Menu

Divadlo z druhej strany a pozvánka na reprízu

2. jún 2017Staroturianske ochotnícke divadlo TILIA

Je zvykom, že po divadelných predstaveniach obvykle nastupujú kritiky. Či už pozitívne alebo negatívne. Hodnotia sa výkony hercov, kostýmy, atmosféra, technické zázemie, prosto všetko, čo k správnemu divadlu patrí. Málokedy sa stáva, že  by sa do kritiky zapojili samotní herci, no my sme to riskli a pokúsili sme sa o hodnotenie premiéry hry Klub veselých záhradkárok  z druhej strany, z pohľadu hercov.

Ak niekto nezažil stáť pred predstavením na pódiu za zatiahnutou oponou, nevie si predstaviť, aký stres, napätie  a adrenalín sa na tomto malom priestore akumulujú. Minúty do predstavenia sú neskutočne dlhé a plné otázok: Viem dobre text? Nespadne mi niečo? Nezabudnem si zobrať všetky rekvizity? Nezlyhá technika? Bude sa to divákom páčiť? A práve táto posledná otázka je tou zásadnou. Ako sa zúročí naša práca? Zatlieska nám niekto? I my, členovia staroturianskej divadelnej skupiny TILIA, sme si tieto a mnohé iné otázky kládli v utorok 9. 5. 2017 pár minút pred premiérou, keď sme stáli za oponou a sledovali prichádzajúcich divákov. Maličkou škárkou v opone sme videli, ako postupne prichádzajú všetci tí, na ktorých nám záleží - naše rodiny, naši priatelia, kolegovia, predstavitelia mesta, a mali sme jedno jediné želanie: aby sa to, čo budeme takmer hodinu a pol predvádzať na javisku, všetkým aspoň trochu páčilo. S maličkou dušičkou sme rátali sekundy do začiatku predstavenia, povzbudzovali sme sa,  želali sme si navzájom veľa šťastia a v kútiku duše sme verili, že to zvládneme. Báli sme sa a zároveň sme sa tešili. Vedeli sme, že to, ako sa budeme cítiť približne o hodinu a pol, nezáleží len na nás, ale najmä na publiku, ktoré nám dá jasne najavo, či sme uspeli alebo zlyhali.

A aké bolo naše publikum?

Skvelé. Fantastické. Úžasné.  Počas celého predstavenia sme od ľudí v sále dostávali spätnú väzbu. Smiechom i potleskom. I keď sme z pódia ďalej ako do tretieho radu pre svetlá reflektorov nevideli, cítili sme veľkú podporu a pozitívnu energiu, ktorú k nám diváci vysielali a ktorá nás neskutočne nabíjala. Najkrajšie ocenenie a vyznamenanie však prišlo, keď sme sa po hodine a pol postavili pred divákov na kraj pódia a uklonili sme sa. Neutíchajúci potlesk, skandovanie, standing ovation, gratulácie i kvety nám dali najavo, že sa divákom naše predstavenie páčilo. Spadol nám kameň zo srdca a všetci sme cítili neskutočnú úľavu, radosť, šťastie  a uspokojenie z dobre vykonanej práce. Za nádhernú a nezabudnuteľnú  atmosféru, ktorú ste nám Staroturania vytvorili, Vám chceme zo srdca poďakovať a zároveň Vám sľubujeme, že energiu, ktorou ste nás počas predstavenia nabili, zúročíme v našej ďalšej divadelnej práci.

                                                                                            
P.S. 1

Za pomoc a podporu chceme veľmi pekne poďakovať všetkým našim priaznivcom a najmä Evke Adámkovej a pracovníkom DK Javorina, ktorí prispeli k úspechu nášho divadla.

P.S. 2

POZVÁNKA

Pre záujem Staroturanov reprízujeme divadelnú hru Klub veselých záhradkárok vo štvrtok 22. 6. 2017 o 18.00 hod. v sále DK Javorina. Srdečne vás pozývame.

 

Publikované: 2.6.2017 10:50:56 | Aktualizácia: 13.6.2017 14:46:01