Aj Stará Turá má svojho zástupcu v Autocrosse

Víťazné stupne Foto:ACT Poriadie

Možno ste o autocrosse veľa nepočuli, ale už od roku 2008 funguje neďaleko Starej Turej na Poriadí Hobby Auto Cross Team  pod vedením Vladimíra Pražienku. Cieľom tohto zoskupenia autokrosových nadšencov je dostať autokros do širšieho povedomia verejnosti a zabezpečiť jeho rozširovanie. Ak si myslíte, že autokros je nebezpečný šport a holdujú mu najmä takzvaní cestní piráti, mýlite sa. Chlapci z ACT Poriadie sú prvom rade zástancami bezpečnosti na cestách. Podľa ich filozofie sa práve na uzavretom, bezpečnom okruhu môžete zdokonaliť a vyskúšať si svoje jazdecké zručnosti aj v problémových situáciách. Tak sa môžete vyhnúť neočakávaným situáciám, ktoré sa môžu vyskytnúť v bežnej premávke.

Autokrosoví nadšenci z ACT Poriadie si svojpomocne doma upravujú staršie vyradené autá podľa platných bezpečnostných predpisov pre automobilové športy. Od roku 2009 sa zúčastňujú aktívne Hobby autokrosových závodov. Tím ACT Poriadie zastupuje zakladajúci člen Vladimír Pražienka z Poriadia, Marek Klasovitý z Poriadia a Staroturanec Andrej Radena.

V tomto roku boli v autokrose veľmi úspešní.  Zúčastnili sa Záhoráckeho seriálu Mogul AutoCross 2011. Staroturanský pretekár Andrej Radena sa tomuto adrenalínovému športu nevenuje dlho, no už stihol získal skvelé 1. miesto v kategórií OPEN+2000 a 8. miesto v kategórií D1 1600.

Vladimír Pražienka obsadil v Škoda-cupe skvelé 1. miesto. V kategórií OPEN+2000 skončil tretí a v kategórií D1 1300 obsadil 8. miesto. Marek Klasovitý sa môže pochváliť 3. miestom v Škoda-cupe a 19. miestom v kategórií D1 1300.

Ak patríte k motoristickým nadšencom a máte radi adrenalín, možno bude autokros tým správnym športom aj pre Vás. Viac o autokrose a chlapcoch z ACT Poriadie sa dozviete na ich internetovej stránke www.autocrossteam-poriadie.wbl.sk.

Na titulnej fotografií: stupne víťazov z pretekov zo Senice 10.7.2011, 1. miesto Andrej Radena, 2. miesto Vlado Pražienka, 3. miesto Ján Rehuš.

 

Diskusia k článku

Zatiaľ nebola pridaná žiadna reakcia. Buďte prvý, kto pridá svoj názor.

Mgr. Lívia Boorová, mesto Stará Turá, Publikované: 24.10.2011
Nastavenia cookies