Spomienka

Deň hrdinov
28.5.2009

Deň hrdinov

Deň hrdinov- to je jeden zo sviatkov Rumunska. V pondelok 25. mája si prišla uctiť pamiatku svojich vojakov delegácia veľvyslanectva Rumunska na čele s veľvyslancom Florinom Voditom.


Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny
7.5.2009

Spomienka na ukončenie II. svetovej vojny

Predstavitelia nášho mesta a ZO SZPB si 7. mája uctili padlých v II. svetovej vojne položením kytice kvetov k pamätníku na Námestí slobody.


Spomienková slávnosť na Bradle
5.5.2009

Spomienková slávnosť na Bradle

Hlavná časť spomienkovej slávnosti pri príležitosti 90. výročia tragickej smrti M. R. Štefánika v nedeľu 3. mája sa konala od 19. 30 na Mohyle na Bradle.


Spomienka na slobodnú jar
8.4.2009

Spomienka na slobodnú jar

Tradičným miestom spomienky na oslobodenie Starej Turej sa stalo miesto posledného odpočinku 36 vojakov rumunskej armády, ktorí boli poslednými obeťami 2. svetovej vojny v našom meste v Kvetnú nedeľu, 8. apríla 1945.


Spomienka v osade Hlavina
4.3.2009

Spomienka v osade Hlavina

Po známom cetunskom boji 27. februára 1945 presila nepriateľa zatlačila partizánov do horského masívu – najskôr do Záhradskej a po krátkom oddychu sa presunuli do našich osád Hlavina a Nárcie.


Internetový portál  slovenských cintorínov
19.11.2008

Internetový portál slovenských cintorínov

Od novembra tohto roku je na internete k dispozícii internetový portál www.cintoriny.sk.
O čo vlastne ide? Ľudia z rôznych kútov sveta môžu prostredníctvom internetu nájsť hrobové miesto svojho zosnulého príbuzného na vybranom cintoríne vo viacerých mestách.


Pamiatka zosnulých
3.11.2008

Pamiatka zosnulých

Po trinástykrát si spoločne mesto, predstavitelia staroturianskych cirkví a občania nášho mesta uctili pamiatku tých, ktorí vstúpili do spomienok svojich najbližších.


Spomienka na vznik Československa
28.10.2008

Spomienka na vznik Československa

Každoročne si uctievajú pamätné miesta velikánov Štefánika, Masaryka a padlých v I. svetovej vojne. Každoročne v deň výročia vzniku Československej republiky.


Oblastné oslavy 64. výročia SNP na Rohu
26.8.2008

Oblastné oslavy 64. výročia SNP na Rohu

Pamätník na vrchu Roh sa stal tradičným miestom úcta a spomienok na dni Povstania. V nedeľu 24. 8. 2008 sa na oblastných oslavách 64. výročia SNP v našom podjavorinskom kraji zúčastnil aj podpredseda vlády SR Dušan Čaplovič, slávnostný prejav pri pamätníku predniesol minister obrany SR Jaroslav Baška, k prítomným za za ÚR SZPB prihovoril Jozef Liška.


Spomienková slávnosť v osade Nárcie
25.8.2008

Spomienková slávnosť v osade Nárcie

V piatok, 22. augusta 2008 si občania nášho mesta pripomenuli 64. výročie SNP v areáli vypálenej obce Nárcie.Pred podujatím v Nárci položila primátorka mesta spoločne s predsedníčkou ZO SZPB Elenou Kovárovou kyticu kvetov pri pamätníku v Hlavine.