Menu

Otázky a odpovede

Máte otázky, ktoré sa týkajú mesta alebo mestskej samosprávy? Neviete, ako a kde vybaviť konkrétnu záležitosť?

Napíšte svoju otázku v priloženom formulári a v čo najkratšom čase uverejníme, v spolupráci s príslušnými zamestnancami mesta z danej oblasti, odpoveď.

Odpovede sú uverejňované v poradí podľa dátumu prijatia otázky.
Odpovede mesta Stará Turá, uverejnené v tejto sekcii, nenahrádzajú rozhodnutia alebo iné právne akty, ktoré sú vyžadované v zmysle platnej právnej úpravy.

Rubrika Otázky a odpovede nie je zriadená na základe zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám. Je to služba nad rámec zákona, ktorej cieľom je vychádzať v ústrety občanom a uľahčiť ich prístup k niektorým odpovediam.

Prosíme vás o slušnú formuláciu vašej otázky. Obsah tejto stránky by mal rešpektovať vzájomnú ústretovosť a toleranciu. Provokácie, hanobenie a urážky budú ignorované a príspevky s uvedeným obsahom nebudú publikované, alebo budú redakčne skrátené.

Položením otázky jej autor zároveň udeľuje súhlas mestu Stará Turá na zverejnenie svojho mena a priezviska. Mesto Stará Turá si vyhradzuje právo neuverejňovať a neodpovedať na anonymné otázky.


Pred zadaním otázky si pozorne prečítajte 
Pravidlá služby Otázky a odpovede .

 

Zoznam otázok

Otázka od: Khadzimurat Zoloev - 9. máj 2016
Dobrý deń prajem, chcem sa spýtať, ako mesto pokročilo s plánovaním výstavby workout ihriska. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
v súčasnosti máme dokončenú projektovú dokumentáciu k ihrisku a v tomto mesiaci sa pokúsime uchádzať o grant z Nadácie Slovenskej sporiteľne prostredníctvom vypracovaného projektu. Ak budeme pri grantovej výzve úspešní a náš projekt nadácia vyberie, čo najskôr by sme začali s realizáciou projektu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav Pollák - 3. máj 2016
Dobrý deň prajem. Viem, že budova bývalej SPŠE nie je majetkom mesta, ale i tak sa chcem spýtať, či sa neuvažuje s týmto chátrajúcim objektom niečo robiť. Myslím, že objekt je v tak dezolátnom stave, že je vhodný asi len na demoláciu. Verím, že sa nečaká na to, až sa tam niečo nepríjemné nestane. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto v súčasnosti pripravuje výmenu objektov bývalej strednej priemyselnej školy za kruhovú križovatku a pozemky pod cestami, ktoré patria pod správu TSK, ale v súčasnosti sú ešte v majetku mesta. Trenčiansky samosprávny kraj sa viackrát pokúšal objekty ponúkať vo verejnej obchodnej súťaží, no bezúspešne. Sme radi, že s takouto výmenou nakoniec vedenie TSK a poslanci súhlasili. O ďalšom osude objektov sa bude rozhodovať, až keď budú definitívne v majetku mesta.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Petra - 2. máj 2016
Dobry den,chcela by som vediet ci sa bude robit detske ihrisko v zedku nakolko je tu kopec malych deti a ihrisko ziadne. Urcite by to onecilo viac mamiciek. Dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
ihrisko v tejto lokalite sa zatiaľ neplánuje. V blízkosti činžiaku "Zetko" je ihrisko medzi činžiakmi na Ul. Mierovej alebo ihrisko v medzibytovkom priestore medzi Ul. Komenského a Ul. SNP. Prioritami sú v súčasnosti časti mesta, kde nie sú ihriská dostupné vôbec. Napríklad v mestských častiach Trávniky, Súš, Papraď, nová Kórea či Družstevná ulica.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Gabi - 29. apríl 2016
Dobrý deň, chcem dať mestu pripomienku na zváženie: píšem v mene viacerých mamičiek, boli by sme veľmi vďačné, keby sa na námestí opatrili fontány nejakým vkusným zábradlím, napr. nerezovými vodorovnými tyčami. Naše deti sa tam veľmi radi nakláňajú aj napriek rodičovským zákazom, a ak ich náhodou neustriehneme, môže sa stať nešťastie. ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
s osadením zábran či zábradlia pri fontáne sa neuvažuje. Väčšina fontán na Slovensku, ale i v zahraničí nemá takéto ochranné bariéry, pretože by to znehodnocovalo estetickú hodnotu týchto diel. Vstup do fontán je na Námestí slobody zakázaný a fontány sú pod neustálym dohľadom kamerového systému. Dospelých návštevníkov námestia by to malo odradiť od pokusov "zaplávať" si vo fontánach. Mamičkám alebo iným rodinným príslušníkom odporúčame, aby pri trávení voľného času na námestí, dbali sami na dostatočnú bezpečnosť zverených detí, poprípade, aby sa s nimi zdržovali v dostatočnej vzdialenosti od fontán.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Steve - 29. apríl 2016
Dobrý den chcem sa spítat niekoho kompetentného na cestu Hlavina-Nová Lhota ako je to z cezhraničnou spoluprácou kde sa otvorily hranice a stále počuvam od ludí že su tam zakazové značky .Pred pár rokmy tu boly dokonca velké sluby a plány cestu dokončit až na Paprad.

Odpoveď: Dobrý deň,
cesta z Hlaviny do Novej Lhoty nebola nikdy skolaudovaná a nespĺňa parametre verejnej komunikácie, je na Slovenskej strane vedená ako lesná cesta, t. j. komunikácia na lesných pozemkoch slúžiaca lesnému hospodárstvu (zákon č.326/2005 Z.z. o lesoch). Zákazové značky B3 sú schválené dopravným inšpektorátom. Cesta je vhodná, taktiež veľmi využívaná na cyklistiku a v zime na bežecké lyžovanie. Bohužiaľ mnohí vodiči porušujúci zákaz vjazdu na lesné pozemky, jazdia veľmi rýchlo a ohrozujú cyklistov i pracovníkov lesnej prevádzky. Ak by mala cesta slúžiť motoristickej verejnosti, potom by bolo treba vyňať pozemky pod cestou z lesného pôdneho fondu a dokončiť stavbu.
Ing. Ivan Durec, riaditeľ Lesotur, s. r. o., Stará Turá

Dobrý deň,
názor vlastníka a obhospodarovateľa predmetných lesných pozemkov je taký, že v žiadnom prípade nemá záujem na sprístupnení tzv. "vojenskej cesty" pre širokú motoristickú verejnosť. Niekoľko konfliktov v minulosti a v tejto dobe pretrvávajúcich ďalej s nedisciplinovanými vodičmi a lesníckou prevádzkou a bežnými turistami presvedčilo vlastníka lesov, aby osadil na základe povolení a rozhodnutí všetkých relevantných OŠS na tomto úseku zákazové značky a doplnkové značky. Pričom začíname byť presvedčený, že jediným riešením ako zabrániť ohrozovaniu lesníckej prevádzky, peších turistov, cykloturistov a bežkárov v zimnom období je úplné uzavretie predmetnej cesty a všetkých vstupov na lesné pozemky rampami. Cesta je využívaná malým množstvom nedisciplinovaných motoristov EU, pričom ohrozujú plné využívanie majetku obce a zároveň ohrozujú bežných návštevníkov lesa. Toto ich jednanie je nezlučiteľné s predstavami vlastníka lesných pozemkov a všeobecným záujmom občanov s priamym účelom využívania lesných pozemkov.
OBECNÉ LESY, s. r. o., Stará Myjava

Otázka od: Evžen - 25. apríl 2016
Dobrý večer. Dnes 24.4.2016 som videl v jednej komerčnej televízii príspevok ohľadne kosenia v meste Prešov a Košice. Jednalo sa o to, že pri kosení blízko áut sú autá zašpinené odletujúcou trávou a prípadne aj kamienkami. Pucovanie auta je potom na vodičoch, buď ručne alebo autoumyváreň, Keď si auto neočistíte, znehodnotí sa lak na ute. V Starej Turej to robia ako v Prešove. V Košiaciach sú ohladuplnejší voči cudziemu majetku a vyriešili to tak, že dvaja pracovníci asi ich technických služieb, držia zvisle pred daným vozidlom plachtu, aby zabránili jeho zašpineniu. Myslím, že by to bolo možne praktizovať aj u nás. Poprosím o kladnú odpoveď a bez nejakých výhovoriek, že nemáme na to ľudí.... Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
reportáž sme pozerali a skúsime to aplikovať i u nás v rámci práce technických služieb.
Ing. Jana Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: jan - 18. apríl 2016
Prosim vas,dokedy sa mozu podavat ziadosti o pridelenie bytu v bytovke,ktora je prave rozostavana?kolko je momentalne uchadzacov o byvanie v nasom meste?mali by sme s rodinou zaujem o 3 izbovy byt,su nejake zvlastne kriteria na splnenie podmienok?viete nejake priblizny termin,kedy by sa mohli byty pridelovat?dakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
rozostavaný bytový dom v súčasnej dobe nie je majetkom mesta Stará Turá. Žiadosti o byt sa prijímajú stále a v prípade, že mesto získa uvedený bytový dom do majetku (predpoklad je v roku 2017), bude vyberať nájomníkov zo zoznamu, ktorý je vedený na majetkovom oddelení, teda zo všetkých záujemcov, ktorí majú u nás žiadosť o byt. V prípade, že máte záujem o nájomný byt, je potrebné si túto žiadosť podať. Ku dnešnému dňu je posledná žiadosť vedená pod poradovým číslom 70.
Všetky podmienky na pridelenie nájomného bytu obsahuje VZN č.1/2016 –Nar. O obecných bytoch, ktoré je zverejnené na webovej stránke mesta www.staratura.sk.
Ing. Lívia Galovičová, vedúca majetkového odd. MsÚ

Otázka od: Tomáš Maro - 18. apríl 2016
Dobrý večer, neplánuje mesto Stará Turá aspoň cez internet online prenos - zasadnutí mesta a pod?

Odpoveď: Dobrý deň,
takúto formu internetového vysielania MsZ mesto neplánuje realizovať. Boli by finančné prostriedky navyše, z ktorými mesto v rozpočte nepočíta. Zastupiteľstvá sú verejné, pozvánky na každé zasadnutie zverejňujeme na internetovej stránke mesta, na úradnej tabuli mesta i cez mestský rozhlas. Každý občan sa môže zastupiteľstva zúčastniť. Po každom zasadnutí je k dispozícii na stránke mesta v sekcii Samospráva - Dokumenty podrobná zápisnica zo zasadnutia. Zápisnice sú k dispozícii i na správnom oddelení mestského úradu.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Anna - 13. apríl 2016
Dobry den, chcela by som upozornit na dost zavazny problem. Pri vychádzaní zo záhradkárskej osady Chrásnatá chýba zrkadlo, ktoré uľahčuje nam vodicom vyjazd na hlavnu cestu. Este minuly tyzden tam bolo no vcera som si vsimla ze uz tam nie je a chvilu na to som mala "vdaka" tomu skoro autonehodu. Prosím, je mi jasne ze nie je toto lacna zalezitost ale ide tam o bezpecnost. Dakujem za nas záhradkárov

Odpoveď: Dobrý deň,
zrkadlo bolo poškodené, takže ho technické služby dočasne odstránili. V súčasnosti ho opravujú a čoskoro ho osadia späť.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Iveta - 12. apríl 2016
Kedy je jarmok?

Odpoveď: Dobrý deň,
Staroturiansky jarmok sa uskutoční v dňoch 10. a 11.6.2016.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: bert - 11. apríl 2016
Dobrý večer.Chcem sa spýtat ci mesto plánuje,resp ak to už nie je neskoro vzhladom na ročné vegetačné obdobie,výrez resp.preriezku polámaných stromov nad cestou zo Starej Turej pred a za železničným viaduktom.Pred viaduktom su dva suché stromy a je len otázkou času kedy padnu na cestu a sposobia neštastie.A takisto po pravej strane za žel. mostom na svahu sa nacházaju stromy ktoré su polámané podla mna su rovanko priamým ohrozením najme pre vodičov..ale aj ludí ktorý chodia po chodniku naproti.Viem že na naprotivnom svahu vykonával preriezku stromov technotur,tak som sa chcel spýtat či sa nepalnuje niečo podobné aj na druhej strane svahu nad cestou...Určite by to prispelo k skrášleniu vstupu do Starej Turej....dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
prerezávku ľavého svahu realizovali Technické služby. Svah oproti nie je na mestských pozemkoch, ale rokovali sme so Slovenskou správou ciest, ktorej údržba svahu patrí (cca 5 m od cesty).
Slovenská správa ciest nám odpovedala, že sú si vedomí situácie na svahu, ale nemajú finančné ani personálne kapacity na prerezávku svahu. S takouto odpoveďou nás však neuspokojili a naše rokovania budú pokračovať. Cieľom je, aby sa svah upravil tak ako pri Husitskej veži. V súčasnosti Vám však nevieme sľúbiť ako bude Slovenská správa ciest ďalej reagovať na naše pripomienky.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Ibn Ibrisi - 11. apríl 2016
Dobrý večer, chcem sa spýtať, ako pokračuje plánovanie výstavby worokout ihriska na Starej Turej. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Dobrý deň,
čakáme na grantové výzvy, do ktorých by sa mesto mohlo zapojiť. Táto investičná akcia je totiž podmienená získaním finančných prostriedkov z cudzích zdrojov. V súčanosti už spracovávame projekt na podanie žiadosti o dotáciu v grantovom systéme Slovenskej sporiteľne.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 8. apríl 2016
Dobrý deň, chcem sa opýtať kto má teraz na starosti čistotu ihriska pri základnej škole na Hurbanovej ulici .Na betónovej tribúne sú už od silvestra asi zvyšky pyrotechniky a teraz pred chvíľou zamestnanci technoturu čo vyberajú koše okolo tribúny prefrčali na multikáre, myslím že závozníkovy by minútku trvalo aspoň tie najväčšie kusy nahodiť do multikáry. Ďalšou kapitolou je čistota na samom ihrisku. Keď tam chodíme hrávať snažíme sa aspoň po deckách vyzbierať plastové flaše, ktorých tam býva požehnane. Ale je tam aj plno drobných nečistôt , a hlavne plno špakov z cigariet. nedalo by sa napríklad raz za čas tam poslať trebárs nezamestnaných v rámci verejnoprospešných prác, tam pozbierať neporiadok. Dík za odpoveď

Odpoveď: O ihrisko pri základnej škole sa stará škola. Vrámci výchovy chodia zberať a upratovať priestory ako tribúny tak aj všetkých priestorov, ale je to skutočne práca sizyfovská. Takisto škola dala zrekonštruovať dosky na sedenie a tie sú tiež už opálené. Po každom víkende sa nachádzajú injekčné striekačky, fľaše, sklo....
Pani riaditeľka chce vrámci Dňa zeme vykonávať komplexnejšie upratovanie celého okolia. Avšak niektoré činnosti vrámci bezpečnosti nie je možné vykonávať.

Technické služby Stará Turá

Otázka od: Richard - 7. apríl 2016
Kedy začne mestský úrad zverejnovať materiály na rokovanie mestského zastupiteľstva na svojom webe? V čom je problém v našom meste, kedže veľa iných miest to robi ? Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
Mesto Stará Turá zverejňuje v zmysle § 5 ods. 2 a 8 zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov všetky zákonom uložené informácie týkajúce sa činnosti Mestského zastupiteľstva: viď link http://www.staratura.sk/mestske-zastupitelstvo/
- Termíny zasadnutí
- Zápisnice
- Návrhy predložených Všeobecne záväzných nariadení
- Schválené Všeobecne záväzné nariadenia http://www.staratura.sk/vseobecne-zavaene-nariadenia-platne/
- Údaje o dochádzke poslancov
- Výpisy o hlasovaní poslancov.
Mesto ďalej zverejňuje zápisnice zo zasadnutí Komisií mestského zastupiteľstva, kde sa prerokúvajú materiály predkladané na rokovanie Mestského zastupiteľstva viď link http://www.staratura.sk/zapisnice-komisii-mestskeho-zastupitelstva/ Pokiaľ sú predmetom rokovania mestského zastupiteľstva majetkové záležitosti týkajúce sa predaja a prenájmu majetku mesta, zverejňuje mesto v zmysle zák. č. 138/1991 Zb. o majetku obcí zámer ich predaja či prenájmu na úradnej tabuli http://www.staratura.sk/uradna-tabula-sk/
Materiály týkajúce sa programového rozpočtu mesta a jeho zmien zverejňuje mesto v zmysle zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v nadväznosti na zák. č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy viď link http://www.staratura.sk/rozpocet/
Materiály týkajúce sa verejného obstarávania sú zverejnené http://www.staratura.sk/profil-verejneho-obstaravatela/
Pokiaľ sú predmetom rokovania mestského zastupiteľstva informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov, tieto nie sú zverejňované v žiadnej vyššie zmienenej sekcii webovej stránky mesta napr. v zmysle zák. č. 563/2009 Z. z. o správe daní, 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov.
Z toho vyplýva, že všetky údaje, ktoré je mesto povinné zverejňovať v súvislosti s platnou legislatívou sú zverejnené na jeho webovom sídle.

Mgr. Ľubica Klimáčková, správne oddelenie MsÚ

Otázka od: Alex Michalčík vek 10 rokov - 31. marec 2016
Chcem sa spýtať čo plánujete robiť s pozemkom vedľa kvetinárstva Iris? Sú tam len kopy hliny!

Odpoveď: Dobrý deň,
do priestoru sa v súčasnosti naváža hlina a potom bude zatrávnený.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Miroslav - 30. marec 2016
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na čo mesto plánuje zmeniť v oblasti starostlivosti o seniorov odkázaných na starostlivosť, aby nemuseli byť odkázaný na služby predražených súkromných sociálných zariadení. V oblasti starosti o seniorov ma naše mesto dosť veľké rezervy a ako som sa bol osobne imformovať na mestskom úrade odbore sociálných služieb úroveň poskytovaných služieb a možností pre týchto občanov je hodne slabá. Poprosil by som o konštruktívnú odpoveď, nie alibistickú úradnícku ako som tu čítal vo viacerých príspevkoch.

Odpoveď: Dobrý deň.
Mesto Stará Turá v súlade so zákonom o sociálnych službách zabezpečuje sociálnu službu vo forme opatrovateľskej služby prostredníctvom 12 opatrovateliek v teréne. Vzhľadom na to, že v prípade poskytovania opatrovateľskej služby sa zabezpečujú nevyhnutné sebaobslužné úkony prostredníctvom opatrovateľky pre klientov, ktorí sú na túto službu odkázaní, mesto neeviduje čakateľov na poskytnutie opatrovateľskej služby a doposiaľ vždy uspokojilo dopyt po opatrovateľskej službe v plnom rozsahu. I spätná väzba od klientov, ktorým sa opatrovateľská služba poskytuje svedčí o tom, že sú nadmieru spokojní s uvedenou službou.
V pôsobnosti mesta je zriadené Zariadenie opatrovateľskej služby (na autobusovej stanici), kde mesto poskytuje sociálnu službu klientom odkázaným na pomoc inej fyzickej osoby prostredníctvom opatrovateliek v danom zariadení. Mesto prispieva mesačne na prevádzku tohto zariadenia, pričom nemalé finančné prostriedky investovalo aj do jeho rekonštrukcie a neustále ho zveľaďuje a inovuje.
Ďalej mesto každoročne vyčleňuje v mestskom rozpočte finančné prostriedky na podporu Denného centra seniorov (Klub dôchodcov) Stará Turá a Papraď, prostredníctvom ktorých podporuje aktívny život seniorov.
Taktiež mesto prostredníctvom sociálneho oddelenia zabezpečuje sociálne poradenstvo, požičiavanie pomôcok.
A čo plánuje mesto v sociálnej oblasti? Zo zákona mestu vyplýva povinnosť tvorby Komunitného plánu sociálnych služieb (KPSS), z ktorého mesto vychádza pri svojich investičných plánoch rozvoja mesta. V súčasnosti sa pripravuje KPPS pre roky 2017-2021 a v tej súvislosti v mesiacoch november a december 2015 bola v meste distribúcia dotazníkov, prostredníctvom ktorých sa občania vyjadrili k problematike sociálnych služieb, vyjadrili svoje potreby, názory, podnety. Dotazníky sa spracujú, vyhodnotia a získané výsledky sú následne podkladom pre vytvorenie KPSS. Podľa schváleného KPSS mesto potom postupuje a realizuje požiadavky, ktoré vzišli od občanov mesta.
Avšak záujem občanov a návratnosť dotazníkov bola len 14%. Napriek tomuto malému záujmu občanov o spoluprácu, mesto vypracuje Komunitný plán sociálnych služieb, z ktorého bude vychádzať v rokoch 2017 – 2021. Pred schválením bude návrh nového KPSS predložený na verejnú diskusiu, kde budú mať občania opäť priestor na vyjadrenie sa, rovnako ako pred schválením KPSS na roky 2012-2016.
S pozdravom
Mgr. Ivona Barbušinová, vedúca oddelenia sociálnych vecí MsÚ

Otázka od: MarekST - 30. marec 2016
Dobry den, pohlo sa nieco ohladom pripravy pozemkov pre domovu vystavbu v lokalite Drahy? Neuvazuje mesto nad inou lokalitou? Riesi tuto problematiku aj novy UP? V pesej dostupnosti su urcite aj ine vhodne lokality. Ak mesto nema nadalej vymierat, pre obyvatelov je dolezite aby mali k dispozicii moznost dostupneho byvania aj v rodinnych domoch, inak tu o chvilu posledny moze zhasnut. Na skodu by bolo ak by sa z toho stal vyhodny biznis pre par stastlivcov. Dakujem za odpoved.

Odpoveď: Dobrý deň,
práce na príprave územného plánu zóny „Dráhy“ sú pozastavené z dôvodu riešenia environmentálnej záťaže „Skládka odpadov Dráhy“. Minulý rok MŽP SR dostalo finančné prostriedky na posúdenie aj tejto skládky. Boli spracované a vyhodnotené vrty na IGP analýzy dopadov tejto skládky na územie a následne bude spracovaný návrh sanácie tejto záťaže. Nositeľom úlohy je MŽP SR. Výsledky analýz a návrh sanácie nám zatiaľ nie je známy.
V súčasnosti mesto otvorilo územný plán mesta a zabezpečuje spracovávanie jeho zmien a doplnkov. Je zverejnená výzva ohľadom možnosti podania žiadostí o jeho zmenu zo strany občanov, právnických a fyzických osôb a každého, kto má záujem riešiť zmeny. Touto problematikou sa bude zaoberať aj Komisia pre životné prostredie a Komisia pre výstavbu, územný plán a dopravu pri MsZ Stará Turá na svojich najbližších zasadnutiach.
Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP, MsÚ

Otázka od: Jozef D. - 30. marec 2016
Prečítal som si otázku od Milana M z 22.3.2016 a odpoveď od J.Holotu ohľadne vyberania poplatku za smeti, prípadne daní na dvoch miestach. Tiež som bol na úrade platiť poplatok za smeti a nevšimol som si urýchlenie platby, keď akože fungovali dve pokladne. Väčina ľudí využívala platbu v hotovosti aspom v tom čase keď som ja platil. Napíšte aspom percentuálne koľko ľudí doteraz službu platenia bankomatovou kartou využilo pri platbe za odpad ? Skôr občanom pomôžete tým, že budú obidve pokladne brať hotovosť a platba kartou bude ako doplnková služba....

Odpoveď: Dobrý deň,
platba kartou je spustená zatiaľ iba pár mesiacov a ľudia si na ňu postupne zvykajú. V súčasnosti ešte nie je na mieste robiť štatistiku využívania takejto formy platby. Práve platba kartou veľmi zdržuje pokladníčku, preto sa takáto forma úhrady poplatku presunula do vedľajšej kancelárie. V súčasnosti je už najväčší nápor platenia v pokladni za nami, takže neuvažujeme o otvorení dvoch pokladní naraz. O tejto možnosti môžeme uvažovať, až keď budú rozdistribuované rozhodnutia k dani z nehnuteľností a k dani za psa.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Petra - 29. marec 2016
Chcela by som požiadiať o väčšiu starostlivosť o detské ihriská, hlavne tie novšie. Vybudovali sa nové ihriská, ale nemá kto (asi z technických služieb) ihriská respektívne prvky na ihrisku natrieť, dotiahnuť alebo vymeniť už hradzavé šróby, prehrabať drevenu štiepku, prípadne doplniť novú.... Ja som si určite nevšimol, že by to technické služby robili.

Odpoveď: Dobrý deň,
štiepka je objednaná, ale s výrobou musíme čakať cca do polovice apríla. K dispozícii v terajšom období je len teplárenská štiepka. Musíme počkať na výrobu jemnejšej štiepky vhodnej do detských ihrísk. Ihriská pravidelne obchádzame a postupne odstraňujeme vady. Zahrdzavený šrób, ak je funkčný, nie je na závadu. Je dobré ak občania priamo upozornia pracovníkov TSST, kde sa závada nachádza, pretože pracovníci TSST môžu vypadnutý šrób ľahko prehliadnuť. Ak nám občania priamo dajú vedieť, kde a aká je závada, urýchli sa tým aj jej odstránenie.
Ďakujeme za pochopenie.
Ing. J. Vráblová, riaditeľka TSST

Otázka od: Ján - 29. marec 2016
Dobrý deň. Kedy sa budú vymienať poškodené a väčšinou nefunkčné drevenné okná na ZŠ Hurbanova ? Nemohlo by to mesto tento rok zrealizovať ? Ale nepíšte mi odpoveď, že nie sú peniaze alebo, že sa pokúsime budúci rok apod. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto má v súčasnosti spracovaný projekt na zateplenie objektu školy na Hurbanovej ulici, ktorý obsahuje aj výmenu okien. Celkové náklady na zateplenie obvodového a strešného plášťa vrátane výmeny okien a s tým súvisiacich stavebných úprav na všetkých pavilónoch školy sú vyčíslené vo výške 747.269,-€. Keďže mesto chce na túto stavbu čerpať finančné prostriedky z iných zdrojov, musí byť stavba a teda aj projekt upravený tak, aby vyhovoval energetickej náročnosti triedy „A“. Z tohto dôvodu sme pristúpili k zabezpečeniu energetického auditu, ktorý nám povie, aké ďalšie stavebné úpravy a technické vybavenie (slnečné kolektory, rekuperácia...) bude ešte potrebné navrhnúť a keď získame finančné prostriedky aj zrealizovať. Pri takejto komplexnej prestavbe objektu školy predpokladáme, že finančné náklady sa vyšplhajú nad 2.000.000,-€.
Ing. Jana Mináriková, vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Petra - 24. marec 2016
Dobry den, chcem sa spytat kompetentych, máme krásny nový chodník, pri Mierovej ulici. No akosi neviem, ci sa pozabudlo alebo uz nechalo tak okolie chodníka, to je totalne zdevastovane nákladnými autami. Je to dost nebezpečne, uz zacina byt teplo, deti by radi pobehovali. No takto sa tam bojim dieta pustit. Dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
chodník sme dokončovali v neskorom jesennom období a doteraz z dôvodu veľmi mokrého podložia nebolo možné pracovať v týchto priestoroch s hlinou (narobili by sme viac škody ako úžitku). V najbližšom možnom termíne začneme s jeho úpravou.
Ďakujeme za pochopenie.
Ing. J. Vráblová, TSST

Otázka od: Milan M. - 22. marec 2016
V dnešnej dobe chodí veľa ľudí platiť poplatok za smeti na MsÚ, čím tu vzniká dosť veľká rada a dlhšie čakanie. Nebolo by možné, aby sa vyberalo na dvoch miestach ? Vyberá sa v pokladni, ale videl som ked som bola raz na úrade a mala pokladňa dovolenku, tak sa vyberalo vo vedľajších dverách. Skrátka, aby pri takýchto poplatkoch bolo možné platiť na dvoch miestach. Ďakujem vám.

Odpoveď: Pán Milan, práve minulý týždeň sme za účelom urýchlenia vybavovania platieb daní a poplatkov prijali opatrenie, na základe ktorého sme v rámci testovacieho režimu od stredy až do piatka prijímali platby od občanov na dvoch miestach súčasne. Okrem miestnosti, v ktorej sídli mestská pokladňa, bolo možné platiť poplatky a miestne dane aj v susednej kancelárií č. 112, pričom v miestnosti s pokladňou sme prijímali hotovosť a v miestnosti č. 112 bolo možné platiť prostredníctvom bankomatových kariet. Tento systém sa nám osvedčil, plánujeme ho využívať aj v budúcnosti. V súčasnosti už hlavný nápor na pokladňu poľavil, a preto nie je dôvod naďalej prevádzkovať príjem poplatkov na dvoch miestach súčasne, ale tento systém opätovne zavedieme v období, keď mestský úrad vydá a občanom mesta doručí rozhodnutia o vyrubení daní z nehnuteľností.
A na záver, ak dovolíte, chcem upozorniť na skutočnosť, že aj samotní občania môžu ovplyvniť rýchlosť vybavovania platieb poplatkov a miestnych daní v mestskej pokladni a to tým, že pred vstupom do pokladne si pripravia rozhodnutie o vyrubení poplatku, na ktorom je uvedený variabilný symbol, pod ktorým má byť platba zrealizovaná. Za Váš podnet, pán Milan, Vám ďakujeme a ubezpečujeme Vás, že v budúcnosti sa budeme snažiť o dočasné zavedenie vyššie popísaného systému platenia daní a poplatkov na dvoch miestach súčasne, v predstihu.
J. Holota, vedúci ekonomického oddelenia MsÚ

Otázka od: Ing.Július Baňák, SNP 149/58, Stará Turá - 22. marec 2016
Dobrý deň! Je možné, alebo bude ešte možné, pripomienkovať a meniť územný plán Starej Turej?

Odpoveď: Dobrý deň,
v súčasnosti mesto začína s obstarávaním Zmien a doplnkov č. 1 Územného plánu mesta Stará Turá. Mesto vyzýva všetkých, aby si uplatnili svoje námety a požiadavky na akutalizáciu ÚPM písomnou formou na Mestský úrad Stará turá do 4. apríla 2016. Po vyhodnotení získaných požiadaviek bude obstarávateľom - mestom Stará Turá definovaný predmet pripravovaných zmien a doplnkov č. 1 ÚPM. Kontakt: Ing. Jana Mináriková - vedúca odd. výstavby, ÚP a ŽP, t. č.: 032/746 16 40, email: jana.minarikova@staratura.sk a Ing. arch. Marianna Bogyová - poverená obstarávaním ZaD č. 1 ÚPM, t. č.: 033/762 88 10, email: aabp@aabp.sk.
Bližšie info priamo na odkaze: http://www.staratura.sk/item/oznamenie-o-obstaravani-zmien-a-doplnkov-uzemneho-planu-mesta-stara-tura/
Lívia Boorová, Msú

Otázka od: Tomáš - 21. marec 2016
Dobrý deň Prosím o objasnenie prečo nebol 16.3.2016 realizovaný odvoz bioodpadu časť Kórea tak ako bol uvedený v kalendári? Kedy bude náhradný termín nakoľko do piatku sa tak nestalo. Keďže v tomto období je zvýšený objem bioodpadu mohol byl byť aj častejší odvoz narozdiel od zimných mesiacov kedy je to zbytočné na 2 týždňovej báze. Opätovne chcem upozorniť na vodičov smetiarskych aut, ktorí naďalej nedodržujú rýchlosť v obytnej zóne - zber separovaného odpadu 11.3.2016 obytná časť Kórea. Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
podľa kalendára zvozu triedeného odpadu nebol dňa 16.3.2016 vývoz bioodpadu na Kórei vôbec plánovaný. Neviem, aký kalendár máte k dispozícii, ale môžete si to skontrolovať na našej web stránke www.tsst.sk, kde je platný kalendár uverejnený.
2-týždňový rozpis je nutné dodržiavať počas celého roka. Niekto odpad má a niekto nie, ale nie je možné zvyšovať frekvenciu, nakoľko by to bolo aj finančne oveľa náročnejšie. Každý občan však môže kedykoľvek v akomkoľvek množstve (zatiaľ) doviezť svoj bioodpad na Zberný dvor (prípadne si takúto službu u TSST objednať).
Z dôvodu väčšieho výskytu bioodpadu v jarnom a jesennom období poskytujeme občanov každoročne zvoz bioodpadu zdarma vo väčších objemoch vždy počas obdobia cca 2 týždňov. V tomto roku bude takýto odvoz od 29.3.2016 do 10.4.2016. Vodičov opätovne upozorníme na dodržiavanie rýchlosti.
Ing. Jana Vráblová, TSST

Otázka od: Ján - 18. marec 2016
Chcel by som sa spýtať kedy sa začne výstavba street workoutového ihriska v Starej Turej.Ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
čakáme na grantové výzvy, do ktorých by sa mesto mohlo zapojiť. Táto investičná akcia je totiž podmienená získaním finančných prostriedkov z cudzích zdrojov.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: gusto - 17. marec 2016
Dobrý deň, preboha, to myslíte vážne? 55 €, 70 € - prenájom , aby si dieťa mohlo trošku pobehať po ihrisku, zakopať do lopty? tak to nie je na naše platy určené. A ako to je možné, taká suma, keď na to mesto (z našich daní , daní občanov mesta) prispelo, a navyše, aby sme si zaplatili ešte aj vstup. To sa už pán majiteľ nehanbí za toto pýtať také peniaze? A kde nájdem sumu, ktorú mesto vlastne darovalo majiteľovi na to ihrisko? Ďakujem som rozčarovaný.

Odpoveď: Realizácia takéhoto špecifického druhu ihriska bola veľmi nákladná. Takisto údržba (čistenie, v zime odhŕňanie) a spotrebovaná energia na osvetlenie niečo stoja. Je úplne normálne, že pri takýchto ihriskách sa vyberá nájom, ani v iných mestách sa takéto ihriská neprenajímajú zdarma. Nájom je na 90 minút na celé ihrisko a predpokladá sa, že na ihrisku nebude hrať jeden človek sám, takže sa na sumu za prenájom skladá viacej osôb. Pre MFK Stará Turá je v rámci ich tréningov nájom oveľa nižší, pretože sa podieľajú na údržbe ihriska. Mesto prispelo na ihrisko vkladom do spoločnosti vo výške 100 000 €, druhý spoločník sa podieľal na financovaní osvetlenia. Pre porovnanie - celková investícia do rekonštrukcie kolkárne vrátane zariadenia presiahla v minulom roku čiastku 600 000 € a túto sumu v minulom roku vynaložil druhý spoločník sám. Mesto je v spoločnosti menšinovým vlastníkom.
Rada by som ešte pripomenula, že všetky ostatné ihriská v meste sú občanom prístupné zdarma. Žiaľ, práve voľné vstupy na multifunkčné ihriská zapríčiňujú ich poškodzovanie. Technické služby častokrát ani nestíhajú ihriská opravovať, napríklad ihrisko na Hurbanovej ulici je dnes už v katastrofálnom stave. Pri umelej tráve, ktoré je osadená na štadióne, sa aj riadne plateným prenájom poškodeniu zabráni.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Steve - 16. marec 2016
Začne sa prosim vás riešit parkovanie na uliciach SNP za kockou a Hurbanova ,po 18 hodine nemožné na týchto uliciach zaparkovat autá su na chodníkoch a trávniku v križovatkách ale iná možnost nieje a ten geniálny nápad dat na SNP tie železné stlpiky to asy nebol lacný špás ,namiesto toho mohly pribudnut spevnené plochy na parkovanie miesto nefunkčných a špinavých pieskovísk. dakujem za odpoved

Odpoveď: Dobrý deň,
v programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2017 má oddelenie výstavby ÚP a ŽP vyčlenené finančné prostriedky na vybudovanie parkoviska na Ul. Hurbanova (za kockou). Predmetná investičná akcia je projekčne pripravená vrátane stavebného povolenia od roku 2008.
Ing. Emil Vlado, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Erik - 16. marec 2016
Chcel by som sa spýtať, či je možné parkovanie v pešej zóne v noci povolené. Často tam výdavam parkovať športový žltý Seat pre predajňou vína. Ráno myslím auto odchádza. Pritom pri katol. kostole je parkovisko voľné. Iné autá tam neparkujú. Má nejakú výnimku ? Podľa mňa pešia zóna nie je parkovisko. Ďakujem.

Odpoveď: Dobrý deň!
Nie, parkovanie v noci v pešej zóne nie je v zmysle zákona povolené. Do konkrétnej pešej zóny je povolený vjazd majiteľom nehnuteľností. Vlastník uvedeného vozidla je zároveň majiteľom nehnuteľnosti v danej lokalite. Samozrejme, dlhodobé parkovanie nie je v zmysle zákona v poriadku. Ďakujeme za upozornenie. Vec budeme riešiť rovnako ako sme riešili ostatných majiteľov nehnuteľností.

MsP Stará Turá

Otázka od: gusto - 16. marec 2016
Dobrý deň, všimol som si, že na štadióne pribudlo ihrisko s umelou trávou, zaujíma ma, či si tam aj naši občania môžu ísť zahrať napríklad futbal, prípadne deti. Ako to bude fungovať, koho je to majetok, či mesto na to prispelo a bude to slúžiť všetkým ľuďom. ďakujem

Odpoveď: Dobrý deň,
ihrisko patrí do majetku Mestského športového areálu Stará Turá, s. r. o. V tejto spoločnosti sú dvaja spoluvlastníci - väčšinovým spoluvlastníkom je spoločnosť EUR-MED, a. s., menšinovým Mesto Stará Turá. Mesto prispelo na realizáciu ihriska vkladom do spoločnosti, čím zvýšilo svoj podieľa v spoločnosti a zabezpečilo tým rekonštrukciu posledného objektu v športom areáli, ktorý bol v nevyhovujúcom stave. V minulom roku prešla celkovou rekonštrukciou aj budova kolkárne, ktorú financovala spoločnosť EUR-MED, a. s.
V prípade ak by mali občania záujem prenajať si ihrisko, je to možné.
Cenník prenájmu ihriska s umelou trávou je umiestnený pri vstupe i s kontaktom na správcu. Cena za prenájom je 55,- EUR/90 min. bez osvetlenia, 70,- EUR/90 min. s osvetlením. V prípade záujmu je potrebné sa informovať u plavčíka na plavárni (sú tam aj kľúče od ihriska) a preveriť si voľné termíny, nakoľko ihrisko má na tréningy prednostne prenajatý Mestský futbalový klub Stará Turá – je tam umiestnený harmonogram tréningu futbalových mužstiev MFK Stará Turá.
V prípade záujmu využitia šatní a spŕch v objekte futbalovej tribúny, Vám bližšie informácie podajú plavčíci na plavárni.

Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: mata - 15. marec 2016
Zaujimalo by ma, komu patri pozemok na ulici Dr. Uradnicka medzi potravinami PT a firmou MOKI. Su tam same odpadky, vyzera to tam hrozne.

Odpoveď: Dobrý deň,
ide o súkromný pozemok. Majiteľ bude vyzvaný na upratanie pozemku.
Mgr. Jarmila Knapová, odd. výstavby, ÚP a ŽP MsÚ

Otázka od: Ľudmila - 15. marec 2016
Stalo sa mi myslím už dvakrát, že keď som išla po 12.00 na mestský úrad vybavovať niečo ohľadne odpadov /skoršie sa mi nedá/, tak boli vstupné dvere vpravo vo vnútri úradu zamknuté bez nejakého oznamu. Typujem, že asi boli na obede, ale treba tam asi tento oznam dávať kvôli nám občanom. Alebo nie ?

Odpoveď: Vážená pani občianka, je zvykom, že na celom Slovensku je v čase od 12:00 do 13:00 h prestávka na obed, preto Vám odporúčam, ak chcete v tomto čase vybavovať úradné záležitosti ohľadom odpadov na ekonomickom oddelení nášho úradu, aby ste si svoju návštevu v tomto čase najskôr telefonicky dohodli priamo s referentom – pani Oslayovou na telefónnom čísle 032/7461627. Oznam na vstupných dverách vpravo o dôvode ich uzamknutia Vám k vybaveniu úradných záležitostí nijako nepomôže. V rámci skvalitňovania našich služieb a ústretovosti voči občanom Vám však ďakujeme za Váš konštruktívny podnet, s platnosťou od dnešného dňa tieto dvere zamykať nebudeme.
J. Holota, vedúci ekonomického oddelenia MsÚ

Otázka od: tibor - 15. marec 2016
Dobrý deň, reagujem, taktiež, ako p. Galbavý, jediné ihrisko v lokalite nad Chiranou, Kórea je počas nedele uzamknuté. Žiadali sme už veľa krát mesto o ihrisko nad Lentilkami, býva v tej lokalite veľmi veľa detí, mladých ľudí, ktorí by ihrisko, privítali, či už na behanie, na korčuľovanie, na hranie loptových hier, stále to nie je možné, nie sú peniaze, dajú tam tri prvky, bez akejkoľvek prístupovej komunikácie, bez lavičiek, bez úpravy terénu, bez výsadby, myslia si, že občanom zavrú oči, čo by sa stalo, keby tam vybudovali nejakú plochu, či už na tenis, na futbal, na volejbal, taktiež pieskovisko pre najmenšie deti. Naše deti tam pred bytovkou behajú medzi autami, ako chúďence.

Odpoveď: Dobrý deň,
mesto sa snaží každoročne dopĺňať v rôznych častiach mesta, kde je to potrebné, detské prvky a ihriská. Žiaľ, nie je možné vyhovieť všetkým občanom vo všetkých častiach a už vôbec nie naraz. Veľkých multifunkčných ihrísk je v meste už naozaj veľa, mesto sa preto v súčasnosti zameriava aspoň na dopĺňanie menších detských prvkov, tam kde je to potrebné. Sú časti, v ktorých v súčasnosti nie sú ani detské prvky, najhoršie sú na tom miestne časti. V tomto roku sa napríklad budú detské prvky osádzať v miestnej časti Trávniky. Pracovníci technických služieb budú na jar objednávať väčšie množstvo štiepky, takže sa pokúsia upraviť i terén pri detských prvkoch nad "Lentilkami", aby sa tu zlepšili podmienky pre hrajúce sa deti.
Lívia Boorová, MsÚ

Otázka od: Jozef Galbavý - 14. marec 2016
Dobrý deň, moja otázka sa týka detského ihriska na Štúrovej ulici v Starej Turej. Je podľa Vás "normálne", že je toto ihrisko každú nedeľu uzamknuté vysiacim zámkom na vstupných dverách? Nemalo by toto ihrisko slúžiť ďeťom na hranie, nácvik bicyklovania, korčuľovania príp. iných aktivít, aby nemuseli v nedeľu ( mimochodom v čase, kedy nie sú ich rodičia v práci a môžu sa im plne venovať) tieto aktivity praktizovať na ulici medzi prechádzajúcimi autami? Na čo je nám takéto ihrisko, ktoré neslúži svojmu účelu? Ďakujem za odpoveď. Galbavý Jozef

Odpoveď: Dobrý deň.
Problém s otváracími hodinami detského ihriska vznikol asi pred cca 8-10 rokmi. Zainteresovaní občania (jedna strana rodičia s deťmi a druhá strana okolobývajúci) sa stretli na mestskom úrade, kde došlo ku vzájomnej dohode. Vznikli otváracie hodiny, ktoré by sa mali dodržiavať a určilo sa, že kľudovým dňom bude práve nedeľa. Tu skutočne ide len o toleranciu a vzájomné pochopenie medzi oboma stranami.

Pekný deň.

Ing. Vráblová
Technické služby Stará Turá

Otázka od: evžen - 11. marec 2016
Prosím Vás, uvažuje sa opraviť chodník smer Dubník, ako je topoľová alej, je to strach a hrôza tadiaľ ísť s kočíkom, či na kolobežke. A taktiež treba vyriešiť cestu na Dubník, autá sa tam rozbehnú neprimeranou rýchlosťou, neviem, ani či tam je nejaká tabuľa, kde je uvedená rýchlosť. Rád by som tam brával deti na vychádzku, ale chodník zničený, cesta nebezpečná. Ďalej chcem kompetentných požiadať, bežte sa pozrieť napríklad na Starú Myjavu, je tam krásna oddychová zóna vybudovaná priamo v prírode, príde tam rodinka, deti sa vybehajú, sú tam rôzne preliezačky, šmýkačky.... rodičia si posedia. Kde sa dá tu si tak pekne oddýchnuť. Na Dubníku je jeden starý kolotoč, čo ešte komunisti tam dali, ale teraz v tejto novej dobe, nikto nič. Napríklad som čakal aj teraz v zime, že tu urobíte deťom klzisko, ale nie, čo tak v máji? to bol ale nápad, som zvedavý, koľko za to mesto dalo peňazí, a aká bolo návštevnosť. Ďakujem

Odpoveď: Mesto Stará Turá každoročne vyčleňuje finančné prostriedky na rekonštrukciu jestvujúcich chodníkov, spevnených plôch a opravu miestnych komunikácií.

Na chodníky sa z tohto balíka vyčleňuje cca 20 tis. € ročne. Je veľmi ťažké určiť, ktorý z chodníkov má väčšiu prioritu a teda sa bude v danom roku rekonštruovať. Výber týchto chodníkov sa robí podľa frekvencie využiteľnosti. Je však ešte veľa chodníkov (napr. na rok 2016 sa bude rekonštruovať chodník okolo základnej umeleckej školy, ktorý je tiež vo veľmi zlom stave), ktoré budú mať prednosť pred chodníkom na Dubník. Aj keď by sme boli samozrejme radi, keby bolo možné rekonštruovať aj tento chodník avšak finančné prostriedky sú veľmi limitujúce.

Mesto pracuje aj na zámere - korčuliarsky chodník príp. lesopark na Dubníku. Tu však je Mesto plne odkázané na dotačné finančné prostriedky. Ďalším problémom je, že pozemky na Dubníku nie sú mestské, ale vlastníkmi sú aj priľahlé obce(Vaďovce, Hrašné. Kostolné...) s ktorými sa mesto snaží nájsť nejaké spoločné riešenie.

Čo sa týka detských zariadení sme práve ten starý kolotoč museli rekonštruovať (generálka celého otočného mechanizmu, výmena drevených výplní, náter...), aby ostal aj po toľkých rokoch funkčný. Ďalšie zariadenia žiaľ neboli osádzané, nakoľko Mesto riešilo detské ihriská v iných častiach. Takmer každý rok pribudlo za posledných 5 rokov nejaké detské či multifunkčné ihrisko v meste či v priľahlých častiach (Topolecká). Takisto aj v tomto prípade to nie je o neochote ale o financiách.

Rýchlosť na ceste smerom na Dubník I. ( topoľová alej ) nie je obmedzená žiadnou dopravnou značkou, čiže platí maximálna povolená rýchlosť ako v obci, meste t.j. 50km/h. Mestská polícia nemá v tomto smere kompetencie ( meranie rýchlosti ), ale požiada o spoluprácu príslušný dopravný inšpektorát.

Technické služby Stará Turá
MsP Stará

Otázka od: Emanuel - 11. marec 2016
Dobrý deň, chcem sa spýtať na vyýstavbu workout ihriska v našom meste. Plánuje sa niečo stavať aspoň do leta, aby sa tam mohlo už napríklad cez prázdniny cvičiť? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: V programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2016 má oddelenie výstavby ÚPaŽP zahrnutú aj výstavbu street workoutového ihriska. Predmetná akcia bude realizovaná len v prípade získania finančných prostriedkov grantových programov.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: Andrea - 8. marec 2016
Parkovanie-parkoviská na Starej Turej je jedna veľká katastrofa. Plánuje s tým mesto Stará Turá niečo robiť v tomto roku?

Odpoveď: Mesto Stará Turá každoročne vyčleňuje finančnú čiastku cca 100 tis. Eur na rekonštrukciu jestvujúcich chodníkov, spevnených plôch a opravu miestnych komunikácií v pomere cca 20 tis. chodníky a 80 tis. miestne komunikácie. Koncom roka 2015 bola zriadená komisia na zmapovanie a analýzu existujúcich chodníkov, spevnených plôch, lávok a ostatných cestných stavieb. Komisia zahájila svoju činnosť vo februári tohto roku. Jej prvoradou povinnosťou bude riešiť hlavne havarijné stavy v najfrekventovanejších častiach mesta. Budovanie nových parkovísk je pre mesto finančne náročné a v neposlednom rade každé novovybudované parkovisko ukrajuje zo zelených plôch, ktorých má mesto nedostatok čo následne vyvoláva nespokojnosť určitej časti obyvateľov mesta.
Z vyššie uvedených dôvodov sa mesto zameriava skôr na rekonštrukciu existujúcich chodníkov a spevnených plôch.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

Otázka od: gabriela - 8. marec 2016
Chcem sa spýtať, či sa môže nákladnými autami parkovať v obytnej zóne, už viac ako týždeň si niekto zo Sadovej ulice robí parkovisko nákladných áut. Nevravím, zastaví si niekto auto, niečo si vezme, ale nie celé dni a noci si parkuje v obytnej zóne. ďakujeme

Odpoveď: Príslušníci MsP parkovanie uvedených vozidiel v danej lokalite počas obchádzkovej činnosti zaregistrovali, ale nemali dôvod vec riešiť lebo nebolo zistené porušenie zákona. Vozidlá podľa preverovania spadajú do kategórie do 3,5 tony a teda vodiči týchto vozidiel neporušujú dopravné predpisy vyplývajúce z dopravných značiek umiestnených na prístupových cestách do nášho mesta.

MsP Stará Turá

Otázka od: Jano - 8. marec 2016
Dobry den.siel som okolo policajtov a videl som,ze sa zrejme stavia nova bytovka.Kedy sa budu byty pridelovat,a kolko sa bude platit,ake su kriteria?dakujem

Odpoveď: Investorom stavby bytového domu na Ul. Hlubockého je spoločnosť STINEX s.r.o. Nové Mesto nad Váhom .Bytový dom teda v súčasnej dobe nie je majetkom mesta, preto na Vaše otázky nie je možné odpovedať.

Ing. Lívia Galovičová
vedúca majetkového oddelenia

Otázka od: Jaro - 6. marec 2016
Dobry den. Mam otazku. Preco sa vsetci hraju na bezpecnost obyvatelov mesta, ked im zachvilu vjede osobny vlak az do chalupy. Isiel som pesi okolo kolajnic smer na Paprad a kazdy 3-4ty drevenny podval pod kolajnicami je HNILY. Je len otazka casu kedy sa tam niekde vykolaji vlak a vejde niekomu do dvora alebo sa ludia vnom pozabyjaju. Ja viem ze kolajnice ma na starosti niekdo iny ako mesto. Ale mesto moze podat aj nieco sudnou cestou za ohrozovanie obyvatelov ich mesta. Az potom by sa zeleznice spamatali a urychlili tu opravu. Inac sa to povlece aj 2-3 roky a potom budete hovorit " je nam luto " . Aspon po Paprad by to mohli urobit ked Paprad je este pod Starou Turou. No som hlavne zvedavy co mi na toto odpoviete. Ked sa to tyka skoro vsetkych. Kazdy raz za cas ide vlakom ktory ide okolo celej Turej. Napiste tu len to co podniknete, ostatne uz vsetci poznaju ze vsetko je podla predpisov. :) Dakujem. Mam aj fotky aj video tych hnilych podvalov. Inac kazdy jeden si moze to ist omrknut a nafotit.

Odpoveď: Dobrý deň,
o stanovisko k danej situácii sme požiadali Železnice Slovenskej republiky. Stanovisko nám zaslali až tento týždeň:

„Traťový úsek Stará Turá – Papraď je v prevádzkyschopnom stave, meranie a prehliadky sú pravidelné vykonávané. Technický stav trate je úmerný veku. Je zabezpečená jej rámová tuhosť, ktorá je zárukou jej stability a bezpečnej železničnej prevádzky.
ŽSR pripravujú vykonať v r. 2016 v rámci hlavnej činnosti a pridelených finančných zdrojov rozsiahlejšiu údržbu, v ktorej po dodávke podvalov plánujú okrem iného aj jednotlivú výmenu dožitých podvalov. Netýka sa to len tohto úseku trate, ale aj iných úsekov na trati Nové Mesto nad Váhom – Vrbovce“.

Ing. Ľubomír Mitas, Odbor komunikácie
Železnice Slovenskej republiky

Otázka od: Adam - 5. marec 2016
Chcel by som sa spýtať kedy začne výstavba street workoutového ihriska v Starej Turej a či by bolo možné zverejniť plány tohto ihriska ak teda už sú vyhotovené.Ďakujem.

Odpoveď: V programovom rozpočte mesta Stará Turá na rok 2016 má oddelenie výstavby ÚPaŽP zahrnutú aj výstavbu street workoutového ihriska. Predmetná akcia bude realizovaná len v prípade získania finančných prostriedkov grantových programov.

Ing. Emil Vlado
Oddelenie výstavby a ÚP

«  | 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  »