Menu

Hanka Železníková - žiačka ZUŠ Stará Turá v súťaži RTVS ZEM SPIEVA!

Hanka Železníková a DFS Turanček (foto: Patrik Ratajský)

Hanka Železníková a DFS Turanček (foto: Patrik Ratajský)


Nadšení priaznivci folklóru!

V sobotu 13. januára 2018 o 20.30 hod. odvysiela verejnoprávna RTVS prvé súťažné kolo 2. série veľkolepej šou Zem spieva, ktorou si chce uctiť tradície našich predkov a ukázať svetu pestrosť a hodnoty slovenského folklóru. Súťaž je určená pre všetkých, ktorí prezentujú folklór Slovenska na inej ako profesionálnej úrovni a rozhodli sa súťažiť v sólovom, párovom alebo skupinovom prejave v troch kategóriách - tanečná, spevácka a inštrumentálna. Po úspechu prvej série sa do nej prihlásilo 2000 súťažiacich adeptov, z ktorých tí najlepší postúpili do súťaže z dvoch kastingov, ktoré sa uskutočnili v Múzeu slovenskej dediny v Martine a Ľubovnianskom skanzene v Starej Ľubovni.

 

S radosťou Vám oznamujeme, že v sobotu 13. januára svoje spevácke majstrovstvo predvedie pred zrakmi divákov a odbornej poroty i naša žiačka Základnej umeleckej školy v Starej Turej Hanka ŽELEZNÍKOVÁ, za hudobného sprievodu členov DFS Turanček.

 

Haničke i členom DFS Turanček držíme palce a tiež všetkým súťažiacim, veď víťazom tejto súťaže je najmä samotný folklór.

 

Mgr. Miroslava Lacová

 

 

Hanka Železníková v hlavnej upútavke RTVS:

www.youtube.com/watch

 

 

ZUŠ Stará Turá, Publikované: 10.1.2018 | Aktualizácia: 10.1.2018