Menu

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.

Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
Odpovede mesta Stará Turá, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas mestu Stará Turá na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Stará Turá si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.


Pred zadaním otázky si pozorne prečítajte 
Pravidlá služby Otázky a odpovede .

 

Zoznam otázok

Otázka od: Jaro - 6. marec 2016
Dobry den. Mam otazku. Preco sa vsetci hraju na bezpecnost obyvatelov mesta, ked im zachvilu vjede osobny vlak az do chalupy. Isiel som pesi okolo kolajnic smer na Paprad a kazdy 3-4ty drevenny podval pod kolajnicami je HNILY. Je len otazka casu kedy sa tam niekde vykolaji vlak a vejde niekomu do dvora alebo sa ludia vnom pozabyjaju. Ja viem ze kolajnice ma na starosti niekdo iny ako mesto. Ale mesto moze podat aj nieco sudnou cestou za ohrozovanie obyvatelov ich mesta. Az potom by sa zeleznice spamatali a urychlili tu opravu. Inac sa to povlece aj 2-3 roky a potom budete hovorit " je nam luto " . Aspon po Paprad by to mohli urobit ked Paprad je este pod Starou Turou. No som hlavne zvedavy co mi na toto odpoviete. Ked sa to tyka skoro vsetkych. Kazdy raz za cas ide vlakom ktory ide okolo celej Turej. Napiste tu len to co podniknete, ostatne uz vsetci poznaju ze vsetko je podla predpisov. :) Dakujem. Mam aj fotky aj video tych hnilych podvalov. Inac kazdy jeden si moze to ist omrknut a nafotit.

Odpoveď: Dobrý deň,
o stanovisko k danej situácii sme požiadali Železnice Slovenskej republiky. Stanovisko nám zaslali až tento týždeň:

„Traťový úsek Stará Turá – Papraď je v prevádzkyschopnom stave, meranie a prehliadky sú pravidelné vykonávané. Technický stav trate je úmerný veku. Je zabezpečená jej rámová tuhosť, ktorá je zárukou jej stability a bezpečnej železničnej prevádzky.
ŽSR pripravujú vykonať v r. 2016 v rámci hlavnej činnosti a pridelených finančných zdrojov rozsiahlejšiu údržbu, v ktorej po dodávke podvalov plánujú okrem iného aj jednotlivú výmenu dožitých podvalov. Netýka sa to len tohto úseku trate, ale aj iných úsekov na trati Nové Mesto nad Váhom – Vrbovce“.

Ing. Ľubomír Mitas, Odbor komunikácie
Železnice Slovenskej republiky

Otázka od: Adam - 5. marec 2016
Chcel by som sa spýtať kedy začne výstavba street workoutového ihriska v Starej Turej a či by bolo možné zverejniť plány tohto ihriska ak teda už sú vyhotovené.Ďakujem.

Odpoveď: V programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2016 má oddelenie výstavby ÚPaŽP zahrnutú aj výstavbu street workoutového ihriska. Predmetná akcia bude realizovaná len v prípade získania finančných prostriedkov grantových programov.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Rado - 5. marec 2016
Dobry den, chcel by som sa spytat,komu patri parkovisko oproti Hotelu Lipa,pri bytovkach na Dibrovovej ulici.Patri toto parkovisko Hotelu Lipa?Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Parkovisko oproti hotelu LIPA bolo zrekonštruované v rámci stavby “Kruhová križovatka SNP – Husitská cesta II/581 Stará Turá“ v rokoch 2008-2009 a následne dané na zaradenie do majetku mesta.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Ivan - 5. marec 2016
Chcem požiadat, aby sa nastavilo osvetlenie priechodu pre chodcov a signalizácia, ktoré je zabudované v komunikácii, aby pracovalo ako treba. V našom meste máme tri takéto priechody a min. na Mýtnej ulici pri Poliklinike nefunguje správne. Stalo sa mi to zopár krát, že som vstúpil na priechod pre chodcov a signalizácia sa buď nespustila vôbec alebo oneskorene, keď som už bol na druhej strane. Pritom som vstupoval na priechod ako treba. Ďakujem.

Odpoveď: Nasvietenie prechodov blikacími gombíkmi nebolo najlepšie riešenie v našich podmienkach. Nakoľko chodci chodia cez cestu aj krížom a obídu tak čidlo ktoré ich zosníma. Ide však o určitý bezpečnostný prvok, ktorý vedie k zbystreniu pozornosti vodiča. Prechod pri poliklinike však fungoval najlepšie zo všetkých troch prechodov na Ul.Mýtnej. Práve pri prechode pri Poliklinike sa viac prípadov stalo že čidlo zoplo blikanie aj keď chodca nešiel cez cestu, ale len prechádzal okolo. Pracovník Technických služieb pôjde skontrolovať tento prechod a v prípade, že pôjde o nefunkčnosť niektorej časti tak zjednáme opravu.

Ing. Vráblová
Technické služby Stará Turá

Otázka od: Božena - 5. marec 2016
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či mesto v tomto období dáva do prenájmu dvojizbové nájomné byty a ak áno, ako je možné ich do nájmu získať. Ďakujem.

Odpoveď: Mesto v súčasnej dobe nemá žiadne voľné byty. V prípade záujmu o nájomný byt je potrebné podať si žiadosť o byt na MsÚ , na základe ktorej bude žiadateľ zapísaný do zoznamu žiadateľov. Bez tejto žiadosti nie je možné prideliť žiadny byt.

Ing. Lívia Galovičová
vedúca majetkového oddelenia

Otázka od: Tomáš - 25. február 2016
Dobrý deň, chcel by som reagovať na Vašu odpoveď k mojej otázke zo 16.2.2016: Moja otázka smeroval na vozidlá technických služieb, ktoré zberajú separovaný a komunálny odpad. K porušovaniu rýchlosti pravidelne dochádza pri prejazde obytnou zónou ulica Sadová a Ľúčna, kde je povolená rýchlosť 20 km/h. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
zamestnanci technických služieb, ktorí vykonávajú zvoz odpadu, boli upozornení, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a venovali zvýšenú pozornosť bezpečnosti na cestách.
Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Tomáš - 16. február 2016
Prosím kompetentných aby preškolili vodičov Technoturu na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. Stáva sa pravidlom že nedodržujú povolenú rýchlosť v zónach ktoré sú v meste, nespomaľujú na spomaľujúcich retardéroch čím ohrozujú občanov, ničia auta na ktoré prispievame všetci ako aj okolité stavby ktoré trpia otrasmi a praskajú. ĎAKUJEM.

Odpoveď: Dobrý deň,
mali ste určite na mysli vodičov Technoturu alebo Technických služieb? Keďže by sme radi predišli podobným situáciám, tak by sme potrebovali ešte konkretizovať čas, miesto, kde sa to stalo, prípadne konkretizovať auto.
Ďakujem.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Miroslav - 15. február 2016
Nemohlo by mesto prispieť na výmenu okien v SOŠ Stará Turá?

Odpoveď: Dobrý deň,
zriaďovateľom SOŠ Stará Turá je Trenčiansky samosprávny kraj, takže všetky opravy a údržby na budove sú v jeho kompetencii. Mesto nemôže investovať do cudzieho majetku.
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: Libor - 9. február 2016
Zdravím, chcel by som sa opýtať, ako je to s tou výstavbou workoutového ihriska v našom meste. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
realizácia workoutového ihriska je naplánovaná v schválenom rozpočte na r. 2016. Na túto akciu je vyčlenených vo výdavkovej i príjmovej časti rozpočtu 20 000 €, čiže jeho realizácia je v súčasnosti podmienená získaním cudzích finančných zdrojov z grantov či iných dotácii. Ihrisko by malo byť situované v medzibytovkovom priestore na Ul. Hurbanovej vedľa už stojaceho priestoru s fitnes prvkami.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Peter - 1. február 2016
Dobrý den chcel by som sa informovat . Aký ma postoj mesto Stara Tura k DHZ Stara Tura. Jak mam informacie tak mesto ma problemy s s postavenim zasahovej jednotky. Ja viem že mesto ma na okoli 4 jednotky DHZ a to: Topolecka ,Paprad, Cernochov vrch a Stara Tura jak viem tak DHZ Sara Tura ma viškolenich 10 členov Bol som na preberaní hasickej techniky . Nakolo bol som prekvapení že mesto Stara Turá ma tolko hasičov, ale ak som dobre počuval tak podla rozpravy ministra p. Kalinaka. odozdava vozidlo T 815 , HASICOM DHZ STARA TURA: ak som sa dozvedel DHZ STARA TURA nedostala vôbec nič. Dakujem za kladnu odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
Vaše informácie nie sú správne. V meste Stará Turá fungujú 4 DHZ, ale sú to - DHZ Stará Turá, Topolecká, Papraď a Drgoňova Dolina. Hasičské vozidlo Tatra odovzdal minister mestu Stará Turá, nie dobrovoľnému hasičskému zboru. Mesto nemá problémy s postavením zásahovej jednotky.
Lívia Boorová, MsÚ Stará Turá

Otázka od: Marianna Šípková - 28. január 2016
Dobrý deň prjem, chcela by som sa informovať ohľadom akcie: Vítanie jari a remeselný trh, sú tieto trhy určené aj pre komerčných predajcov? Ak áno, kde nájdem bližšie informácie týkajúce sa tohto podujatia. Dakujem za odpoveď Pekný deň Marianna Šípková

Odpoveď: Dobrý deň,
všetky trhy, ktoré organizuje Dom kultúry Javorina sú určené pre predajcov - remeselníkov, ktorí si tovar vyrábajú sami. Nie je určený pre komerčných predajcov. Bližšie informácie Vám poskytnú priamo v Dome kultúry Javorina Stará Turá, t. č.: 032/776 33 66.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Michal - 27. január 2016
Dobry den,pocul som o vystavbe novych najomnych bytov v nasom meste.Chcem sa opytat,ak by sme dostali 3 izbovy byt,ci neviete priblizne mesacne naklady na byvanie 4 clennej rodiny a ako bude fungovat pripojenie na tv a internet,pretoze viem,ze vo vedlajsej bytovke to nieje doteraz velmi vyriesene.dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
na Váš dotaz ohľadne bytového domu nevieme v súčasnosti odpovedať, nakoľko investorom stavby je spoločnosť STINEX s.r.o., Nové Mesto nad Váhom. Zahájená stavba bytového domu nie je teda v súčasnej dobe majetkom mesta Stará Turá.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Jana M. - 15. január 2016
Dobrý deň, poskytuje naše mesto úľavu na dani z nehnuteľnosti pre občanov ZŤP? Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
áno, mesto poskytuje úľavu z dane z nehnuteľností pre občanov so ZŤP. Je potrebné, aby ste priniesli osobne alebo zaslali poštou okopírovaný preukaz ZŤP a posudok, kde máte vyznačený termín daľšej kontroly k posúdeniu ZŤP. V prípade detailnejších otázok kontaktuje ekonomické oddelenie MsÚ - pani Horňákovú na tel. čísle: 032/746 16 27.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 13. január 2016
Dobrý večer, chcel som sa opýtať či sa vie, čo bude na priestranstve medzi pešou zónou a Mierovou ulicou.Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
rekonštrukcia priestoru medzi Ul. Mierovou a SNP bude pokračovať v roku 2016 sadbovou úpravou - zatrávnením. Ďalší osud priestoru bude zrejmý po zvážení viacerých možností. V priestore môže vzniknúť polyfunkčný objekt alebo tu môže byť vybudovaný park – oddychová zóna. Štúdie na umiestnenie polyfunkčného objektu boli zadané študentom ústavu architektúry obytných budov Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Mesto plánuje výstavu týchto študentských prác v mesiaci február v Dome kultúry Javorina. Občania budú môcť prostredníctvom ankety priamo na výstave vyjadriť svoj názor, ktorá zo štúdii sa im páči. V prípade záujmu vhodného investora bude možné začať s realizáciou výstavby vybraného polyfunkčného objektu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Júlia - 11. január 2016
Som dôchodkyňa a opatrujem osobu, ktorá je nesvojprávna a potrebuje sústavnú starostlivosť. Je možnosť, aby som za túto starostlivosť získala nejakú finančnú odmenu ?

Odpoveď: Dobrý deň,
Môžete mať nárok na príspevok za opatrovanie, ktorý vypláca Úrad, práce sociálnych vecí a rodiny alebo môžete byť osobným asistentom pre opatrovaného.
Tu sú podmienky:
• Ten, kto chce opatrovať, musí podať písomnú žiadosť na úrad práce v mieste svojho trvalého bydliska.
• Na základe žiadosti posudkový lekár úradu práce posúdi, či opatrovaný je ťažko zdravotne postihnutý. Teda, či má 50 percentnú mieru funkčnej poruchy podľa zákona.
• Posudzuje sa, ako zvláda napríklad osobnú hygienu, pohyb, orientáciu v prostredí, stravovanie či vyprázdňovanie.
• Podľa toho, ako človek zvláda dané úkony, dostane body. Čím väčšie problémy má s niektorou činnosťou, tým menej bodov dostane. Za každú činnosť dostáva od 0 do 10 bodov.
• Za odkázanú na opatrovanie sa považuje osoba, ktorá dosiahne 0 až 44 bodov.
• Pri žiadosti o príspevok na osobného asistenta sa posudzuje, aj koľko hodín je potrebných na vykonanie činností, ktoré nemôže zdravotne postihnutý spraviť sám.
• Nezarátavajú sa sem hodiny, počas ktorých postihnutý pracuje alebo chodí do školy (nie vysokej).
• Úrad práce vydá komplexný posudok do 60 dní od začatia konania a do ďalších 30 dní musí podľa zákona vydať rozhodnutie.
• Ak je podkladom na rozhodnutie lekársky posudok, lehota na jeho vypracovanie je 30 dní od začatia konania a lehota na vyhotovenie rozhodnutia je 15 dní od vypracovania lekárskeho posudku.
• Príspevok na osobnú asistenciu vypláca úrad zdravotne postihnutému na základe predloženého výkazu o odpracovaných hodinách osobného asistenta.
• Ten ich zase vypláca asistentovi. Príspevok na opatrovanie vypláca úrad opatrovateľovi.
Keďže ide o príspevky, ktoré vypláca Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, tak Vám odporúčam, aby ste osobne navštívili v Starej Turej pracovisko Úradu práce, soc. vecí a rodiny v Dome štátnej správy na 2. Poschodí – p. Sviteková. Tu Vám podrobnejšie vysvetlia podmienky a poskytnú informácie.
Ing. Jaroslava Antalová, sociálne odd. MsÚ

Otázka od: Marek - 11. január 2016
Dobry den, kedy konecne mesto pripravi vhodne pozemky pre vystavbu rodinnych domov, ktore budu cenovo dostupne? Dakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto ako územnoplánovací orgán začal v r. 2013 obstarávať Územný plán zóny lokalita „Dráhy“. Počas jeho spracovávania a schvaľovania sme narazili na problém skládky odpadov na Dráhach – ako pravdepodobnej environmentálnej záťaže. Od r. 2014 sme ďalej nepokročili, keďže Ministerstvo životného prostredia SR zaradilo túto skládku do svojho projektu na odstraňovanie takýchto záťaží na území SR. V roku 2015 MŽP SR získalo peniaze z EÚ a boli zahájené práce na prieskumoch a rozboroch územia vymedzeného skládkou a následne má byť spracovaná analýza rizík dopadu tejto skládky na okolie. Zatiaľ sme z MŽP nedostali žiadne informácie, ako to dopadlo. To či pozemky budú v dostupnej cene nevieme zaručiť, keďže mesto musí v takejto lokalite zabezpečiť vybudovanie verejných rozvodov, inžinierskych sietí a komunikácii.
Ing. Jana Mináriková, Odd. výstavby, ÚP a ŽP, MsÚ

Otázka od: MarekST - 7. január 2016
Dobry den, z dovodu celorocneho tienenia by som chcel poziadat o vyrub ihlicnatych stromov pri bytovke na Hurbanovej 76. Ako postupovat? Dakujem. Marek Steinsdorfer

Odpoveď: Dobrý deň,
v prípade výrubu drevín je potrebné predložiť nasledovné doklady:
- žiadosť o udelenie súhlasu na výrub drevín (meno a adresa žiadateľa; druh dreviny; množstvo; obvod kmeňa dreviny v cm meraný vo výške 130 cm nad zemou; zdravotný stav; parcelné číslo pozemku, na ktorom drevina rastie; katastrálne územie, ulica, číslo domu; druh pozemku). Žiadosť o udelenie súhlasu na výrub drevín je na internetovej stránke mesta alebo si ju môžete vyzdvihnúť na Mestskom úrade – odd. výstavby, ÚP a ŽP.
- list vlastníctva pozemku, na ktorom drevina rastie
- súhlas vlastníka, správcu prípadne nájomcu (ak mu takéto oprávnenie vyplýva z nájomnej zmluvy) pozemku na ktorom dreviny rastú, ak žiadateľ nie je jeho vlastníkom (správcom, nájomcom)
- snímku z pozemkovej mapy s vyznačenou polohou predmetných drevín, prípadne iný doklad umožňujúci identifikáciu drevín v teréne
- ak ide o výrub pri bytovom dome, súhlas vlastníkov bytov, ktorí sú výrubom dotknutí
- žiadosť o udelenie súhlasu na výrub dreviny v prípade bytového domu podáva zvyčajne domovník
- správny poplatok – fyzické osoby 10€, právnické osoby 100€

Mgr. Jarmila Knapová
Oddelenie výstavby, územného plánu a ŽP, MsÚ

Otázka od: Adam Miko - 7. január 2016
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať či má mesto v pláne realizovať stavbu toho street workoutového ihriska. Už sa na to niekto pýtal a v odpovedi bolo, že to je v návrhu rozpočtu na rok 2016, ktorý sa schvaľoval v decembri na zasadnutí mestského parlamentu. Tak sa chcem opýtať ako to teda bude.

Odpoveď: Dobrý deň,
realizácia workoutového ihriska je naplánovaná v schválenom rozpočte na r. 2016. Na túto akciu je vyčlenených 20 000 €. Ihrisko bude situované v medzibytovkovom priestore na Ul. Hurbanovej vedľa už stojaceho priestoru s fitnes prvkami.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Marcel Pribiš - 14. december 2015
Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké sú plány s topoľovou alejou, nakoľko sú kmene stromov označené číslami. Zároveň chválim nainštalované nové osvetlenie, bola to správna voľba! Marcel P.

Odpoveď: Dobrý deň,
nakoľko zdravotný stav topoľov na Dubníckej aleji je značne kritický, komisia pre životné prostredie zabezpečila ich celkové zmapovanie (očíslovanie, vŕtanie = zisťovanie hĺbky hnilobného stavu kmeňov a celkové posúdenie a prepočítanie tzv. spoločenskej hodnoty). Na tomto výpočte bude založené určenie náhradnej výsadby. Plánuje sa vysadiť nová Dubnícka alej, išlo by však o dreviny, ktoré sú dlhoveké (topole sú veľmi krátkodobá drevina). Zatiaľ sme uvažovali o výsadbe dubov (Dubnícka alej), prípadne gaštanov... Boli by sme radi ak by sa neskôr do diskusie o výbere drevín zapojili i občania.
Odstránenie prestarnutej topoľovej aleje je nutné, a to v čo najkratšom čase, pretože sa chceme vyvarovať situácii, kedy by mohlo vzniknúť riziko ohrozenia majetku alebo života.
Ako správca zelene sme viackrát upozorňovali na zlý zdravotný stav tejto aleje, ale nakoľko sa jedná o jednu z "historických dominánt" Starej Turej, pristupuje Mesto k tejto problematike veľmi citlivo. Avšak nie je možné odsúvať tento problém donekonečna, pretože v súčasnosti je už zanechanie topoľov na aleji značne rizikové.
Jana Vráblová, TSST

Otázka od: bert - 8. december 2015
Dobrý večer.Chcem sa spýtat,že ako je možné že v našom meste beztrestne parkuju na chodníkoch nakladné autá a to konkretné na ulici SNP pri novom tenisovom ihrisku.Pokial viem tak informáčné tabule pri vjazde zakazuju státiu nákladných vozidiel v meste v čase od 22.00 do 6.00..či pre niektorých to neplatí?..Všíma si to vobec mestská polícia?Nakoniec na novom parkovisku parkuju minimálne 4 osobné autá z toho jedna biela dodávka,už pekných pár mesiacov,je to už vidiet aj na pohlad,kedže si okolo nich začal rást aj burina..Myslím si že je to netolerantné voči ostatným vodičom ktorý so svojimi autami denno denne jazdia a ked chce potom človek zaparkovat,tak len hoko tažko najde nejaké to miesto..a ked aj najde,tak žial aj na chodníku...nechápem prečo by mali také "kraksne" zbytočne zaberat parkovacie miesto..Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Dobrý deň Róbert,
vnímam Vaše rozhorčenie – hnev, tiež vašu potrebu, aby MsP videla veci (parkovanie nákladných vozidiel na chodníku a parkovanie vrakov na parkovisku) vašimi očami. K Vašim otázkam. Dopravná značka IP24a, o ktorej píšete, platí samozrejme pre všetkých. Preveríme hmotnosť vami označených vozidiel a budeme postupovať v zmysle zákona. Rovnako preveríme platnosť STK vozidiel (kraksní) a budeme postupovať v zmysle zákona.
Ďakujeme za váš čas a všímavosť.
S úctou,
Mgr. Dušan Redaj

Dobrý deň,
preverili sme Vaše podnety a zistili sme, že na uvedenom parkovisku parkujú staršie vozidlá, ktoré majú platnú STK a sú riadne zaevidované v evidencii motorových vozidiel. Nespĺňajú status vrak. Taktiež boli preverené technické preukazy úžitkových vozidiel parkujúcich na vami uvedených miestach. Všetky vozidlá sú zaradené do kategórie do 3,5 t. Zákaz státia v intraviláne mesta po 18:00 h do 06:00 h sa na ne nevzťahuje.
MsP

Otázka od: Peter - 7. december 2015
Mal by som otázku, prečo sa nezverejňuje taký dôležitý dokument ako je rozpočet mesta aj na úradnej tabuli www.staratura.sk? Hádam som to neprehliadol? Mám na mysli nielen návrh rozpočtu ale aj jeho schválenie /návrh rozpočtu bol tuším zverejnený/. Dosť tieto veci sledujem a určite nielen ja a zaujíma ma to. Zverejňuje sa rozpočet aj na úradnej tabuli pri mestskom útade v tlačenej forme? Dúfam, že sa mi k tomu vyjadríte a dôjde k prípadnej náprave. Peter

Odpoveď: Dobrý deň,
pri zverejňovaní návrhu rozpočtu a schváleného programového rozpočtu na r. 2016 sme postupovali v súlade so zákonom. Návrh rozpočtu bol 15 dní pred zasadnutím MsZ zverejnený na úradnej tabuli mesta (elektronickej i reálnej vonkajšej pred MsÚ). Dňa 3.12.2015 sa uskutočnilo zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde poslanci tento rozpočet schválili. Hneď na druhý deň bol rozpočet zverejnený elektronicky na stránke mesta v sekcii Samospráva - Dokumenty - Rozpočet. Schválený rozpočet visí v skrátenej forme i na reálnej úradnej tabuli pred budovou MsÚ. Žiaľ, pre malý priestor sa celý rozpočet na úradnú tabuľu nezmestí. Podrobná tlačená forma rozpočtu je však k dispozícii v kancelárii vedúceho ekonomického oddelenia na prízemí MsÚ. Na internetovej stránke mesta je od dnes k dispozícii v sekcii Novinky i komentár k rozpočtu, ktorý pripravil vedúci ekonomického oddelenia MsÚ pre ľahšiu orientáciu v tabuľkovej forme rozpočtu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Táňa - 25. november 2015
Ďakujeme za pár prvkov na hranie pre deti nad benzínovou pumpou. Zaujíma ma, či je nejaký plán, projekt, kde by sme si to mohli pozrieť, čo sa tam ďalej plánuje. Zaujíma nás, či tam bude nejaká plocha napr. na futbal, prípadne na tenis, lavičky, chodník na prechádzanie sa s kočíkom, prípadne niečo na opekanie si. Pevne verím, že toto, čo ste tam urobili nie je všetko.

Odpoveď: Dobrý deň,
v programovom rozpočte na rok 2016-2018 sa neuvažuje pokračovať v tejto lokalite s výstavbou nejakého ďalšieho ihriska. Pre väčšie deti je vybudované asfaltové ihrisko na Ul. Štúrovej. Ako sa využíva neviem. Z pohľadu oddelenia výstavby ÚP a ŽP by sme priestor riešili komplexne až po dostavbe sekcie „A“ a sekcie „B“ bytového domu. (Sekcia „C“ to je ten žltý bytový dom, ktorý tam už stojí od roku 1998). Na dostavbu predmetných sekcií (A,B) máme stále právoplatné stavebné povolenie.
V budúcoročnom rozpočte mesta sa plánuje osadenie detských prvkov v mestskej časti Trávniky a workoutové ihrisko na Ul. Hurbanovej.
Ing. Emil Vlado, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Anna - 24. november 2015
dobry den, chcem sa spytat, co nam to za konstrukcie vyrastli medzi Hurbanovou a Mierovou ulicou pri novom chodniku? A ake su plany s miestom, ktore vzniklo po zlikvidovaní stareho detskeho ihriska a pieskoviska? Dakujem za odpoved Anka

Odpoveď: Dobrý deň,
Vami spomínané konštrukcie v priestore na Ul. Mierovej sú 4 kusy exteriérových fitness prvkov, ktoré budú slúžiť na vonkajšie cvičenie pre mladšie i staršie generácie. Na ploche bývalého ihriska sa plánuje budúci rok realizácia workoutové ihrisko. Sú to železné konštrukcie na cviky s vlastnou hmotnosťou tela. V súčasnosti je to veľmi vyhľadávaný druh ihrísk pre mladú generáciu.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Zlatica - 18. november 2015
Dobry den,chcem sa opytat,ci sa neplanuje vystavba 3 izbovych najomnych bytov,pripadne ci nieje takyto byt volny.uz mame ziadost podanu vyse dvoch rokov,viackrat sme sa boli osobne pytat na MU,a pani nam vzdy povedala,ze ak sa nejaky byt uvolni,tak sa nam ozvu.neverim,ze za posledne dva roky sa neuvolnil ani jeden byt,alebo su nejake specialne kriteria?!dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto Stará Turá uzatvorilo so spoločnosťou STINEX s.r.o. zmluvu o budúcej kúpnej zmluve na odkúpenie bytového domu s 15 b.j., ktorého výstavba bola zahájená na ul. Hlubockého. V tomto bytovom dome sú naprojektované aj 3 izbové byty. Bytový dom bude majetkom mesta v prípade, ak mesto získa dotáciu a úver na jeho kúpu. Mesto v súčasnej dobe nemá žiadne voľné byty. Do náhodne uvoľnených bytov vyberá nového nájomcu komisia pre sociálne veci a bývanie. V prípade ďalších otázok kontaktujte priamo majetkové oddelenie MSÚ Stará Turá.
Lenka Galbavá, majetkové odd. MsÚ

Otázka od: Ferko - 10. november 2015
Dobrý deň prajem, myslím, že som to tu už čítal, ale akosi bez nejakého vysvetlenia. Išiel som sa s manželkou prejsť navečer, čo je už teraz skoro tma na Dubník, a museli sme sa počas cesty vrátiť, čo tam bola taká tma, že sa žena bála, a poviem pravdu, aj ja. To skutočne musia byť tie lampy vypnuté? Veď taká zdravotná prechádzka je užitočná, a každého nebaví sa prechádzať popri panelákoch. Stačilo by, keby to svietilo aspoň do polnoci, potom si to vypnite, ale aby tam bola taká strašidelná tma...Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
osvetlenie na Dubníku v zimnom období technické služby vypínajú. Osvetlenie je zapnuté iba po koniec topoľovej aleje. V zimnom období je zbytočné svietiť v oblasti, kde sa zdržuje taký malý počet ľudí.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 10. november 2015
Dobry vecer, chcela by som sa spytat kompetentnych, ci oprava cesty smerom od pizzerie po katolicky kostol je uz koncena? Bol sa niekto pozriet na finalnu verziu? Lebo oprava tejto cesty je nieco uzasne.... robit pracu po tme pri jednej poulicnej lampe.. aj je to tak vidiet, Firma ktora cestu opravovala by si zasluzila tak figu borovu a nie peniaze.... cesta nie je v rovine, je tam vela hrbov a "trhlin"....

Odpoveď: Dobrý deň p. Anna,
rekonštrukcia komunikácie pri rímsko-katolíckom kostole nie je po vizuálnej stránke ani podľa našich predstáv. Z hľadiska funkčnosti by problém nemal byť, spády sú v poriadku, trhliny by mala firma ešte zalievať. Dôvodom nepekného vzhľadu asfaltu je malý finišér, ktorý firma používala. Vizuálna stránka asfaltu by sa však časom mala zjednotiť.
Technické služby ako obstarávateľ žiaľ nemajú vplyv na výsledok elektronického verejného obstarávania pri zákazkách takéhoto typu. Obstarávateľ je v takýchto prípadoch v ťažkej úlohe, pretože si nemôže vybrať firmu, s ktorou bol predtým pri iných zákazkách spokojný, ale je mu nanútená firma, ktorá vyjde z obstarávania ako najlacnejšia.
Rekonštrukcia komunikácie po ukončení prác bude v záruke, takže v prípade, že sa dostavia funkčné problémy, firma ich bude musieť v rámci reklamácie odstrániť.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: Erika - 10. november 2015
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či by sa nemohlo zlepšiť stravovanie na základnej škole v našom meste. Myslím, že toto je tu dlhodobejší problém a pamätám si ho aj ako žiačka na škole. Moje deti často hovoria, že polievka sa nedala jesť a druhé bolo väčšinou dobré. Myslím, že píšem za viacerých rodičov, ale neviem či sa niekto ozval alebo to radšej to nechal tak. Počula som, že keď napríklad škola robí akcie na objednávku v jedálňach, tak vtedy je strava výborná. Prečo sa to vtedy dá ? Ďakujem.

Odpoveď: Milá pani Erika,
Vaša otázka znie, či by sa mohlo zlepšiť stravovanie v školskej jedálni na základnej škole. Máte pravdu, je to dlhodobý problém, ale z jednoduchého dôvodu......koľko ľudí, toľko chutí.
Je potrebné uviesť, že jedálny lístok sa zostavuje podľa zásad pre zostavovanie jedálnych lístkov, musí sa držať odporúčaných výživových dávok podľa vekových kategórií stravníkov a samozrejme sa riadi materiálno spotrebnými normami a receptúrami pre školské stravovanie.
Čo sa týka polievok, je pravda, že dnešné deti polievky veľmi nepreferujú (ani my sme neboli iní). Ale z našich skúseností vieme, že deti nie sú z domu zvyknuté na polievky a najviac im chutí francúzska (zo sáčku, ktorú varíme vo výnimočných prípadoch), tú poznajú takmer všetky.
Sú deti, ktoré si polievku ani nevezmú, že oni ju nemajú radi. A naopak je stále viac detí, ktoré si prídu po dupľu.
Čo sa týka akcií na objednávku, škola ich robí jeden – dvakrát do roka a tam sa pripravuje jedálny lístok podľa dohody a prepáčte, ani doma nevaríte na nejakú oslavu tak, ako by ste varili napr. v utorok.
Obe školské jedálne našej základnej školy majú rastúci počet stravníkov. To svedčí aj o tom, že stravovanie na našej škole je veľmi dobré. Máme veľa dobrých jedákov, ale aj tých, ktorí zjedia menej. Ale sú to deti, ten má rád to a ten zase ono, doma určite máte podobnú skúsenosť.
V prípade ďalších otázok nás môžete kontaktovať mailom alebo telefonicky (kontakt na jedáleň alebo vedenie školy je na našej školskej stránke).
S pozdravom
Eva Hučková
Vedúca ŠJ
ZŠ Stará Turá

Otázka od: Juraj - 26. október 2015
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať v akom rozsahu sa bude realizovať rekonštrukcia vozovky na Hurbanovej ul. smer cintorín popri základnej škole. Uvažovalo sa s tým že, by sa popri rekonštrukcii navrhlo aj parkovacie státie s väčšou kapacitou ako bolo možné doteraz? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
v lokalite, o ktorú sa zaujímate, ide o rekonštrukciu komunikácie (čiže výmena asfaltu v celej šírke). Uvažovalo sa aj s rozšírením parkovania, ale takáto možnosť by bola na úkor stromov, ktoré sú tam posadené. Parkovanie by v tejto časti vozovky bolo tiež veľmi blízko k oknám v činžiaku.
Z tohto dôvodu sa skôr uvažuje s rozšírením parkovacích miest z vnútra dvora (od evanjelickej fary). Táto časť rekonštrukcie sa však bude riešiť až v druhej etape spolu s cestou okolo garáží.
J. Vráblová, TSST

Otázka od: janka - 26. október 2015
Môžem poprosiť kompetentných, aby sa prešli večer smer Dubník, po ceste pri tých topoľoch svieti "až" jedna lampa. Môže to tam byť krásna večerná prechádzka, ale v takej tme, je to strašidelné.

Odpoveď: Dobrý deň,
osvetlenie na Dubníku v zimnom období technické služby vypínajú, ale alej by mala byť osvetlená. Technických službám zatiaľ nikto nehlásil, že osvetlenie v tejto časti nefunguje. Pracovníci TS pôjdu poruchu preveriť. V budúcnosti pri poruche osvetlenia kontaktujte priamo technické služby na t. č.: 032/776 3215.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Zdeno - 22. október 2015
Dobrý deň, už vyše týždňa nefunguje výťah a ani eskalátor v OD bývalý Prior. Prosím o preposlanie požiadavky správcovi budovy. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
kontaktovali sme manažérku obchodného domu, ktorá nám vysvetlila situáciu. V prípade, že nefunguje výťah v OD, nemôžu spustiť ani eskalátor, nakoľko tento slúži aj ako prístupová cesta pre ľudí, ktorí idú z prízemia či 1. poschodia na 2. poschodie. V súčasnosti je výťah dlhodobejšie pokazený, pretože došlo k závažnej poruche, ktorú nedokázali opraviť ani traja privolaní technici a musia ju odstrániť výrobcovia výťahu. Urýchlenie opravy žiaľ nevedia ovplyvniť. Za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujú.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Karol - 22. október 2015
Dobrý deň, ako som si všimol bavíte sa tu o ihriskách. Mňa by zaujímala téma ihriska nad lentilkami, kedy už konečne pribudne miesto na hranie, športovanie, oddychovanie aj pre deti, rodičov v našom areáli. Sme síce až na výpadovke Starej Turej, ale tiež sme občania nášho mesta, a na naše deti sa tu úplne zabudlo. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
ihrisko s detskými prvkami bude v priestoroch pri "lentilkách" osadené ešte v tomto roku. Po výberovom konaní bol vybraný úspešný uchádzač, ktorému bola zaslaná objednávka na detské prvky. Tie by mali byť osadené do konca októbra tohto roku.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 22. október 2015
Dobrý deň, chcem sa opýtať čo plánujete postaviť na štadióne, namiesto bývaleho klziska ?

Odpoveď: Dobrý deň,
v priestore bývalej ľadovej plochy vznikne ihrisko s umelou trávou. Na uvedenú stavbu bola pripravená projektová dokumentácia aj stavebné povolenie v súlade s dlhodobou koncepciou rozvoja mestského športového areálu. Mesto hľadalo na jeho realizáciu finančné prostriekdy z cudzích zdrojov, no žiaľ, neboli vyhlásené žiadne výzvy, v rámci ktorých by bolo možné projekt financovať. Je to posledný priestor v areáli, ktorý potrebuje rozsiahlu rekonštrukciu. Stavbu realizuje spoločnosť Mestský športový areál Stará Turá, s. r. o., kde sú spoločníkmi EUR-MED Slovakia, s. r. o. a mesto Stará Turá.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: David - 20. október 2015
Dobrý deń Chcem sa opýtať či mesto neplánuje postaviť street workout ihrisko

Odpoveď: Dobrý deň,
v súčasnosti sa pripravuje rozpočet mesta na r. 2016, v ktorom je naplánovaná aj realizácia workoutového ihriska. Rozpočet sa bude schvaľovať na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Lenka Gavačová - 1. október 2015
Dobrý deň, chcem sa spýtať, aký je dôvod kompletného výrubu stromov v širokom páse na okraji lesa v lokalite Súš kameňolom a pokiaľ bude výrub pokračovať.

Odpoveď: Dobrý deň,
v tejto časti katastrálneho územia Starej Turej mesto výrub nepovoľuje, nakoľko sa jedná o lesné pozemky a výrub je v kompetencii Lesoturu. Podľa vyjadrenia vedenia Lesoturu, ide iba o plánovanú obnovnú ťažbu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Ing. Ján Kormoš - 21. september 2015
Prajem Vám krásny slnečný deň! Rád by som sa opýtal, dokedy budú chodník smerom od "kruháča" na N.Mesto n.V. špatiť na dvoch miestách (približne od predajne Gazda ku križovatke na Štefanikovú) zostatky betónových pásov, nedostatočne prekrývajúcich akési štvorcové jamy uprostred chodníka? Ak sa na tie miesta pozriete z blízka, určite mi dáte za pravdu, že k nešťastiu sú tieto miestá celkom "vhodné", keď že cez dostatočne poškodený betón, je vidieť do čiastočne otvorených jám! Verím, že kompetentní o stave na uvedených miestach nevedia, ale stávajúci stav ich prijme aspoň k označeniu možného rizika na chodníku. Za promtné riešenie stavu Vám vopred ďakujem. S pozdravom Kormoš.

Odpoveď: Vážený pán Kormoš,
Vami spomínaný úsek chodníka je naozaj v zlom stave. Pôvodne sme plánovali v danej lokalite opraviť celý chodník, a tak sme zadali vypracovať projekt pre plánovanú rozsiahlu rekonštrukciu i dočasné dopravné značenie. Nakoniec sa z rôznych príčin však situácia zmenila, a tento rok budeme opravovať iba spomínané problémové miesta chodníka.
V auguste nám situáciu skomplikovali dovolenky pracovníkov a dokončovanie iných prác, ktoré sme ešte nemali zrealizované v iných častiach mesta. V tomto týždni však už nastupujú pracovníci technických služieb práve na spomínaný úsek chodníka a betónové pásy upravia k spokojnosti nás všetkých. Ďakujeme za pochopenie a trpezlivosť všetkých občanov.
J. Vráblová, TS ST

Otázka od: Andrej - 17. september 2015
Dobry den. Chodievam vecer z prace po Jiráskovej ulici a uz velmi dlho tam nefunguje cast nocneho osvetlenia oproti 7-poschodovemu cinziaku. Myslim, ze sa jedna o nove osvetlenie. Chcem poprosit o opravu osvetlenia. Dakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
uvedenú poruchu technické služby preveria. V prípade, že pôjde o ľahkú závadu, odstránia ju. Ak by išlo o zložitejší problém, uplatnia opravu v rámci reklamácie u firmy, ktorá osvetlenie realizovala.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Ivana - 10. september 2015
Dobrý deň, Chcela by som vedieť a asi nielen ja dokedy budú prebiehať rekonštrukčné práce na pešej zóne po bývalých unimobunkách a čo tam bude realizované. Predpokladám, že to realizujú technické služby mesta, keďže som tam videla ľudí od nich. Len mi nepíšte, že to záleži na počasí, keďže som videl ako "RÝCHLO" robili rekonštrukciu pri tržnici a to bolo pekné počasie. Dúfam, že realizácia bude rýchlejšia. Ďakujem. Ivana.

Odpoveď: Dobrý deň,
vieme, že občania majú často pocit, že rekonštrukcie miestnych komunikácií, parkovísk a chodníkov trvajú v réžii technických služieb priveľmi dlho. Je tomu tak najmä preto, že technické služby vykonávajú pre mesto, a najmä pre občanov mnohé iné služby a väčšinu takýchto rekonštrukcii a realizácii robia popri svojej základnej činnosti. Ak by mesto na takúto akciu vybralo externú firmu, určite by ušetrilo čas, ale bolo by to na investície väčších finančných prostriedkov. Mesto teda prostredníctvom technických služieb šetrí finančné prostriedky z rozpočtu mesta, a teda aj peniaze občanov.
Čo sa týka priestoru po bývalých unimobunkách, technické služby v súčasnosti začali s realizáciou rekonštrukcie pešej zóny od kvetinárstva smerom k činžiaku „Zetko“. Bude tu uložená dlažba, ktorá prepojí túto časť mesta s centrálnou mestskou zónou. Ďalej je tu pri činžiaku „Zetko“ naplánovaná realizácia parkoviska s 18 parkovacími miestami a chodník smerom k Ul. Mierovej. Priestor, ktorý zostal zatiaľ nevyužitý po bývalých unimobunkách a detskom ihrisku bude zatrávnený a mesto bude o jeho využití rozhodovať neskôr. V priestore je ďalej naplánovaný chodník krížom od kvetinárstva smerom k Ul. Hurbanovej. Ukončenie prác je naplánované do októbra 2015. Žiaľ, pri realizácii takýchto projektov je veľmi ťažké odhadovať presný čas realizácie, nakoľko sa veľakrát vyskytnú nepredvídateľné problémy, ktoré sa týkajú uložených sietí, materiálu, počasia, techniky a iných. Tieto nie je možné vopred predvídať. Prosíme občanov, ktorí bývajú v tejto časti mesta alebo cez ňu pravidelne prechádzajú o trpezlivosť. Veríme, že s konečnou úpravou priestoru bude spokojná väčšina občanov.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Petra - 9. september 2015
Dobry den, chcela by som vas poprosit o opravu drevennych lavok v nasom meste nakolko su v hroznom stave. Myslim, ze je to uz potrebne nakolko vela ludi caka, ze sa to coskoro prepadne a urcite by to potesilo kazdu jednu mamicku s kocikom. dakujem Peta

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto zadalo architektovi zákazku, aby navrhol dizajnové riešenie rekonštrukcie lávok v meste. V súčasnosti technické služby pristupujú iba k nutným opravám, vymieňajú nebezpečné drevá a udržujú lávky v prevádzkyschopnom stave. Po ukončení výberu dizajnového návrhu bude rekonštrukcia lávok rozvinutá do viacerých etáp podľa cenových kalkulácií a hlavne podľa finančných možností mesta. V prípade, že viete o nebezpečnom kuse dreva na lávke, kontaktujte technické služby mesta.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Martin B. - 2. september 2015
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, či by nebolo možné, aby televízne vysielania bolo vysielané v pravidelnosti (1x za 2 týždne) ako to bolo pred tým, keď to začala robiť SOŠ. Pozrizte sa na to teraz. Máme 1.9.2015 a posledné vysielanie na webe 14.7.2015. Nič sa v Starej Turej zatiaľ neudialo ? Alebo sa to teraz dá všetko do novej relácie (ale to už podľa mňa nemá význam, keďže treba vysielať aktuálne príspevky)? Video relácie sú teraz aj zbytočne dlhé. Viem, že je to o peniazoch (asi je to teraz lacnejšie), ale keď má na to napr. Brezová alebo Myjava, Stará Turá je na tom asi finančne lepšie. Nemám pravdu ? Ďalej by nebolo zlé dávať na web stránku aj záznamy z mestských zastupiteľstiev. Skúste nad tým porožmýšlať a aspom od budúceho roku alebo aj skoršie urobiť zmenu. Ďakujem pekne.

Odpoveď: Dobrý deň,
vysielanie ST TV sme nechali v rukách žiakov Strednej odbornej školy hneď z dvoch dôvodov. Po prvé pre mesto je takáto forma výroby vysielania oveľa lacnejšia ako pri predošlom dodávateľovi vysielaní. V minulosti došlo pri znižovaní niektorých položiek výdavkov bežného rozpočtu k zníženiu finančných prostriedkov určených na výrobu vysielania, preto muselo mesto hľadať inú lacnejšiu alternatívu. Na podnet niektorých poslancov bol oslovený riaditeľ SOŠ Stará Turá a ten túto výzvu prijal. Druhý a nemenej dôležitý dôvod je, že prostredníctvom výroby relácií sa žiaci odboru grafik digitálnych médii priamo stretávajú s praktickou formou výroby televíznych relácii. Takto získavajú skúsenosti, ktoré im neskôr môžu pomôcť pri hľadaní zamestnania po skončení školy. Toto prepojenie samosprávy a strednej odbornej školy je veľmi priaznivo hodnotené a súčasný školský systém podporuje práve takúto formu vyúčby - spojenie teórie s praxou.
Je určite pravdou, že vysielanie, ktoré vyrába SOŠ nie je na takej vysokej úrovni ako keď ho robili profesionáli, ale sme radi, že aspoň v takejto forme sa podarilo ho zachovať. Prerušenie vysielania počas leta bolo spôsobené najmä menším počtom akcii a aktivít v meste, nové vysielania budú na webe už čoskoro.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Marek - 3. august 2015
Dobry den, podla rozpoctu sa v roku 2015 mala rekonstruovat skolka a bolo rozpoctovanych 500tis.€. Zmenilo sa na tom nieco? Taktiez ma zaujima, ktore chodniky v roku 2015 boli a budu opravene, okrem toho pred postou. Dakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
na rekonštrukciu MŠ Hurbanova 153 bolo rozpočtovaných 200 tisíc € v kapitálových výdavkov a 500 € v bežných výdavkoch. Na danú rekoštrukciu bol spracovaný projekt a žiadosť o finančnú dotáciu z fondov EÚ. Daná žiadosť však nebola úspešná a prostriedky na rekonštrukciu mesto nezískalo. Tento projekt teda nebude v súčasnosti realizovaný.
Čo sa týka údržby chodníkov, na tento rok mali technické služby v pláne rekonštrukciu úzkeho chodníka od pošty po tržnicu a chodník na Ul. Jiráskovej (od lekárne po odbočku do sídliska).
Nakoľko pri realizácii chodníka pri pošte nastali technické problémy, boli TSST nútené zrekonštruovať celú plochu pred tržnicou a tiež chodník zboku tržnice. Chodník na Ul.Jiráskovej nie je v súčasnosti vysporiadaný a bude musieť počkať.
Súčasne sa bude ešte tento rok rekonštruovať priestor po bývalých "bunkách" na Ul. Mierovej. Tu sa bude riešiť aj parkovanie a vytvárať nový chodník, ktorý bude spojovacím chodníkom medzi pešou zónou a Ul. Hurbanovou okolo trafostanice a tel. ústredne.
Lívia Boorová, MsÚ a Janka Vráblová, TSST

«  | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  »