 | Aktualizácia: 4.1.2022