Dve krásne ocenenia pre výtvarníkov ZUŠ

 Žiaci výtvarného oboru ZUŠ v Starej Turej sa zapojili do súťaže „Aká bude Európa 2014“, ktorú vyhlásilo Informačné centrum Europe Direct Senica. Cieľom súťaže bolo navrhnúť námet na vreckový kalendárik Europe Direct Senica na rok 2014.

Slávnostná vernisáž výstavy a oficiálne vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo v utorok 21. januára 2014 v priestoroch Informačného centra Europe Direct Senica za prítomnosti detí, ich pedagógov a rodičov. Autorkou na návrh kalendárika a zároveň 1. miesto v kategórii I. stupňa ZŠ získala Simona Makarová a 1. miesto v kategórii  II. stupňa  ZŠ si odniesla Vladimíra Vávrová. Najlepšie práce súťaže si môžete pozrieť na výstave do 28. februára 2014 v Informačnom centre Europe Direct Senica.
Hodnotiaca komisia v zložení Peter Hutta zástupca primátora mesta Senica, Štefan Zajíček riaditeľ Záhorskej galérie a Ivona Klimentová manažérka Europe Direct Senica to mala veľmi ťažké, lebo vyberala z viac ako 260 výtvarných návrhov zúčastnených materských, základných a základných umeleckých skôl. Nakoniec udelila 13 ocenení.
Oceneným žiačkam a p. učiteľke Mgr. M. Lacovej blahoželáme k dosiahnutým úspechom.

                                               

                                                                                       Erika Makarová, za rodičov

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Nastavenia cookies