Menu

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.

Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
Odpovede mesta Stará Turá, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas mestu Stará Turá na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Stará Turá si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.


Pred zadaním otázky si pozorne prečítajte 
Pravidlá služby Otázky a odpovede .

 

Zoznam otázok

Otázka od: gusto - 17. marec 2016
Dobrý deň, preboha, to myslíte vážne? 55 €, 70 € - prenájom , aby si dieťa mohlo trošku pobehať po ihrisku, zakopať do lopty? tak to nie je na naše platy určené. A ako to je možné, taká suma, keď na to mesto (z našich daní , daní občanov mesta) prispelo, a navyše, aby sme si zaplatili ešte aj vstup. To sa už pán majiteľ nehanbí za toto pýtať také peniaze? A kde nájdem sumu, ktorú mesto vlastne darovalo majiteľovi na to ihrisko? Ďakujem som rozčarovaný.

Odpoveď: Realizácia takéhoto špecifického druhu ihriska bola veľmi nákladná. Takisto údržba (čistenie, v zime odhŕňanie) a spotrebovaná energia na osvetlenie niečo stoja. Je úplne normálne, že pri takýchto ihriskách sa vyberá nájom, ani v iných mestách sa takéto ihriská neprenajímajú zdarma. Nájom je na 90 minút na celé ihrisko a predpokladá sa, že na ihrisku nebude hrať jeden človek sám, takže sa na sumu za prenájom skladá viacej osôb. Pre MFK Stará Turá je v rámci ich tréningov nájom oveľa nižší, pretože sa podieľajú na údržbe ihriska. Mesto prispelo na ihrisko vkladom do spoločnosti vo výške 100 000 €, druhý spoločník sa podieľal na financovaní osvetlenia. Pre porovnanie - celková investícia do rekonštrukcie kolkárne vrátane zariadenia presiahla v minulom roku čiastku 600 000 € a túto sumu v minulom roku vynaložil druhý spoločník sám. Mesto je v spoločnosti menšinovým vlastníkom.
Rada by som ešte pripomenula, že všetky ostatné ihriská v meste sú občanom prístupné zdarma. Žiaľ, práve voľné vstupy na multifunkčné ihriská zapríčiňujú ich poškodzovanie. Technické služby častokrát ani nestíhajú ihriská opravovať, napríklad ihrisko na Hurbanovej ulici je dnes už v katastrofálnom stave. Pri umelej tráve, ktoré je osadená na štadióne, sa aj riadne plateným prenájom poškodeniu zabráni.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Steve - 16. marec 2016
Začne sa prosim vás riešit parkovanie na uliciach SNP za kockou a Hurbanova ,po 18 hodine nemožné na týchto uliciach zaparkovat autá su na chodníkoch a trávniku v križovatkách ale iná možnost nieje a ten geniálny nápad dat na SNP tie železné stlpiky to asy nebol lacný špás ,namiesto toho mohly pribudnut spevnené plochy na parkovanie miesto nefunkčných a špinavých pieskovísk. dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
v programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2017 má oddelenie výstavby ÚP a ŽP vyčlenené finančné prostriedky na vybudovanie parkoviska na Ul. Hurbanova (za kockou). Predmetná investičná akcia je projekčne pripravená vrátane stavebného povolenia od roku 2008.
Ing. Emil Vlado, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Erik - 16. marec 2016
Chcel by som sa spýtať, či je možné parkovanie v pešej zóne v noci povolené. Často tam výdavam parkovať športový žltý Seat pre predajňou vína. Ráno myslím auto odchádza. Pritom pri katol. kostole je parkovisko voľné. Iné autá tam neparkujú. Má nejakú výnimku ? Podľa mňa pešia zóna nie je parkovisko. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň!
Nie, parkovanie v noci v pešej zóne nie je v zmysle zákona povolené. Do konkrétnej pešej zóny je povolený vjazd majiteľom nehnuteľností. Vlastník uvedeného vozidla je zároveň majiteľom nehnuteľnosti v danej lokalite. Samozrejme, dlhodobé parkovanie nie je v zmysle zákona v poriadku. Ďakujeme za upozornenie. Vec budeme riešiť rovnako ako sme riešili ostatných majiteľov nehnuteľností.

MsP Stará Turá

Otázka od: gusto - 16. marec 2016
Dobrý deň, všimol som si, že na štadióne pribudlo ihrisko s umelou trávou, zaujíma ma, či si tam aj naši občania môžu ísť zahrať napríklad futbal, prípadne deti. Ako to bude fungovať, koho je to majetok, či mesto na to prispelo a bude to slúžiť všetkým ľuďom. ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
ihrisko patrí do majetku Mestského športového areálu Stará Turá, s. r. o. V tejto spoločnosti sú dvaja spoluvlastníci - väčšinovým spoluvlastníkom je spoločnosť EUR-MED, a. s., menšinovým Mesto Stará Turá. Mesto prispelo na realizáciu ihriska vkladom do spoločnosti, čím zvýšilo svoj podieľa v spoločnosti a zabezpečilo tým rekonštrukciu posledného objektu v športom areáli, ktorý bol v nevyhovujúcom stave. V minulom roku prešla celkovou rekonštrukciou aj budova kolkárne, ktorú financovala spoločnosť EUR-MED, a. s.
V prípade ak by mali občania záujem prenajať si ihrisko, je to možné.
Cenník prenájmu ihriska s umelou trávou je umiestnený pri vstupe i s kontaktom na správcu. Cena za prenájom je 55,- EUR/90 min. bez osvetlenia, 70,- EUR/90 min. s osvetlením. V prípade záujmu je potrebné sa informovať u plavčíka na plavárni (sú tam aj kľúče od ihriska) a preveriť si voľné termíny, nakoľko ihrisko má na tréningy prednostne prenajatý Mestský futbalový klub Stará Turá – je tam umiestnený harmonogram tréningu futbalových mužstiev MFK Stará Turá.
V prípade záujmu využitia šatní a spŕch v objekte futbalovej tribúny, Vám bližšie informácie podajú plavčíci na plavárni.

Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: mata - 15. marec 2016
Zaujimalo by ma, komu patri pozemok na ulici Dr. Uradnicka medzi potravinami PT a firmou MOKI. Su tam same odpadky, vyzera to tam hrozne.

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o súkromný pozemok. Majiteľ bude vyzvaný na upratanie pozemku.
Mgr. Jarmila Knapová, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Ľudmila - 15. marec 2016
Stalo sa mi myslím už dvakrát, že keď som išla po 12.00 na mestský úrad vybavovať niečo ohľadne odpadov /skoršie sa mi nedá/, tak boli vstupné dvere vpravo vo vnútri úradu zamknuté bez nejakého oznamu. Typujem, že asi boli na obede, ale treba tam asi tento oznam dávať kvôli nám občanom. Alebo nie ?

Odpoveď: Vážená pani občianka, je zvykom, že na celom Slovensku je v čase od 12:00 do 13:00 h prestávka na obed, preto Vám odporúčam, ak chcete v tomto čase vybavovať úradné záležitosti ohľadom odpadov na ekonomickom oddelení nášho úradu, aby ste si svoju návštevu v tomto čase najskôr telefonicky dohodli priamo s referentom – pani Oslayovou na telefónnom čísle 032/7461627. Oznam na vstupných dverách vpravo o dôvode ich uzamknutia Vám k vybaveniu úradných záležitostí nijako nepomôže. V rámci skvalitňovania našich služieb a ústretovosti voči občanom Vám však ďakujeme za Váš konštruktívny podnet, s platnosťou od dnešného dňa tieto dvere zamykať nebudeme.
J. Holota, vedúci ekonomického oddelenia MsÚ

Otázka od: tibor - 15. marec 2016
Dobrý deň, reagujem, taktiež, ako p. Galbavý, jediné ihrisko v lokalite nad Chiranou, Kórea je počas nedele uzamknuté. Žiadali sme už veľa krát mesto o ihrisko nad Lentilkami, býva v tej lokalite veľmi veľa detí, mladých ľudí, ktorí by ihrisko, privítali, či už na behanie, na korčuľovanie, na hranie loptových hier, stále to nie je možné, nie sú peniaze, dajú tam tri prvky, bez akejkoľvek prístupovej komunikácie, bez lavičiek, bez úpravy terénu, bez výsadby, myslia si, že občanom zavrú oči, čo by sa stalo, keby tam vybudovali nejakú plochu, či už na tenis, na futbal, na volejbal, taktiež pieskovisko pre najmenšie deti. Naše deti tam pred bytovkou behajú medzi autami, ako chúďence.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto sa snaží každoročne dopĺňať v rôznych častiach mesta, kde je to potrebné, detské prvky a ihriská. Žiaľ, nie je možné vyhovieť všetkým občanom vo všetkých častiach a už vôbec nie naraz. Veľkých multifunkčných ihrísk je v meste už naozaj veľa, mesto sa preto v súčasnosti zameriava aspoň na dopĺňanie menších detských prvkov, tam kde je to potrebné. Sú časti, v ktorých v súčasnosti nie sú ani detské prvky, najhoršie sú na tom miestne časti. V tomto roku sa napríklad budú detské prvky osádzať v miestnej časti Trávniky. Pracovníci technických služieb budú na jar objednávať väčšie množstvo štiepky, takže sa pokúsia upraviť i terén pri detských prvkoch nad "Lentilkami", aby sa tu zlepšili podmienky pre hrajúce sa deti.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Jozef Galbavý - 14. marec 2016
Dobrý deň, moja otázka sa týka detského ihriska na Štúrovej ulici v Starej Turej. Je podľa Vás "normálne", že je toto ihrisko každú nedeľu uzamknuté vysiacim zámkom na vstupných dverách? Nemalo by toto ihrisko slúžiť ďeťom na hranie, nácvik bicyklovania, korčuľovania príp. iných aktivít, aby nemuseli v nedeľu ( mimochodom v čase, kedy nie sú ich rodičia v práci a môžu sa im plne venovať) tieto aktivity praktizovať na ulici medzi prechádzajúcimi autami? Na čo je nám takéto ihrisko, ktoré neslúži svojmu účelu? Ďakujem za odpoveď. Galbavý Jozef

Odpoveď: Dobrý deň.
Problém s otváracími hodinami detského ihriska vznikol asi pred cca 8-10 rokmi. Zainteresovaní občania (jedna strana rodičia s deťmi a druhá strana okolobývajúci) sa stretli na mestskom úrade, kde došlo ku vzájomnej dohode. Vznikli otváracie hodiny, ktoré by sa mali dodržiavať a určilo sa, že kľudovým dňom bude práve nedeľa. Tu skutočne ide len o toleranciu a vzájomné pochopenie medzi oboma stranami.

Pekný deň.

Ing. Vráblová
Technické služby Stará Turá

Otázka od: evžen - 11. marec 2016
Prosím Vás, uvažuje sa opraviť chodník smer Dubník, ako je topoľová alej, je to strach a hrôza tadiaľ ísť s kočíkom, či na kolobežke. A taktiež treba vyriešiť cestu na Dubník, autá sa tam rozbehnú neprimeranou rýchlosťou, neviem, ani či tam je nejaká tabuľa, kde je uvedená rýchlosť. Rád by som tam brával deti na vychádzku, ale chodník zničený, cesta nebezpečná. Ďalej chcem kompetentných požiadať, bežte sa pozrieť napríklad na Starú Myjavu, je tam krásna oddychová zóna vybudovaná priamo v prírode, príde tam rodinka, deti sa vybehajú, sú tam rôzne preliezačky, šmýkačky.... rodičia si posedia. Kde sa dá tu si tak pekne oddýchnuť. Na Dubníku je jeden starý kolotoč, čo ešte komunisti tam dali, ale teraz v tejto novej dobe, nikto nič. Napríklad som čakal aj teraz v zime, že tu urobíte deťom klzisko, ale nie, čo tak v máji? to bol ale nápad, som zvedavý, koľko za to mesto dalo peňazí, a aká bolo návštevnosť. Ďakujem

Odpoveď: Mesto Stará Turá každoročne vyčleňuje finančné prostriedky na rekonštrukciu jestvujúcich chodníkov, spevnených plôch a opravu miestnych komunikácií.

Na chodníky sa z tohto balíka vyčleňuje cca 20 tis. € ročne. Je veľmi ťažké určiť, ktorý z chodníkov má väčšiu prioritu a teda sa bude v danom roku rekonštruovať. Výber týchto chodníkov sa robí podľa frekvencie využiteľnosti. Je však ešte veľa chodníkov (napr. na rok 2016 sa bude rekonštruovať chodník okolo základnej umeleckej školy, ktorý je tiež vo veľmi zlom stave), ktoré budú mať prednosť pred chodníkom na Dubník. Aj keď by sme boli samozrejme radi, keby bolo možné rekonštruovať aj tento chodník avšak finančné prostriedky sú veľmi limitujúce.

Mesto pracuje aj na zámere - korčuliarsky chodník príp. lesopark na Dubníku. Tu však je Mesto plne odkázané na dotačné finančné prostriedky. Ďalším problémom je, že pozemky na Dubníku nie sú mestské, ale vlastníkmi sú aj priľahlé obce(Vaďovce, Hrašné. Kostolné...) s ktorými sa mesto snaží nájsť nejaké spoločné riešenie.

Čo sa týka detských zariadení sme práve ten starý kolotoč museli rekonštruovať (generálka celého otočného mechanizmu, výmena drevených výplní, náter...), aby ostal aj po toľkých rokoch funkčný. Ďalšie zariadenia žiaľ neboli osádzané, nakoľko Mesto riešilo detské ihriská v iných častiach. Takmer každý rok pribudlo za posledných 5 rokov nejaké detské či multifunkčné ihrisko v meste či v priľahlých častiach (Topolecká). Takisto aj v tomto prípade to nie je o neochote ale o financiách.

Rýchlosť na ceste smerom na Dubník I. ( topoľová alej ) nie je obmedzená žiadnou dopravnou značkou, čiže platí maximálna povolená rýchlosť ako v obci, meste t.j. 50km/h. Mestská polícia nemá v tomto smere kompetencie ( meranie rýchlosti ), ale požiada o spoluprácu príslušný dopravný inšpektorát.

Technické služby Stará Turá
MsP Stará

Otázka od: Emanuel - 11. marec 2016
Dobrý deň, chcem sa spýtať na vyýstavbu workout ihriska v našom meste. Plánuje sa niečo stavať aspoň do leta, aby sa tam mohlo už napríklad cez prázdniny cvičiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: V programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2016 má oddelenie výstavby ÚPaŽP zahrnutú aj výstavbu street workoutového ihriska. Predmetná akcia bude realizovaná len v prípade získania finančných prostriedkov grantových programov.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Andrea - 8. marec 2016
Parkovanie-parkoviská na Starej Turej je jedna veľká katastrofa. Plánuje s tým mesto Stará Turá niečo robiť v tomto roku?

Odpoveď: Mesto Stará Turá každoročne vyčleňuje finančnú čiastku cca 100 tis. Eur na rekonštrukciu jestvujúcich chodníkov, spevnených plôch a opravu miestnych komunikácií v pomere cca 20 tis. chodníky a 80 tis. miestne komunikácie. Koncom roka 2015 bola zriadená komisia na zmapovanie a analýzu existujúcich chodníkov, spevnených plôch, lávok a ostatných cestných stavieb. Komisia zahájila svoju činnosť vo februári tohto roku. Jej prvoradou povinnosťou bude riešiť hlavne havarijné stavy v najfrekventovanejších častiach mesta. Budovanie nových parkovísk je pre mesto finančne náročné a v neposlednom rade každé novovybudované parkovisko ukrajuje zo zelených plôch, ktorých má mesto nedostatok čo následne vyvoláva nespokojnosť určitej časti obyvateľov mesta.
Z vyššie uvedených dôvodov sa mesto zameriava skôr na rekonštrukciu existujúcich chodníkov a spevnených plôch.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: gabriela - 8. marec 2016
Chcem sa spýtať, či sa môže nákladnými autami parkovať v obytnej zóne, už viac ako týždeň si niekto zo Sadovej ulice robí parkovisko nákladných áut. Nevravím, zastaví si niekto auto, niečo si vezme, ale nie celé dni a noci si parkuje v obytnej zóne. ďakujeme

Odpoveď: Príslušníci MsP parkovanie uvedených vozidiel v danej lokalite počas obchádzkovej činnosti zaregistrovali, ale nemali dôvod vec riešiť lebo nebolo zistené porušenie zákona. Vozidlá podľa preverovania spadajú do kategórie do 3,5 tony a teda vodiči týchto vozidiel neporušujú dopravné predpisy vyplývajúce z dopravných značiek umiestnených na prístupových cestách do nášho mesta.

MsP Stará Turá

Otázka od: Jano - 8. marec 2016
Dobry den.siel som okolo policajtov a videl som,ze sa zrejme stavia nova bytovka.Kedy sa budu byty pridelovat,a kolko sa bude platit,ake su kriteria?dakujem

Odpoveď: Investorom stavby bytového domu na Ul. Hlubockého je spoločnosť STINEX s.r.o. Nové Mesto nad Váhom .Bytový dom teda v súčasnej dobe nie je majetkom mesta, preto na Vaše otázky nie je možné odpovedať.

Ing. Lívia Galovičová
vedúca majetkového oddelenia

Otázka od: Jaro - 6. marec 2016
Dobry den. Mam otazku. Preco sa vsetci hraju na bezpecnost obyvatelov mesta, ked im zachvilu vjede osobny vlak az do chalupy. Isiel som pesi okolo kolajnic smer na Paprad a kazdy 3-4ty drevenny podval pod kolajnicami je HNILY. Je len otazka casu kedy sa tam niekde vykolaji vlak a vejde niekomu do dvora alebo sa ludia vnom pozabyjaju. Ja viem ze kolajnice ma na starosti niekdo iny ako mesto. Ale mesto moze podat aj nieco sudnou cestou za ohrozovanie obyvatelov ich mesta. Az potom by sa zeleznice spamatali a urychlili tu opravu. Inac sa to povlece aj 2-3 roky a potom budete hovorit " je nam luto " . Aspon po Paprad by to mohli urobit ked Paprad je este pod Starou Turou. No som hlavne zvedavy co mi na toto odpoviete. Ked sa to tyka skoro vsetkych. Kazdy raz za cas ide vlakom ktory ide okolo celej Turej. Napiste tu len to co podniknete, ostatne uz vsetci poznaju ze vsetko je podla predpisov. :) Dakujem. Mam aj fotky aj video tych hnilych podvalov. Inac kazdy jeden si moze to ist omrknut a nafotit.

Odpoveď: Dobrý deň,
o stanovisko k danej situácii sme požiadali Železnice Slovenskej republiky. Stanovisko nám zaslali až tento týždeň:

„Traťový úsek Stará Turá – Papraď je v prevádzkyschopnom stave, meranie a prehliadky sú pravidelné vykonávané. Technický stav trate je úmerný veku. Je zabezpečená jej rámová tuhosť, ktorá je zárukou jej stability a bezpečnej železničnej prevádzky.
ŽSR pripravujú vykonať v r. 2016 v rámci hlavnej činnosti a pridelených finančných zdrojov rozsiahlejšiu údržbu, v ktorej po dodávke podvalov plánujú okrem iného aj jednotlivú výmenu dožitých podvalov. Netýka sa to len tohto úseku trate, ale aj iných úsekov na trati Nové Mesto nad Váhom – Vrbovce“.

Ing. Ľubomír Mitas, Odbor komunikácie
Železnice Slovenskej republiky

Otázka od: Adam - 5. marec 2016
Chcel by som sa spýtať kedy začne výstavba street workoutového ihriska v Starej Turej a či by bolo možné zverejniť plány tohto ihriska ak teda už sú vyhotovené.Ďakujem.

Odpoveď: V programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2016 má oddelenie výstavby ÚPaŽP zahrnutú aj výstavbu street workoutového ihriska. Predmetná akcia bude realizovaná len v prípade získania finančných prostriedkov grantových programov.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Rado - 5. marec 2016
Dobry den, chcel by som sa spytat,komu patri parkovisko oproti Hotelu Lipa,pri bytovkach na Dibrovovej ulici.Patri toto parkovisko Hotelu Lipa?Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Parkovisko oproti hotelu LIPA bolo zrekonštruované v rámci stavby “Kruhová križovatka SNP – Husitská cesta II/581 Stará Turá“ v rokoch 2008-2009 a následne dané na zaradenie do majetku mesta.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Ivan - 5. marec 2016
Chcem požiadat, aby sa nastavilo osvetlenie priechodu pre chodcov a signalizácia, ktoré je zabudované v komunikácii, aby pracovalo ako treba. V našom meste máme tri takéto priechody a min. na Mýtnej ulici pri Poliklinike nefunguje správne. Stalo sa mi to zopár krát, že som vstúpil na priechod pre chodcov a signalizácia sa buď nespustila vôbec alebo oneskorene, keď som už bol na druhej strane. Pritom som vstupoval na priechod ako treba. Ďakujem.

Odpoveď: Nasvietenie prechodov blikacími gombíkmi nebolo najlepšie riešenie v našich podmienkach. Nakoľko chodci chodia cez cestu aj krížom a obídu tak čidlo ktoré ich zosníma. Ide však o určitý bezpečnostný prvok, ktorý vedie k zbystreniu pozornosti vodiča. Prechod pri poliklinike však fungoval najlepšie zo všetkých troch prechodov na Ul.Mýtnej. Práve pri prechode pri Poliklinike sa viac prípadov stalo že čidlo zoplo blikanie aj keď chodca nešiel cez cestu, ale len prechádzal okolo. Pracovník Technických služieb pôjde skontrolovať tento prechod a v prípade, že pôjde o nefunkčnosť niektorej časti tak zjednáme opravu.

Ing. Vráblová
Technické služby Stará Turá

Otázka od: Božena - 5. marec 2016
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či mesto v tomto období dáva do prenájmu dvojizbové nájomné byty a ak áno, ako je možné ich do nájmu získať. Ďakujem.

Odpoveď: Mesto v súčasnej dobe nemá žiadne voľné byty. V prípade záujmu o nájomný byt je potrebné podať si žiadosť o byt na MsÚ , na základe ktorej bude žiadateľ zapísaný do zoznamu žiadateľov. Bez tejto žiadosti nie je možné prideliť žiadny byt.

Ing. Lívia Galovičová
vedúca majetkového oddelenia

Otázka od: Tomáš - 25. február 2016
Dobrý deň, chcel by som reagovať na Vašu odpoveď k mojej otázke zo 16.2.2016: Moja otázka smeroval na vozidlá technických služieb, ktoré zberajú separovaný a komunálny odpad. K porušovaniu rýchlosti pravidelne dochádza pri prejazde obytnou zónou ulica Sadová a Ľúčna, kde je povolená rýchlosť 20 km/h. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
zamestnanci technických služieb, ktorí vykonávajú zvoz odpadu, boli upozornení, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a venovali zvýšenú pozornosť bezpečnosti na cestách.
Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Tomáš - 16. február 2016
Prosím kompetentných aby preškolili vodičov Technoturu na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Stáva sa pravidlom že nedodržujú povolenú rýchlosť v zónach ktoré sú v meste, nespomaľujú na spomaľujúcich retardéroch čím ohrozujú občanov, ničia auta na ktoré prispievame všetci ako aj okolité stavby ktoré trpia otrasmi a praskajú. ĎAKUJEM.

Odpoveď: Dobrý deň,
mali ste určite na mysli vodičov Technoturu alebo Technických služieb? Keďže by sme radi predišli podobným situáciám, tak by sme potrebovali ešte konkretizovať čas, miesto, kde sa to stalo, prípadne konkretizovať auto.
Ďakujem.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Miroslav - 15. február 2016
Nemohlo by mesto prispieť na výmenu okien v SOŠ Stará Turá?

Odpoveď: Dobrý deň,
zriaďovateľom SOŠ Stará Turá je Trenčiansky samosprávny kraj, takže všetky opravy a údržby na budove sú v jeho kompetencii. Mesto nemôže investovať do cudzieho majetku.
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: Libor - 9. február 2016
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako je to s tou výstavbou workoutového ihriska v našom meste. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
realizácia workoutového ihriska je naplánovaná v schválenom rozpočte na r. 2016. Na túto akciu je vyčlenených vo výdavkovej i príjmovej časti rozpočtu 20 000 €, čiže jeho realizácia je v súčasnosti podmienená získaním cudzích finančných zdrojov z grantov či iných dotácii. Ihrisko by malo byť situované v medzibytovkovom priestore na Ul. Hurbanovej vedľa už stojaceho priestoru s fitnes prvkami.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Peter - 1. február 2016
Dobrý den chcel by som sa informovat . Aký ma postoj mesto Stara Tura k DHZ Stara Tura. Jak mam informacie tak mesto ma problemy s s postavenim zasahovej jednotky. Ja viem že mesto ma na okoli 4 jednotky DHZ a to: Topolecka ,Paprad, Cernochov vrch a Stara Tura jak viem tak DHZ Sara Tura ma viškolenich 10 členov Bol som na preberaní hasickej techniky . Nakolo bol som prekvapení že mesto Stara Turá ma tolko hasičov, ale ak som dobre počuval tak podla rozpravy ministra p. Kalinaka. odozdava vozidlo T 815 , HASICOM DHZ STARA TURA: ak som sa dozvedel DHZ STARA TURA nedostala vôbec nič. Dakujem za kladnu odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
Vaše informácie nie sú správne. V meste Stará Turá fungujú 4 DHZ, ale sú to - DHZ Stará Turá, Topolecká, Papraď a Drgoňova Dolina. Hasičské vozidlo Tatra odovzdal minister mestu Stará Turá, nie dobrovoľnému hasičskému zboru. Mesto nemá problémy s postavením zásahovej jednotky.
Lívia Boorová, MsÚ Stará Turá

Otázka od: Marianna Šípková - 28. január 2016
Dobrý deň prjem, chcela by som sa informovať ohľadom akcie: Vítanie jari a remeselný trh, sú tieto trhy určené aj pre komerčných predajcov? Ak áno, kde nájdem bližšie informácie týkajúce sa tohto podujatia. Dakujem za odpoveď Pekný deň Marianna Šípková

Odpoveď: Dobrý deň,
všetky trhy, ktoré organizuje Dom kultúry Javorina sú určené pre predajcov - remeselníkov, ktorí si tovar vyrábajú sami. Nie je určený pre komerčných predajcov. Bližšie informácie Vám poskytnú priamo v Dome kultúry Javorina Stará Turá, t. č.: 032/776 33 66.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Michal - 27. január 2016
Dobry den,pocul som o vystavbe novych najomnych bytov v nasom meste.Chcem sa opytat,ak by sme dostali 3 izbovy byt,ci neviete priblizne mesacne naklady na byvanie 4 clennej rodiny a ako bude fungovat pripojenie na tv a internet,pretoze viem,ze vo vedlajsej bytovke to nieje doteraz velmi vyriesene.dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
na Váš dotaz ohľadne bytového domu nevieme v súčasnosti odpovedať, nakoľko investorom stavby je spoločnosť STINEX s.r.o., Nové Mesto nad Váhom. Zahájená stavba bytového domu nie je teda v súčasnej dobe majetkom mesta Stará Turá.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Jana M. - 15. január 2016
Dobrý deň, poskytuje naše mesto úľavu na dani z nehnuteľnosti pre občanov ZŤP? Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
áno, mesto poskytuje úľavu z dane z nehnuteľností pre občanov so ZŤP. Je potrebné, aby ste priniesli osobne alebo zaslali poštou okopírovaný preukaz ZŤP a posudok, kde máte vyznačený termín daľšej kontroly k posúdeniu ZŤP. V prípade detailnejších otázok kontaktuje ekonomické oddelenie MsÚ - pani Horňákovú na tel. čísle: 032/746 16 27.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 13. január 2016
Dobrý večer, chcel som sa opýtať či sa vie, čo bude na priestranstve medzi pešou zónou a Mierovou ulicou.Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
rekonštrukcia priestoru medzi Ul. Mierovou a SNP bude pokračovať v roku 2016 sadbovou úpravou - zatrávnením. Ďalší osud priestoru bude zrejmý po zvážení viacerých možností. V priestore môže vzniknúť polyfunkčný objekt alebo tu môže byť vybudovaný park – oddychová zóna. Štúdie na umiestnenie polyfunkčného objektu boli zadané študentom ústavu architektúry obytných budov Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Mesto plánuje výstavu týchto študentských prác v mesiaci február v Dome kultúry Javorina. Občania budú môcť prostredníctvom ankety priamo na výstave vyjadriť svoj názor, ktorá zo štúdii sa im páči. V prípade záujmu vhodného investora bude možné začať s realizáciou výstavby vybraného polyfunkčného objektu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Júlia - 11. január 2016
Som dôchodkyňa a opatrujem osobu, ktorá je nesvojprávna a potrebuje sústavnú starostlivosť. Je možnosť, aby som za túto starostlivosť získala nejakú finančnú odmenu ?

Odpoveď: Dobrý deň,
Môžete mať nárok na príspevok za opatrovanie, ktorý vypláca Úrad, práce sociálnych vecí a rodiny alebo môžete byť osobným asistentom pre opatrovaného.
Tu sú podmienky:
• Ten, kto chce opatrovať, musí podať písomnú žiadosť na úrad práce v mieste svojho trvalého bydliska.
• Na základe žiadosti posudkový lekár úradu práce posúdi, či opatrovaný je ťažko zdravotne postihnutý. Teda, či má 50 percentnú mieru funkčnej poruchy podľa zákona.
• Posudzuje sa, ako zvláda napríklad osobnú hygienu, pohyb, orientáciu v prostredí, stravovanie či vyprázdňovanie.
• Podľa toho, ako človek zvláda dané úkony, dostane body. Čím väčšie problémy má s niektorou činnosťou, tým menej bodov dostane. Za každú činnosť dostáva od 0 do 10 bodov.
• Za odkázanú na opatrovanie sa považuje osoba, ktorá dosiahne 0 až 44 bodov.
• Pri žiadosti o príspevok na osobného asistenta sa posudzuje, aj koľko hodín je potrebných na vykonanie činností, ktoré nemôže zdravotne postihnutý spraviť sám.
• Nezarátavajú sa sem hodiny, počas ktorých postihnutý pracuje alebo chodí do školy (nie vysokej).
• Úrad práce vydá komplexný posudok do 60 dní od začatia konania a do ďalších 30 dní musí podľa zákona vydať rozhodnutie.
• Ak je podkladom na rozhodnutie lekársky posudok, lehota na jeho vypracovanie je 30 dní od začatia konania a lehota na vyhotovenie rozhodnutia je 15 dní od vypracovania lekárskeho posudku.
• Príspevok na osobnú asistenciu vypláca úrad zdravotne postihnutému na základe predloženého výkazu o odpracovaných hodinách osobného asistenta.
• Ten ich zase vypláca asistentovi. Príspevok na opatrovanie vypláca úrad opatrovateľovi.
Keďže ide o príspevky, ktoré vypláca Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, tak Vám odporúčam, aby ste osobne navštívili v Starej Turej pracovisko Úradu práce, soc. vecí a rodiny v Dome štátnej správy na 2. Poschodí – p. Sviteková. Tu Vám podrobnejšie vysvetlia podmienky a poskytnú informácie.
Ing. Jaroslava Antalová, sociálne odd. MsÚ

Otázka od: Marek - 11. január 2016
Dobry den, kedy konecne mesto pripravi vhodne pozemky pre vystavbu rodinnych domov, ktore budu cenovo dostupne? Dakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto ako územnoplánovací orgán začal v r. 2013 obstarávať Územný plán zóny lokalita „Dráhy“. Počas jeho spracovávania a schvaľovania sme narazili na problém skládky odpadov na Dráhach – ako pravdepodobnej environmentálnej záťaže. Od r. 2014 sme ďalej nepokročili, keďže Ministerstvo životného prostredia SR zaradilo túto skládku do svojho projektu na odstraňovanie takýchto záťaží na území SR. V roku 2015 MŽP SR získalo peniaze z EÚ a boli zahájené práce na prieskumoch a rozboroch územia vymedzeného skládkou a následne má byť spracovaná analýza rizík dopadu tejto skládky na okolie. Zatiaľ sme z MŽP nedostali žiadne informácie, ako to dopadlo. To či pozemky budú v dostupnej cene nevieme zaručiť, keďže mesto musí v takejto lokalite zabezpečiť vybudovanie verejných rozvodov, inžinierskych sietí a komunikácii.
Ing. Jana Mináriková, Odd. výstavby, ÚP a ŽP, MsÚ

Otázka od: MarekST - 7. január 2016
Dobry den, z dovodu celorocneho tienenia by som chcel poziadat o vyrub ihlicnatych stromov pri bytovke na Hurbanovej 76. Ako postupovat? Dakujem. Marek Steinsdorfer

Odpoveď: Dobrý deň,
v prípade výrubu drevín je potrebné predložiť nasledovné doklady:
- žiadosť o udelenie súhlasu na výrub drevín (meno a adresa žiadateľa; druh dreviny; množstvo; obvod kmeňa dreviny v cm meraný vo výške 130 cm nad zemou; zdravotný stav; parcelné číslo pozemku, na ktorom drevina rastie; katastrálne územie, ulica, číslo domu; druh pozemku). Žiadosť o udelenie súhlasu na výrub drevín je na internetovej stránke mesta alebo si ju môžete vyzdvihnúť na Mestskom úrade – odd. výstavby, ÚP a ŽP.
- list vlastníctva pozemku, na ktorom drevina rastie
- súhlas vlastníka, správcu prípadne nájomcu (ak mu takéto oprávnenie vyplýva z nájomnej zmluvy) pozemku na ktorom dreviny rastú, ak žiadateľ nie je jeho vlastníkom (správcom, nájomcom)
- snímku z pozemkovej mapy s vyznačenou polohou predmetných drevín, prípadne iný doklad umožňujúci identifikáciu drevín v teréne
- ak ide o výrub pri bytovom dome, súhlas vlastníkov bytov, ktorí sú výrubom dotknutí
- žiadosť o udelenie súhlasu na výrub dreviny v prípade bytového domu podáva zvyčajne domovník
- správny poplatok – fyzické osoby 10€, právnické osoby 100€

Mgr. Jarmila Knapová
Oddelenie výstavby, územného plánu a ŽP, MsÚ

Otázka od: Adam Miko - 7. január 2016
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či má mesto v pláne realizovať stavbu toho street workoutového ihriska. Už sa na to niekto pýtal a v odpovedi bolo, že to je v návrhu rozpočtu na rok 2016, ktorý sa schvaľoval v decembri na zasadnutí mestského parlamentu. Tak sa chcem opýtať ako to teda bude.

Odpoveď: Dobrý deň,
realizácia workoutového ihriska je naplánovaná v schválenom rozpočte na r. 2016. Na túto akciu je vyčlenených 20 000 €. Ihrisko bude situované v medzibytovkovom priestore na Ul. Hurbanovej vedľa už stojaceho priestoru s fitnes prvkami.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Marcel Pribiš - 14. december 2015
Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké sú plány s topoľovou alejou, nakoľko sú kmene stromov označené číslami. Zároveň chválim nainštalované nové osvetlenie, bola to správna voľba! Marcel P.

Odpoveď: Dobrý deň,
nakoľko zdravotný stav topoľov na Dubníckej aleji je značne kritický, komisia pre životné prostredie zabezpečila ich celkové zmapovanie (očíslovanie, vŕtanie = zisťovanie hĺbky hnilobného stavu kmeňov a celkové posúdenie a prepočítanie tzv. spoločenskej hodnoty). Na tomto výpočte bude založené určenie náhradnej výsadby. Plánuje sa vysadiť nová Dubnícka alej, išlo by však o dreviny, ktoré sú dlhoveké (topole sú veľmi krátkodobá drevina). Zatiaľ sme uvažovali o výsadbe dubov (Dubnícka alej), prípadne gaštanov... Boli by sme radi ak by sa neskôr do diskusie o výbere drevín zapojili i občania.
Odstránenie prestarnutej topoľovej aleje je nutné, a to v čo najkratšom čase, pretože sa chceme vyvarovať situácii, kedy by mohlo vzniknúť riziko ohrozenia majetku alebo života.
Ako správca zelene sme viackrát upozorňovali na zlý zdravotný stav tejto aleje, ale nakoľko sa jedná o jednu z "historických dominánt" Starej Turej, pristupuje Mesto k tejto problematike veľmi citlivo. Avšak nie je možné odsúvať tento problém donekonečna, pretože v súčasnosti je už zanechanie topoľov na aleji značne rizikové.
Jana Vráblová, TSST

Otázka od: bert - 8. december 2015
Dobrý večer.Chcem sa spýtat,že ako je možné že v našom meste beztrestne parkuju na chodníkoch nakladné autá a to konkretné na ulici SNP pri novom tenisovom ihrisku.Pokial viem tak informáčné tabule pri vjazde zakazuju státiu nákladných vozidiel v meste v čase od 22.00 do 6.00..či pre niektorých to neplatí?..Všíma si to vobec mestská polícia?Nakoniec na novom parkovisku parkuju minimálne 4 osobné autá z toho jedna biela dodávka,už pekných pár mesiacov,je to už vidiet aj na pohlad,kedže si okolo nich začal rást aj burina..Myslím si že je to netolerantné voči ostatným vodičom ktorý so svojimi autami denno denne jazdia a ked chce potom človek zaparkovat,tak len hoko tažko najde nejaké to miesto..a ked aj najde,tak žial aj na chodníku...nechápem prečo by mali také "kraksne" zbytočne zaberat parkovacie miesto..Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Dobrý deň Róbert,
vnímam Vaše rozhorčenie – hnev, tiež vašu potrebu, aby MsP videla veci (parkovanie nákladných vozidiel na chodníku a parkovanie vrakov na parkovisku) vašimi očami. K Vašim otázkam. Dopravná značka IP24a, o ktorej píšete, platí samozrejme pre všetkých. Preveríme hmotnosť vami označených vozidiel a budeme postupovať v zmysle zákona. Rovnako preveríme platnosť STK vozidiel (kraksní) a budeme postupovať v zmysle zákona.
Ďakujeme za váš čas a všímavosť.
S úctou,
Mgr. Dušan Redaj

Dobrý deň,
preverili sme Vaše podnety a zistili sme, že na uvedenom parkovisku parkujú staršie vozidlá, ktoré majú platnú STK a sú riadne zaevidované v evidencii motorových vozidiel. Nespĺňajú status vrak. Taktiež boli preverené technické preukazy úžitkových vozidiel parkujúcich na vami uvedených miestach. Všetky vozidlá sú zaradené do kategórie do 3,5 t. Zákaz státia v intraviláne mesta po 18:00 h do 06:00 h sa na ne nevzťahuje.
MsP

Otázka od: Peter - 7. december 2015
Mal by som otázku, prečo sa nezverejňuje taký dôležitý dokument ako je rozpočet mesta aj na úradnej tabuli www.staratura.sk? Hádam som to neprehliadol? Mám na mysli nielen návrh rozpočtu ale aj jeho schválenie /návrh rozpočtu bol tuším zverejnený/. Dosť tieto veci sledujem a určite nielen ja a zaujíma ma to. Zverejňuje sa rozpočet aj na úradnej tabuli pri mestskom útade v tlačenej forme? Dúfam, že sa mi k tomu vyjadríte a dôjde k prípadnej náprave. Peter

Odpoveď: Dobrý deň,
pri zverejňovaní návrhu rozpočtu a schváleného programového rozpočtu na r. 2016 sme postupovali v súlade so zákonom. Návrh rozpočtu bol 15 dní pred zasadnutím MsZ zverejnený na úradnej tabuli mesta (elektronickej i reálnej vonkajšej pred MsÚ). Dňa 3.12.2015 sa uskutočnilo zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde poslanci tento rozpočet schválili. Hneď na druhý deň bol rozpočet zverejnený elektronicky na stránke mesta v sekcii Samospráva - Dokumenty - Rozpočet. Schválený rozpočet visí v skrátenej forme i na reálnej úradnej tabuli pred budovou MsÚ. Žiaľ, pre malý priestor sa celý rozpočet na úradnú tabuľu nezmestí. Podrobná tlačená forma rozpočtu je však k dispozícii v kancelárii vedúceho ekonomického oddelenia na prízemí MsÚ. Na internetovej stránke mesta je od dnes k dispozícii v sekcii Novinky i komentár k rozpočtu, ktorý pripravil vedúci ekonomického oddelenia MsÚ pre ľahšiu orientáciu v tabuľkovej forme rozpočtu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Táňa - 25. november 2015
Ďakujeme za pár prvkov na hranie pre deti nad benzínovou pumpou. Zaujíma ma, či je nejaký plán, projekt, kde by sme si to mohli pozrieť, čo sa tam ďalej plánuje. Zaujíma nás, či tam bude nejaká plocha napr. na futbal, prípadne na tenis, lavičky, chodník na prechádzanie sa s kočíkom, prípadne niečo na opekanie si. Pevne verím, že toto, čo ste tam urobili nie je všetko.

Odpoveď: Dobrý deň,
v programovom rozpočte na rok 2016-2018 sa neuvažuje pokračovať v tejto lokalite s výstavbou nejakého ďalšieho ihriska. Pre väčšie deti je vybudované asfaltové ihrisko na Ul. Štúrovej. Ako sa využíva neviem. Z pohľadu oddelenia výstavby ÚP a ŽP by sme priestor riešili komplexne až po dostavbe sekcie „A“ a sekcie „B“ bytového domu. (Sekcia „C“ to je ten žltý bytový dom, ktorý tam už stojí od roku 1998). Na dostavbu predmetných sekcií (A,B) máme stále právoplatné stavebné povolenie.
V budúcoročnom rozpočte mesta sa plánuje osadenie detských prvkov v mestskej časti Trávniky a workoutové ihrisko na Ul. Hurbanovej.
Ing. Emil Vlado, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Anna - 24. november 2015
dobry den, chcem sa spytat, co nam to za konstrukcie vyrastli medzi Hurbanovou a Mierovou ulicou pri novom chodniku? A ake su plany s miestom, ktore vzniklo po zlikvidovaní stareho detskeho ihriska a pieskoviska? Dakujem za odpoved Anka

Odpoveď: Dobrý deň,
Vami spomínané konštrukcie v priestore na Ul. Mierovej sú 4 kusy exteriérových fitness prvkov, ktoré budú slúžiť na vonkajšie cvičenie pre mladšie i staršie generácie. Na ploche bývalého ihriska sa plánuje budúci rok realizácia workoutové ihrisko. Sú to železné konštrukcie na cviky s vlastnou hmotnosťou tela. V súčasnosti je to veľmi vyhľadávaný druh ihrísk pre mladú generáciu.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Zlatica - 18. november 2015
Dobry den,chcem sa opytat,ci sa neplanuje vystavba 3 izbovych najomnych bytov,pripadne ci nieje takyto byt volny.uz mame ziadost podanu vyse dvoch rokov,viackrat sme sa boli osobne pytat na MU,a pani nam vzdy povedala,ze ak sa nejaky byt uvolni,tak sa nam ozvu.neverim,ze za posledne dva roky sa neuvolnil ani jeden byt,alebo su nejake specialne kriteria?!dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto Stará Turá uzatvorilo so spoločnosťou STINEX s.r.o. zmluvu o budúcej kúpnej zmluve na odkúpenie bytového domu s 15 b.j., ktorého výstavba bola zahájená na ul. Hlubockého. V tomto bytovom dome sú naprojektované aj 3 izbové byty. Bytový dom bude majetkom mesta v prípade, ak mesto získa dotáciu a úver na jeho kúpu. Mesto v súčasnej dobe nemá žiadne voľné byty. Do náhodne uvoľnených bytov vyberá nového nájomcu komisia pre sociálne veci a bývanie. V prípade ďalších otázok kontaktujte priamo majetkové oddelenie MSÚ Stará Turá.
Lenka Galbavá, majetkové odd. MsÚ

Otázka od: Ferko - 10. november 2015
Dobrý deň prajem, myslím, že som to tu už čítal, ale akosi bez nejakého vysvetlenia. Išiel som sa s manželkou prejsť navečer, čo je už teraz skoro tma na Dubník, a museli sme sa počas cesty vrátiť, čo tam bola taká tma, že sa žena bála, a poviem pravdu, aj ja. To skutočne musia byť tie lampy vypnuté? Veď taká zdravotná prechádzka je užitočná, a každého nebaví sa prechádzať popri panelákoch. Stačilo by, keby to svietilo aspoň do polnoci, potom si to vypnite, ale aby tam bola taká strašidelná tma...Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
osvetlenie na Dubníku v zimnom období technické služby vypínajú. Osvetlenie je zapnuté iba po koniec topoľovej aleje. V zimnom období je zbytočné svietiť v oblasti, kde sa zdržuje taký malý počet ľudí.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 10. november 2015
Dobry vecer, chcela by som sa spytat kompetentnych, ci oprava cesty smerom od pizzerie po katolicky kostol je uz koncena? Bol sa niekto pozriet na finalnu verziu? Lebo oprava tejto cesty je nieco uzasne.... robit pracu po tme pri jednej poulicnej lampe.. aj je to tak vidiet, Firma ktora cestu opravovala by si zasluzila tak figu borovu a nie peniaze.... cesta nie je v rovine, je tam vela hrbov a "trhlin"....

Odpoveď: Dobrý deň p. Anna,
rekonštrukcia komunikácie pri rímsko-katolíckom kostole nie je po vizuálnej stránke ani podľa našich predstáv. Z hľadiska funkčnosti by problém nemal byť, spády sú v poriadku, trhliny by mala firma ešte zalievať. Dôvodom nepekného vzhľadu asfaltu je malý finišér, ktorý firma používala. Vizuálna stránka asfaltu by sa však časom mala zjednotiť.
Technické služby ako obstarávateľ žiaľ nemajú vplyv na výsledok elektronického verejného obstarávania pri zákazkách takéhoto typu. Obstarávateľ je v takýchto prípadoch v ťažkej úlohe, pretože si nemôže vybrať firmu, s ktorou bol predtým pri iných zákazkách spokojný, ale je mu nanútená firma, ktorá vyjde z obstarávania ako najlacnejšia.
Rekonštrukcia komunikácie po ukončení prác bude v záruke, takže v prípade, že sa dostavia funkčné problémy, firma ich bude musieť v rámci reklamácie odstrániť.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Erika - 10. november 2015
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či by sa nemohlo zlepšiť stravovanie na základnej škole v našom meste. Myslím, že toto je tu dlhodobejší problém a pamätám si ho aj ako žiačka na škole. Moje deti často hovoria, že polievka sa nedala jesť a druhé bolo väčšinou dobré. Myslím, že píšem za viacerých rodičov, ale neviem či sa niekto ozval alebo to radšej to nechal tak. Počula som, že keď napríklad škola robí akcie na objednávku v jedálňach, tak vtedy je strava výborná. Prečo sa to vtedy dá ? Ďakujem.

Odpoveď: Milá pani Erika,
Vaša otázka znie, či by sa mohlo zlepšiť stravovanie v školskej jedálni na základnej škole. Máte pravdu, je to dlhodobý problém, ale z jednoduchého dôvodu......koľko ľudí, toľko chutí.
Je potrebné uviesť, že jedálny lístok sa zostavuje podľa zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov, musí sa držať odporúčaných výživových dávok podľa vekových kategórií stravníkov a samozrejme sa riadi materiálno spotrebnými normami a receptúrami pre školské stravovanie.
Čo sa týka polievok, je pravda, že dnešné deti polievky veľmi nepreferujú (ani my sme neboli iní). Ale z našich skúseností vieme, že deti nie sú z domu zvyknuté na polievky a najviac im chutí francúzska (zo sáčku, ktorú varíme vo výnimočných prípadoch), tú poznajú takmer všetky.
Sú deti, ktoré si polievku ani nevezmú, že oni ju nemajú radi. A naopak je stále viac detí, ktoré si prídu po dupľu.
Čo sa týka akcií na objednávku, škola ich robí jeden – dvakrát do roka a tam sa pripravuje jedálny lístok podľa dohody a prepáčte, ani doma nevaríte na nejakú oslavu tak, ako by ste varili napr. v utorok.
Obe školské jedálne našej základnej školy majú rastúci počet stravníkov. To svedčí aj o tom, že stravovanie na našej škole je veľmi dobré. Máme veľa dobrých jedákov, ale aj tých, ktorí zjedia menej. Ale sú to deti, ten má rád to a ten zase ono, doma určite máte podobnú skúsenosť.
V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať mailom alebo telefonicky (kontakt na jedáleň alebo vedenie školy je na našej školskej stránke).
S pozdravom
Eva Hučková
Vedúca ŠJ
ZŠ Stará Turá

«  | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  »